Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и аз имам въпрос

Публикувано от kupuvachka 
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:57:45
Малко подло от моя страна (подливам вода на колегите, но такива като описаните по-горе си го заслужават), но щом толкова не разбират от дума, съгласете се на оглед с някой такъв брокер и неговия клиент, а когато дойдат в прав текст попитайте купувача каква цена са му обявили и после му обяснете, че изричното Ви условие за огледа е било да се обяви Вашата цена без да се натоварва с каквито и да било допълнителни суми. Така хем ще му го върнете на брокера, хем клиента му ще се замисли достатъчно дали се е спрял на подходящия човек :}
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 11:18:16
avatar
Ами нашата АНИ на това залага да не се дъним пред клиентите пък вие ако искайте вярвайте, защото така и ние си спестяваме нерви, време и разправий!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 11:26:00
avatar
Е не съм най-добрия брокер нито агенцията ми е най-голямата и най-най-найsmiling smiley
Но поне се стараем да не правим грешките на повечето колеги. Дори ми се сърдят по телефона клиентие ето ще дам пример:

"Добър ден искам да ми продадете парцела - той е такъв и такъв, аз искам еди колко си парички - договрихме ли се?"

Аз казвам - ние първо искаме да дойдете до офиса да видим дали вие сте собственика на този имот да ни покажате документи и да видим дали САМО вие сте собственик. Ако сте двама - моля елате и двамата и после отиваме до парцела да направим снимки да го огледаме и да преценим можем ли да му търсим тази цена, която искате.

И от там почват проблемите - "Ооооо ама вашите колеги много по-бързо работят вие сте много тежки! Преди малко се обадих в другга АНИ и вече ми продават имота без да са го виждали, а вие какви са тези претенций какво е това чудо!?"

Водя всеки ден такива разговори - значи колегите масово го карат през просото, не че ние сме гомята работа. но не правим така въпреки, че губим клиенти, които ги мързи да дойдат до офиса, но искат да спечелят 50 000Е на примерsad smiley

Продавачите понякога незнаят, че да продадат къщата си на някой клиент той ще иска да се убеди, че всики документи са на лице - кой вади пари без да е сигурен, че това, което ще купи ще бъде 100% негово. А иначе друга тема е паниката на продавачите да си крият документите от АНИ...пълно безумие, но това е за друга тема имам материал за нея многоsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: и аз имам въпрос
24-08-2006 - 22:57:30
Виж сега Продавач, за мен нещата стоят така - има услуга има и цена. Човек обикновено тръгва да се правви на бай Ганьо когато има несъответсвие между услугата която се получава и цената която се заплаща.

Естествеон това може да е само мое мнение, но до сега не се е намерил някой който да направи една калкулация която да обяснява защо за апартамент от 40000 агенцията прибира 2000. Като гледам сега какво е правил шефа на Топлофикация се сещам навремето че бях направил една калкулация за разходите по една обява които прави агенция според мене и бях включил даже и екстри като тези на шефа на Топлофикация и пак не можах да я докарам комисионата до цената която ми искат.

Та от тази ситуация има два изхода - или агенциите сядат и обясняват аргументирано на прост език защо цената на услугата е толкова, а не да ми разправят че по цял свят било така, защото по цял свят болшинството брокери не са тези дето за друго не стават или да си приведат комисионите в разумни граници. Докато едно от тези вде неща не стане ще я карраме по старому - половината клиенти ще "заобикалят" брокерите, а те пък от своя страна ще "товарят" останалите. Общо взето при тази ситуация ако си честен си прецакан здраво. Е всеки гледа да не е прецакан. Клиента отказва да плаща освен своята и сметката на некоректните клиенти, а брокерът гледа да си прибере парите за свършенат аработа от когото може

Re: и аз имам въпрос
25-08-2006 - 00:30:20
Подкрепям изцяло изказването на Тинки.И мисля да добавя - агентите може да променят и услугата,за да докарат цената.И така стават три варианта за изход от положението.
Re: и аз имам въпрос
25-08-2006 - 00:36:59
Milamila,
радвам се че изцяло е разбрана мисълта ми.Всичко е въпрос на информация,договорка,здрав труд и малко психология.Накрая идват smiling smiley smiling smiley smiling smiley .
Мисля обаче поради многото черни овци в гилдията тези с различен цвят са трудно забележими и отнасят махалката.
Re: и аз имам въпрос
25-08-2006 - 00:40:36
продавач,всичко вече имаш,но ще ти го пиша отново. Искам - т.н. апартамент, но може и земя /регулирана/може и с къща до 15 км, от София.По мои си причини искам да е с кредит покупката,това е инвестиция,сроковете да са максимално кратки/за сделката/ и предпочитам южни райони.Дай и малко психология.
Re: и аз имам въпрос
25-08-2006 - 09:02:53
Да, Да ...... И аз ви подкрепям. И Тинки Уинки и missi.
Ама, брокерите в цял свят са си такива-доста послъгват и нищо не правят. Имам даже и пресен пример а вие искате нашите да падат по-долу. :g:
ОК
25-08-2006 - 11:43:47
avatar
ок оправяйте се без брокерите - прескачайте ги и правете каквото си искате.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
25-08-2006 - 13:32:10
Продавач, приятни почивни дни smiling smiley
Ако пък намериш купувач за моят апарт., ще те черпя бе, даже ще се договорим за %! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход