Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент или къща?

Публикувано от ida 
Re: Апартамент или къща?
02-06-2008 - 11:42:23
Не знам защо мислите ,че да живееш в къща е по-добър вариант,аз живея в къща при това не извън града ,а в Лозенец,но в къща зимата е ужасно студено особенно , ако е с по голяма квадратура.Когато бях малка живеех в идеален център и ми беше много по лесно да ходя на уроци ,а за моите деца ,които израснаха в Лозенец беше много по трудно не си го представям акоживеехме на вилата в Банкя .
Re: Апартамент или къща?
02-06-2008 - 12:25:35
avatar
alex_c Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам защо мислите ,че да живееш в къща е
> по-добър вариант,аз живея в къща при това не извън
> града ,а в Лозенец,но в къща зимата е ужасно
> студено особенно , ако е с по голяма
> квадратура.Когато бях малка живеех в идеален
> център и ми беше много по лесно да ходя на уроци
> ,а за моите деца ,които израснаха в Лозенец беше
> много по трудно не си го представям акоживеехме на
> вилата в Банкя .


Ами виж сега първо се започва от това кое колко струва - апартамент в София спрямо къща да речем около София. В единия случай /апартамента/ ако е примерно тристаен по крайните квартали ще струва 80-100 000 евро, че и повече ако е пипнат. За тази сума ще имаш РЗП 85-120кв.м примерно и задължително обвързване със софийска вода, топлофикация, комшии под и над теб, борба за място за паркиране, възможни течове от комшията над теб...

В другия вариант можеш да си купиш една къща за тази цена с двор да речем половин декар (нещо, което не можеш да имаш ако си купиш апартамент) и когато си направиш цялостен ремонт той не може да пострада от теч защото над теб не живее никой това само като пример го давам.

За 80 000 - 100 000 евро може да се купи много добра къща на 20,30 или 40км от София. За тези пари в София ще получиш нещо много по-малко като квадратура и качество в това съм убеден. А незнам колко студено е било във вашата къща, но ако е добре топлоизолирана и има хубава дограма не виждам как ще бъде студено.
Да не говорим, че отоплението в една къща може да се реши по много начини - котле, камина с водна риза, слънчеви батерии...неща, които в апартамент е почти невъзможно да се случат.

Разбира се разходите за път са основния недостатък при къщите извън града, но нима ако живеете в Младост, а работите на лъвов мост разходите ще са много по-малки? Извънградското шофиране с алтернативни горива като метан да речем излиза около 2лв за 50км...а за маршутка колко давате 1.50smiling smiley Да 1500лв за метанова уредба, но това е една добра инвестиция, която се връща. А инвестицията в панел не съм сигурен, че ще се върне...smiling smiley

Сега оставяме на страна случаите когато "си имаме" апартамент в центъра...говорим когато трябва да избираме кое от двете неща да купим - къща или апартамент повечето хора са с тази дилема... smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Abu
Re: Апартамент или къща?
02-06-2008 - 18:45:33
Пак стигнахме до прозрението, че къщата иска мъж. В този смисъл апартаментът не е къща - става и за сами жени, и за недотам мъже... Но това не значи, че в апартаментите няма свестни хора или че в къщите са все разбирачи с по две десни ръце. Просто е много важно условие за вземането на решение.
Re: Апартамент или къща?
03-06-2008 - 09:02:34
Здравейте всички!Много се чудих дали да се включа в тази тема,понеже почти стигнах до решение на ГОЛЕМИЯ въпрос-къща или апартамент.Ако някои вещ в занаята може да ми даде съвет понеже досега не съм живяла в къща и ми е странно.Става въпрос за къща в района на Пловдив-на 7 км.-Катуница.
Предстой ми сватба и там ще отидат маса пари.Това е причната да се съглася да живея в къща,понеже мъжа ми си има 2 и ме убеждава,че няма нужда да се купува и апартамент.И въпреки това малко ми е странно.Сестра му направи ремонт на тяхната къща и инсталираха локално парно,което обаче им излезна почти 9хил.лв.
Това са страшно много пари особено,когато къщата плаче за основен ремонт-настилка,външна изолация,изграждане на ограда,дограма,ремонт на баня и тоалетна и обзавеждане.
Въпросът ми е дали някои живее в къща,която се утоплява с климатици?И има ли друг алтернативен начин да утоплиш къща на 2 етажа.
Ако имате каквито и да е съвети за къща/апартамент ще съм ви много благодарна.

Поздрави!
Re: Апартамент или къща?
03-06-2008 - 10:58:37
avatar
Въпросът ми е дали някои живее в къща,която се утоплява с климатици?И има ли друг алтернативен начин да утоплиш къща на 2 етажа.
Ако имате каквито и да е съвети за къща/апартамент ще съм ви много благодарна.


Къща да се отоплява с климатици не е много практично - вариантите според мен са - котле или камина с водна риза.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент или къща?
03-06-2008 - 21:59:39
Къща извън града би била неудобство единствено за някой пубер или ерген който има нужда от ежедневно висене по кръчми и разни др. съмнителни "заведения" winking smiley
А, също е неудобство и за някой мързел, защото "лозето" сака копане. Виж с апартаментчето е друго, рахат работа. Като те мързи поогледаш се па фърлиш пликчето с боклука през тераската. Е има и още ред други благинки дето сички си ги знаем ама нейсеwinking smiley
Къща, къща байо ама 30-40 км. за нашите условия е цяла вечност път и изобилно мн. адреналин winking smiley До 20 км. бива, другото е вила за събота и неделя или като вземеш да почукваш с бастунчето winking smiley
Re: Апартамент или къща?
04-08-2008 - 16:51:51
avatar
Така е важни са удобствата в близост - добре би било да има магазини, аптеки, училища и т.н. но те не липсват на много места.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент или къща?
10-08-2008 - 15:51:30
Взехме решение за къща без да знам за съществуването на този форум. Имаме чудесен апартамент в ценъра,тихо и озеленено наоколо, гараж, тераси, гледка и никаква нужда от транспорт. Поддадох се на импулс и най-вече на агитация от стана на мъжа ми и дъщерята, колко по добре е да си в къща.Зеленина, спокойствие, идилия. Капарирахме къщата, предстои узаконяване на сделката след седмица. Напараво се поболях,Малинова долина е в рамките на София, зелено и тихо е, но е краен квартал. Продаваме апартамента, и направо ми се плаче. имам чувството че сменям кон за кокошка. Мезонета е до НДК, нова сграда от 2005, дизаинерски завършен. Къщата е от 2006, но е все още на шпакловка и замазка.Как ще се отопляваме, с какво, и всички въпроси свързани с живеене в къща чак сега ми дойдоха наум. Какво да правя???
Re: Апартамент или къща?
10-08-2008 - 16:18:33
avatar
ngears Написал:
-------------------------------------------------------
> Взехме решение за къща без да знам за
> съществуването на този форум. Имаме чудесен
> апартамент в ценъра,тихо и озеленено наоколо,
> гараж, тераси, гледка и никаква нужда от
> транспорт. Поддадох се на импулс и най-вече на
> агитация от стана на мъжа ми и дъщерята, колко по
> добре е да си в къща.Зеленина, спокойствие,
> идилия. Капарирахме къщата, предстои узаконяване
> на сделката след седмица.
Напараво се
> поболях,Малинова долина е в рамките на София,
> зелено и тихо е, но е краен квартал. Продаваме
> апартамента, и направо ми се плаче. имам
> чувството че сменям кон за кокошка. Мезонета е до
> НДК, нова сграда от 2005, дизаинерски завършен.
> Къщата е от 2006, но е все още на шпакловка и
> замазка.Как ще се отопляваме, с какво, и всички
> въпроси свързани с живеене в къща чак сега ми
> дойдоха наум. Какво да правя???
----------
на каква цена и колко квадрата ,ако не е тайна купихте в Малинова долина ?
решението е добро , апартамента е жилище а къщата е КЪЩА !
все повече хората ще следват вашата постъпка-най-доброто за вас предстои

Re: Апартамент или къща?
10-08-2008 - 18:00:29
460000 Е. шпакловка и замазка, 750 кв.м двор, облагороден. Всичко звучи добре, но теска ме тресе. май сгреших, нйамам представа какво отопление да изберем, монтирали са нещо на електричество, но не сам сигурна дали е добро.Стискайте палци, :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход