Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да врътнем брокито?

Публикувано от ROLISTEN 
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 01:18:27
avatar
Quote
Щиpлиц
Че си има договор брокерът с продавача си има, ама този договор си има и срок.
Освен това договорът е за посредничество с продавача и ако се появи купувач на какво основание продавачът да не може да сключи договор с купувача, естествено заплащайки си на брокера за работата, която последния ще свърши за него (продавача) в процеса на реализиране на сделката?

Разбира се, че си има срок - до реализиране на продажбата winking smiley Да би могло да се случи по начина описан от теб, а би могло и купувача да си наема брокер, а не да се прави на разбирач ненаемайки си такъв и обричайки сделката на провал. Аз като си купувам кола ходя на оглед по автокъщите с един приятел с много по-голям опит и знания от мен в тази сфера и така избягвам да купувам ударени и пребоядисвани автообили. Черпейки от неговия опит дори се насочвам не само към конкретни марки и модели, но и към конкретни двигатели гледайки не тяхната икономичност, а тяхната издържливост. Е аз си купувам коли на старо за това имам нужда от съветници след като одобрим колата я качваме на автовозчето и я стоварваме за основен преглед в един доверен автосервиз. Та интересно ми беше който няма моя опит в недвижимите имоти на каква точно руска ролетка разчита избирайки си сам имот!? Няма лошо да не осъзнаваш колко рискуваш по-лошо е обаче след като те хване параноята вече по време на сделката да започнеш в последствие да търсиш помощ и да си плащаш двойно... Всичко това е типично за нашата действителност.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 01:23:35
avatar
Quote
ROLISTEN
Ха така...!

Брокито 'влязъл в отношение' с продавача.
Ама какво отноношение - нещо като сношение ли!?
Нещо като ЕКСКЛУЗИВНИ ПРАВА значи...Ами всеки средно кадърен адвокат може да заа..обиколи тесната вратичка на закона в тези договорни отношения (сношения) : броки -продавач.

И да се разберем този пост е в помощ на купувачите и продавачите не за брокитата (кърлежите в имотния пазар)

Брокитата в стремежа и ламтежа си за по голема комисионна надуват имотното балонче и поради тази причина са пречка както за купувача така и за продавача...

В сношение с глупостта си могат да влизат всички ганьовци winking smiley Не пожелавам на никого да приема подобни съвети, а още по-малко да си наема "всеки средно кадърен адвокат" да му движи покупката, защото това може да бъде пагубно.

И да се разберем тук е форум за недвижими имоти и обидидните квалификации не се толерират.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 07:07:10
Ти като си купуваш кола си КУПУВАЧ, а не ПРОДАВАЧ.
Когато си продаваш колата пука ли ти кой ще я купи или я даваш на този дето предложи най-много?
Продавачът не рискува нищо в една сделка. За него няма скрити уловки.
Парите му ги превеждат по сметката и той е до там.

Продавачът си плаща на брокера не за да елиминира някакъв риск от скрити капани, а за да не се занимава с бумащина покрай сделката.
В този ред на мисли при поява на купувач брокерът на продавача няма как да го "отреже" и да каже няма да сключваш сделка с този, защото няма на какво основание да го каже.
При купувачите положението е друго. Там брокер се наема за да свърши друг вид работа и да покрие рискове от скрити капани покрай сделката. Там вече брокерът може да "отреже" някой продавач с аргумента, че не е добре купувачът да сключва договор с него защото има такива и такива рискове.

Докато не се осъзнае каква работа, за кого и в какви отношения са брокер, продавач и купувач, ще има да си се дърляме по форумити.
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 09:26:47
avatar
Не си съвсем прав smiling smiley Продавача рискува много - да продаде на по-ниска цена от колкото може да получи както и обратно искайки много по-висока цена от колкото може да получи да изгуби две години в проба-грешка и за купувачите да излезе, че този имот щом виси толкова в продажба значи му има нещо и за това не се продава.

Продавача наема брокера -

1. За да го ориентира каква е цената на имота му (друг е въпроса дали ще се съобрази с тази цена).

2. За да му направи маркетинга по отношение на предлагането на имота на пазара в конкурентна среда.

3. За да преговаря от негово име (или съгласувано с него) с потенциалните купувачи и техните представители. Моя опит показва, че това умение не се владее от 29 от всеки 30 собственика що се касае до преговори за имоти.

4. Да присъства физически на всички огледи и при необходимост да консултира купувача ако той няма брокер и задава неадекватни въпроси от сорта на "Има ли тежести имота?", "Оправяте си документите и отиваме директно на нотариус нали?" и т.н.

5. Да изготви предварителен договор (ако купувача си няма брокер).

6. Да съдейства и консултира собственика какви документи е необходимо да си извади за продажбата когато този момент настъпи и ако собственика упълномощи брокера той да му ги извади.

Списъка на ангажиментите на брокера на купувача е двойно по-дълъг, но мисълта ми беше като незнаят повечето хора 2 и 2 колко прави къде са тръгнали да купуват имот без брокер, а още повече пък да прескачат брокера на продавача?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 13:09:21
само голем балък може да подпише договор до реализиране на продажбата.това значи завинаги.добре е в договора да е указан срок.дори да не е това е договор за поръчка и трябва да бъде изпълнен в разумен срок. договора може също да се прекрати ако не е указан срок



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-12-04 13:15 от nradev.
Re: Как да врътнем брокито?
04-12-2015 - 13:54:04
Quote
Продавач
Не си съвсем прав smiling smiley Продавача рискува много - да продаде на по-ниска цена от колкото може да получи както и обратно искайки много по-висока цена от колкото може да получи да изгуби две години в проба-грешка и за купувачите да излезе, че този имот щом виси толкова в продажба значи му има нещо и за това не се продава.

Продавача наема брокера -

1. За да го ориентира каква е цената на имота му (друг е въпроса дали ще се съобрази с тази цена).

2. За да му направи маркетинга по отношение на предлагането на имота на пазара в конкурентна среда.

3. За да преговаря от негово име (или съгласувано с него) с потенциалните купувачи и техните представители. Моя опит показва, че това умение не се владее от 29 от всеки 30 собственика що се касае до преговори за имоти.

4. Да присъства физически на всички огледи и при необходимост да консултира купувача ако той няма брокер и задава неадекватни въпроси от сорта на "Има ли тежести имота?", "Оправяте си документите и отиваме директно на нотариус нали?" и т.н.

5. Да изготви предварителен договор (ако купувача си няма брокер).

6. Да съдейства и консултира собственика какви документи е необходимо да си извади за продажбата когато този момент настъпи и ако собственика упълномощи брокера той да му ги извади.

Списъка на ангажиментите на брокера на купувача е двойно по-дълъг, но мисълта ми беше като незнаят повечето хора 2 и 2 колко прави къде са тръгнали да купуват имот без брокер, а още повече пък да прескачат брокера на продавача?[/quote




не е добра идея брокито да пише предварителния договор. той в 100% от случаите няма юридическа квалификация. да не кажем че никаква квалификация няма. а за определяне на цена мисля всеки средно интелигентен човек може да си я определи сам като погледне другите оферти. от опит знам че брокитата по-често надуват цената и правят имота трудно продаваем
Re: Как да врътнем брокито?
05-12-2015 - 02:57:26
Quote
nradev
Quote
Продавач
Не си съвсем прав smiling smiley Продавача рискува много - да продаде на по-ниска цена от колкото може да получи както и обратно искайки много по-висока цена от колкото може да получи да изгуби две години в проба-грешка и за купувачите да излезе, че този имот щом виси толкова в продажба значи му има нещо и за това не се продава.

Продавача наема брокера -

1. За да го ориентира каква е цената на имота му (друг е въпроса дали ще се съобрази с тази цена).

2. За да му направи маркетинга по отношение на предлагането на имота на пазара в конкурентна среда.

3. За да преговаря от негово име (или съгласувано с него) с потенциалните купувачи и техните представители. Моя опит показва, че това умение не се владее от 29 от всеки 30 собственика що се касае до преговори за имоти.

4. Да присъства физически на всички огледи и при необходимост да консултира купувача ако той няма брокер и задава неадекватни въпроси от сорта на "Има ли тежести имота?", "Оправяте си документите и отиваме директно на нотариус нали?" и т.н.

5. Да изготви предварителен договор (ако купувача си няма брокер).

6. Да съдейства и консултира собственика какви документи е необходимо да си извади за продажбата когато този момент настъпи и ако собственика упълномощи брокера той да му ги извади.

Списъка на ангажиментите на брокера на купувача е двойно по-дълъг, но мисълта ми беше като незнаят повечето хора 2 и 2 колко прави къде са тръгнали да купуват имот без брокер, а още повече пък да прескачат брокера на продавача?[/quote




не е добра идея брокито да пише предварителния договор. той в 100% от случаите няма юридическа квалификация. да не кажем че никаква квалификация няма. а за определяне на цена мисля всеки средно интелигентен човек може да си я определи сам като погледне другите оферти. от опит знам че брокитата по-често надуват цената и правят имота трудно продаваем
Re: Как да врътнем брокито?
05-12-2015 - 02:58:08
не е добра идея брокито да пише предварителния договор. той в 100% от случаите няма юридическа квалификация. да не кажем че никаква квалификация няма. а за определяне на цена мисля всеки средно интелигентен човек може да си я определи сам като погледне другите оферти. от опит знам че брокитата по-често надуват цената и правят имота трудно продаваем
Re: Как да врътнем брокито?
05-12-2015 - 08:13:13
avatar
Quote
nradev
не е добра идея брокито да пише предварителния договор. той в 100% от случаите няма юридическа квалификация. да не кажем че никаква квалификация няма. а за определяне на цена мисля всеки средно интелигентен човек може да си я определи сам като погледне другите оферти. от опит знам че брокитата по-често надуват цената и правят имота трудно продаваем

Радев както винаги се изказваш неподговен, но това за теб си е обичайно свикнал съм ти smiling smiley "Брокито" в 100% от случаите е доста подготвен в големите агенции си имат юристи, които само това правят, други "брокита" всъщност имат юридическо образование, трети са минали необходимите курсове към националното сдружение, а четвърти са си натрупали опита чрез дългогодишна практика. Има "брокита", които нямат опит и те са тези, които работят предимно наеми - те предимно са младежи новобранци.

Относно "надуването на цените" отново не си в час въпреки, че съм изписал сто теми по този въпрос. Цените се надуват от собствениците на имотите не от техните брокери. Брокера предпочита да продаде за три месеца имота и да вземе 1500 евро комисионна от колкото да го продаде за една година и да вземе 1600 евро, защото във втория случай ще има много повече разходи ама то нали трябва малко акъл да се сетиш...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как да врътнем брокито?
05-12-2015 - 08:16:35
avatar
Quote
nradev
само голем балък може да подпише договор до реализиране на продажбата.това значи завинаги.добре е в договора да е указан срок.дори да не е това е договор за поръчка и трябва да бъде изпълнен в разумен срок. договора може също да се прекрати ако не е указан срок

Договора винаги може да бъде прекратен това е ясно всичко е въпрос на договорка между двете страни,

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход