Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и аз имам въпрос

Публикувано от kupuvachka 
Re: и аз имам въпрос
22-08-2006 - 16:10:41
avatar
missi
Капаро се дава само след подписване на предварителен договор,в който пълно и пространно е отразена волята на страните,цена и начин на плащане,срокове и компенсации за изправната страна.Ако продавачът се откаже от сделката,ти получаваш това,което си дала,плюс още толкова.При цените на имотите в момента,малко ли ти се вижда?При това,ако решиш,можеш и да си довършиш сделката,за което единствено АНИ може да ти помогне. Но,всички тези възможности, ще се реализират при един добър предварителен договор.Колкото до представляването и на двете страни-винаги е по-добре да предложиш на купувача имот,който си проверил предварително и знаеш,че е читав отвсякъде.
пп Ако,купувайки апартамент,се интересуваш дали плочката в долния ляв ъгъл на банята нещо не е наред,по-добре е да си дадеш сметка,наистина ли си купувач,или обикаляш за спорт.

:}
Re: и аз имам въпрос
22-08-2006 - 23:07:57
Камелия,
голям спорт може да падне после и с майстори и ремонти.Явно не си разбрала ясно мисълта ми/а може и аз неясно да се изказвам/.Говоря за дефекти - поправими или не.Знаеш много добре че има блокове/напр./които по различна причина са да кажем дефектни.Не мислиш ли че агента трябва да даде/поне според мене /мнение като например:този тук има течове и напукан панел на външната си стена,въпреки че собствениците са направили страхотен ремонт/готов е да се събуеш и влезеш/може би този в другия блок е по-добре належащите ремонти са да ги кажем песен/само няколко долни десни плочки в банята smiling smiley /Аз лично ще сваля шапка на такъв агент.
За капарото - наистина незнам защо още толкова/както ти отговори/ нали е въпрос на договорки във въпросния предварителен договор.Мисля че продавач правилно пита как да се изчисли.ами именно пропуснати ползи може би трябва да се включи и направени разходи.Но не съм сигурна че само едната ани ще ми помогне да финиширам сделката при проблем
И трето - наистина не разбрах защо агента на купувача не може да гарантира сделката освен ако не е агент и на продавача?Този агент не може да изпипа сделката ако е от страната на купувача confused smiley и не може да направи проверките :crazy: ,но ако представлява двамата - всичко е ОК.Това ме прави безпътен и объркан.Странно е и доста ще трябва да помисля....
Re: и аз имам въпрос
22-08-2006 - 23:14:05
Продавач,
Агента ви не е необходимо да проверява нищо
Защо по д.......,тогава ми е нужен той?
Re: и аз имам въпрос
22-08-2006 - 23:29:02
Продавач имаш вече параметри,имаш и условия.Имаш и може би "малко смахнат" клиент - но той е сигурен че сделка ще има.Прочел е в нета хиляди неща и се прави на много знаещ но иска да купи нещичко.
какъв кредит можеш да си позволиш да изплащаш
Е,след като ще те карам с моята кола smiling smiley по огледи,а с икономията от телефонните разговори ще поема ресторанта smiling smiley ще успее човек да плаща и приличен заем.И не ме питай кредитните ми карти ще платят ли разходите за нотариус и вписване - защото определено свършвам парите smiling smiley ,а още чакам имота smiling smiley
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:00:01
avatar
Имах предвид, че ако се купува имот продаван от моята АНИ той е с проверени документи и не е необходимо да се правят проверки. НО 90% от колегите пускат в продажба имоти, които не само, че не са видели ами и нямат никакви проверки на документите им. Чакат удобен момент да се появи човек за оглед за да отидат до имота чак тогава. Ние не работим така на конвеирsmiling smiley
Та ако купувате от друга АНИ е хубаво да имате брокер, който да работи за вас.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 13:29 от Продавач.
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:01:22
avatar
Да ти ме кефиш определеноsmiling smiley))))
Ама всъщност нямам никакви параметри нито знам в кой район си търсиш имот, нито какъв е имота, нито до колко пари и т.н.smiling smiley
Дай повече яснота де winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:11:50
Missi, в работата на агента влиза естествено да те посъветва кое жилище е по-добре да купиш - онова с ремонта или другото с падналите 3 плочки в банята. В работата му влиза и задължението да извърши за теб всички възможни проверки относно имота, независимо дали продавача се представлява от друга агенция! (а понякога именно заради това smiling smiley )
Неприятното е, че повечето `брокери` едва ли имат по-голяма представа от теб самия какво ти показват.... че едва ли не всеки, знаещ английски сервитьор и таксиметров шофьор вече е брокер на недвижими имоти (особено по морето)... е, такъв човек няма как да те посъветва, а да не говорим, че дори не знае какви проверки трябва да прави... в крайна сметка излиза, че е въпрос на късмет при какъв посредник ще попаднеш sad smiley За това, питайте и събирайте информация и за посредниците!
А за капарото - обикновено в договорите се залага връщане на двойно капаро (както е по закон), ако сделката се провали по вина на продавача. Има случаи, в които страните се договарят за по-малка или по-голяма сума. Естествено, ако се стигне до там, нещата се решават в съда. Агенцията би ти помогнала да не се стига до съдия smiling smiley
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:22:24
"Имах предвид, че ако се купува имот продаван от моята АНИ той е с проверени документи и не е необходимо да се правят проверки"
Е това не мога да го повярвам.
Толкова сте идеални че ми идва да се преквалифицирам във вашата фирма winking smiley clap:
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:29:52
samata tia, всяка уважаваща себе си агенция трябва да постъпва точно така - имотите, които продава да бъдат проверени документално, преди да бъдат обявени за продажба и да се знаят всички техни недостатъци.
Вярно, че Продавач говори доста хвалебствено за себе и агенцията си, но това си му е в стила :]
Re: и аз имам въпрос
23-08-2006 - 10:38:47
По отношение на парцели мисля че е повече от задължително. Но за апартаменти таково чудо не съм видяла. Затова се мъча всячески да отстрелям брокери, които искат да продават апартамента ми само щото са прочели обявата ми. Ама не мога, като мухи са :} Вчера даже ми казаха че на купувача му е все тая дали ще даде с 2000Е повече след като е кандисал да даде 85000Е. И аз почвам да се замислям, защо съм се загрижила за купувача- да дава и толкоз spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход