Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и аз имам въпрос

Публикувано от kupuvachka 
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:01:56
avatar
Ами за адвокатите ето сега давам едно скромна случка с мои клиенти:

Аз давам под наем нещо (в случая няма значение какво) намирам наемател на моите наемодатели и каня в офиса да сключат договор, който аз предварително съм подготвил. Идват моите хора и за моя изненада си водят адвокат (което беше напълно излишно) и той идва с негов си договор пълно копие на мояsmiling smiley) Но понеже те за да са по-сигурни явно са решили да платят и на него - той съответно за да получи хонорара си трябва да свърши и той нещоsmiling smiley
И неговата работа се приключва с това да донесе договора, който аз наново трябваше да попълвам и да си губим всички заедно времето... Работата аз съм я свършил на 95% - снимал съм помещението, пуснал съм го в реклама на не малко места, водил съм много хора на оглед, провел съм една камара телефонни разговори, намерил съм наемодател и съм подготвил договор. На двете страни остана само да го прочетат и да го подпишат. Но понеже вече си имаме и адвокат в случката се съобразих с неговото желание да караме по неговия договор... Той не се различаваше принципно от моя, но все пак не бяха точките точно така оформени и си поиграхме около час за да си заработи хонорара. Няма лошо щом така са решили хората той уцелва бингото. За пред хората излиза едва ли не, че без него няма да се оправим, а всъщност заради него се забавихмеsmiling smiley

Адвоката няма никаква роля при сделките с недвижими имоти. От адвокат имаме нужда когато има сложен казус за решаване и някакви особено големи проблеми с документацията на имота. Което всъщност може да свършат и моите нотариуси, но всеки има право да си избира.

Както вие казахте по-горе те работят на час за разлика от нас брокерите. И ми е много интересно те как могат да ви помогнат в случая!? И срещу колко часа работа колко ще им платите и най-важното е какво разбират те от покупко-продажба на имоти всъщност eye popping smiley confused smiley

Какво толкова се уплашихтеsmiling smiley?

Аз давам гаранция, че ще се осъществи сделка с недвижим имот продаван от моята АНИ когато продавача има договор с мен. В този случай аз гарантирам, че капарото, което ви ще дадете за избрания от вас имот ще ви бъде върнато обратно ако сделката се провали по наша или по вина на продавача. Ако сделката се провали заради вас (т.е. закъснеете със срока за изплащането на останалата част от сумата вече няма как да ви гарантирам нещо).

Ако аз ви представлявам като брокер, който ви търси имот от други АНИ не мога да гарантирам за всеки имот на колеги, защото:
Повечето имоти се продават без договор от по няколко АНИ и докато вие оглеждате един имот и довечера мислите дали да го купите - той се продава от друг и т.н.





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:09:57
Тодор, конкретно за Продавач -нямам такива впечатления които ти изрази.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:12:40
Продавач, тук съм съгласен с теб. В много от случаите парите, давани на адвокат, са не по-малко "грешни" от тези, които "евентуално" прибират АНИ. Като са имали бол пари - дали са ги. Аз ги нямам или доколкото ги имам, предпочитам да ги похарча за нещо друго.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:16:02
avatar
:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:34:19
Много благодаря за бързия отговор.
За адвокатите- разбрах.
Продължавам да питам, ако е удобно - моля отговорете.
Какви договори трябва да подпиша с АНИ, представител на продавача?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:37:40
ОК, Samata tia - всеки има право на мнение, аз така почуствах нещата и затова изразих моето като дебело подчертах, че не искам да се заяждам smiling smiley . Даже успях да провокирам Продавач "да не си предлага услугите" winking smiley .

Продавач, ще вършиме ли работа с теб? smiling smiley
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:45:49
samata tia - ето ти моя съвет как да постъпиш с агенциите, които не те оставят на мира: избери си една агенция и се договори с нея да ти продава имота. Естествено, пазари се за по-ниска комисионна smiling smiley Така, следващия път, когато ти се обадят от друга фирма, просто ги насочи към тази, с която вече имаш договорни отношения - те да се занимават с тях.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:50:32
avatar
Бих искал да свърша работа, но искам във форума да си остана анонимен winking smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:50:57
avatar
Правилно! smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 15:52:46
OK Продавач,

кажи как да се свържеме - наистина ако имаш желание! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход