Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и аз имам въпрос

Публикувано от kupuvachka 
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 09:50:49
Samata tia, по Вашата логика, ако лично сте потърсили агенцията да ви продава апартамента, тогава сте съгласна да й заплатите процента комисион. Но защо в такъв случай желаете този процент да се сложи над Вашата цена? (...Ако лично съм потърсила агенция да ми продава апартамента- естествено е, че услугата и, не е безплатана. Тогава обявената от мен стойност ще се натовари с още 2,5%...) Нали всеки трябва да си заплати за свършената за него работа? Тогава си платете процентите на агенцията от Вашата цена 83 000 smiling smiley
А иначе не виждам какво Вас Ви натоварва, ако обадили се по обявата Ви агенции си сложат възнаграждението над търсеното от Вас...
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 10:12:14
avatar
Ахам, но аз не говорех на вас "самата тя". Във вашия случай е друго когато си продавате сама имота можете да си правите каквото си искате. А ако някой брокер ви води клиент той може да иска комисион само от купувача, който той ви е довел, но в никакъв случай и от вас. Защото си продавате сама имота, а на тези, които ви се обаждат просто им кажете следното нещо: "Ако имате клиент го доведете, но НЕ пускайте имота ми в реклама без мое разрешение и искайте комисион само от купувача!" - и толкова няма какво повече да го мислите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 11:14:58
ХА-ХА .... ами това им казвам постоянно, но те пак си знаят своето. Ето току що - питат ме " имате ли нещо напротив ние да си сложим комисиона". А аз нарочно, сега съм вдигнала цената така че да им се вижда още по-голяма и нереална и за комисиона.
Освен това им казах че е хубаво да доведат директен купувач с оглед на това да не натоварваме излишно цената и те потвърдиха че е точно такъв.
Добре е че не бързаме с продажбата. Понякога ми се иска да ги подхвана на место брокерите, ама айде от мен да мине.

Milamila- Продавам без агенция. Ама се чудя, как да откажа брокерите да искат и от мен процент, така че да е изгодно и за купувача. Ама за брокерите изглежда величината е - ако можем да ударим сега и колкото се може да е повече.

т.е. 83000 + 2.5% ама и + 2,5% та 87200Е на гърба на купувача и после-защо е толкова скъпо? winking smiley
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 11:18:02
avatar
winking smiley
Продавайте си сама за да може само тези 83 000Е да са на гърба на купувачаsmiling smiley))
Какво се продава за тази сума ако не е тайнаsmiling smiley? Няма да си предложа услугите спокойноsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-08-21 11:31 от Продавач.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 11:41:50
Тристаен, Гео Милев, чисто 104, тухла-98. smiling smiley Купувачите-така са наплашени /може и с право/ че за 1,5м никой не се е обадил за оглед, само с брокери. sad smiley
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 12:13:25
Значи апартамента е по нотариален акт около 120 кв.м.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 12:19:00
116, .. кв.м. и нещо.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 12:24:25
avatar
И не, че са наплашени хората просто се оглеждат за нещо по-изгодно на по-хубаво място, а то има все пак такива предложенияsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 13:18 от Продавач.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 12:34:46
Мен ако питаш, нищо не бих си купила в София за тия безумни пари. Но и в ЕПК /цяло село/ с един вход не бих живяла sad smiley . На никаква цена не бих живяла и в центъра. :}/ако ми го подарят може и да помисля. Не без значение е и фасадата и общото състояние.
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 12:43:09
avatar
Ами аз и още милион българи бихме предпочели да живеем в центъра от колкото в Гео Милевsmiling smiley но знам ли фасадата може наистина да е много важна за някой
winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход