Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и аз имам въпрос

Публикувано от kupuvachka 
Re: и аз имам въпрос
19-08-2006 - 04:56:04
купувачка,
изцяло те разбирам и подкрепям.Предполагам,че отговор за човекочасовете няма да получиш.Както и няма да получиш отговор дали този брокер ако е в ролята на купувач няма да иска да си испипа сделката сам и да не плаща на агенцията на продавача.И понеже имаше сравнения...съда.Който не знае - го представлява адвокат и си плаща.А този който иска да е сам просто не наема такъв и не плаща - щото се представлява сам.За мен агенцията трябва да си представлява нейния клиент и да защитава неговите интереси,без значение кой е насреща клиент/сам/ или с представител.Във вашия пример 300 е са колко - две средни заплати?Е добре тази агенция положи ли труд-двумесечен за мен?Няма кой да отговори?Дори и да си оспорен - заплатата е 1000 значи това е 10 дена по 8 часа за мое добро.
Ще си намериш и ше си купиш - със или без брокер.Тогава ще си ужасена от сумите за майстори и материали. Успех.
Re: и аз имам въпрос
19-08-2006 - 09:36:15
avatar
missi и купувачка,

Възнаграждение на търговския посредник
Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.

Извадката е от търговския закон.

По повод човекочасовете работа-когато отидем при нотариуса,защо му плащаме върху материалния интерес на сделката и не се пазарим,че всичко е отнело 15 минути?При това при него отиваме с всички проверки и документи.
smiling smiley
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 18:35:36
На мен брокера не ми прави никаква услуга, че си води купувач да му представя моя имот. Напротив, аз съм си направила труда да му разкажа за моя имот по телефона, когато той ме е потърсил. Защото аз си представям имота и в интернет и в пресата, сама, а не чрез агенция. Какво трябва да направя, за да откажа БРОКЕРА да ми иска 2.5% . confused smiley Може би, да се представя за агенция :}
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 19:38:37
avatar
Не е ли по-просто и етично да му кажете,че не желаете да Ви води клиенти? smiling smiley
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 22:40:30
avatar
Нищо по-лесно от товаsmiling smiley а в кой случай си "прекарана" така и не разбрах?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 22:54:24
avatar
Сравененията ви не са нормалниsmiling smiley

"Апропо, отговаряте ли финансово и съдебно за перфекността на сделката?"

Апропо отговаряме финансово само за нашите клиенти сиреч за тези, които имат договор за изключителни права с нашата агенция! Тези, които идват и ми казват абе търси ми нещо ама не подписвам никакви договори - за тях не отговаряме, защото няма на какво основание. Или съответно - абе продавай ми апартамента ама ще го дам на още 10 АНИ - ами чаоsmiling smiley При тези случай не отговаряме нито финансово нито никакsmiling smiley

Адвоката дава консулатция и казва: цена час - 100Е, 200Е ит.н. при нас няма "човекочаса" - продаваме ви къщата и я продаваме денонощно дали ще заведем да я видят 30 човека или 3-ма няма разлика в изчисленията и не може да има. Зависи от сто неща. Аз съм правил сделка и от първия огледsmiling smiley Продавача вече ме има за богsmiling smiley))) Това в кръга на шегатаsmiling smiley (за бога).
Незаивисмо от "базата" дали е 10 000Е или 100 000Е дори сме имали случай когато комисиона ни от цена на някоя вила под 10 000Е едвам ни покрива разходите, а за печалба да не говорим, но сме се юркали без да броим "човекочасовете" каквото и да значи товаsmiling smiley
Пак казвам сравнение между адвокатите и брокерите не може да става естеството на работата е доста различно.

"Ползвайки вашия опит би трябвало да платите и два пъти данък защото вземате възнаграждение два пъти за една и съща работа."

Явно не сте прочели внимателно горните ми писания за това няма да ви отговоря! Първо четете после пишете за да има някакъв смисъл от това, което правим тукsmiling smiley
Няма такова нещо "два пъти за една и съща работа"...:crazy:
Когато правим сделка и продавача и купувача са клиенти на моята агенция тогава нашето възнаграждение е по-високо - ДА.
А когато половината от комисиона го взима друг колега просто взимаме по-малко!
Но това, че взимаме в първия случай по-голям комисион не значи, че взимаме:
"защото вземате възнаграждение два пъти за една и съща работа."

Защото работата НЕ Е една и съща. Веднъж сме вложили труд и средства за да убедим продавача да продаде имота си чрез нас. И веднъж сме вложили усилия и средства за реклама за да намерим купувача за този имот.
Това на вас ви се вижда "една и съща работа", а на мен неsmiling smiley

И сега понеже вие ми задавате въпроси и аз ви отговарям отговрете и вие и на един съвсем ясен и точен въпрос:

Агенцията за недвижими имоти на коя от двете страни е длъжна да направи безплатна услуга - на продавача или на купувача (и съответно да кажете защо, ако разбира се имате необходимите доводи за да обосновете отговора си)?

Чакам вашия отговор с нетърпение

winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-08-21 12:38 от Продавач.
Е няма щоsmiling smiley))
20-08-2006 - 22:59:35
avatar
Мда интересно сравнения - е няма щоsmiling smiley
Две средни заплатиsmiling smiley
Прочетохте ли малко по-горе писанията ми за гледането в другата чиния - явно неsmiling smiley
Няма лошоsmiling smiley
А вие уважаема "миси" знаете ли колко струва една страница цветна реклама за един брой във вестник "Софийски имоти"? И дали човека, който получава въпросната средна заплата има такива разходи каквито има една сериозна АНИ? А сметките за телефон и гсм имате ли си на идейка какви саsmiling smiley? Ами не са като ваучер от 10лв всеки случай...smiling smiley какъвто използват хората със средни заплати.
Май не... ето защо и сравененито ви е нелогичноsmiling smiley

:ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 23:01:14
avatar
Всеки с проблемите си :} :} :}
Кажете му, че не желаете да работите с АНИ и толкова!
Ясно и просто.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
20-08-2006 - 23:07:00
avatar
"Е добре тази агенция положи ли труд-двумесечен за мен?Няма кой да отговори?Дори и да си оспорен - заплатата е 1000 значи това е 10 дена по 8 часа за мое добро."


Полагали сме и полагаме не само двумесечен труд, а и 9 месечен!
Други въпроси?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и аз имам въпрос
21-08-2006 - 09:32:30
Ако лично съм потърсила агенция да ми продава апартамента- естествено е, че услугата и, не е безплатана. Тогава обявената от мен стойност ще се натовари с още 2,5%.
Продавач-Не мога да откажа на АНИ да си води клиент. Но това не означава че имам ангажимент към всички брокери,които прочитайки че продавам апартамент и съм часно лице смятат, че са ударили кьоравото. smiling smiley
В крайна сметка, ще се намери ли брокер, който ще е коректен към клиента си и за услугата - представяне на апартамент и подготвяне на документи да му иска 2,5% + обявената от мен стойност.
Е, не мога да разбера брокерите, тези 2.5% на 83000Е- малко ли са?
Търся брокер с директен купувач. :}
А по-добре, направо престрашил се купувач. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход