Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Земеделска земя и ОГП?

Публикувано от KLF 
KLF
Земеделска земя и ОГП?
04-08-2006 - 16:48:56
Здравейте!
Имам земеделска земя, която в бъдещия ОГП е определена като жилищна устройствена зона. Приемането на новия ОГП дава ли ми автоматично правото да застроявам и означава ли това, че имотът е вече в регулация?
Благодаря предварително!
Re: Земеделска земя и ОГП?
04-08-2006 - 17:40:28
avatar
Не.Трябва да минеш всички процедури-от изваждането й от. зем.фонд, до регулацията. smiling smiley
was
Re: Земеделска земя и ОГП?
05-08-2006 - 01:25:37
Не че и новия ОГП е приет де smiling smiley
Или поне аз не съм чул да е приет. Иначе камелия е права. Земеделската ти земя докато стигне до УПИ трябва да мине доста път, а и пари да вложиш ще трябва. Процедурата я знам в общи линии, но трае към 4-6 месеца. Някой от по-опитните тук може да даде (дано) повече подробности, но май тея които знаят не са много склонни да споделят smiling smiley
Re: Земеделска земя и ОГП?
05-08-2006 - 23:02:13
avatar
Не,по-скоро и да споделяш,полза няма,освен да насочиш човека към фирма,която да му свърши работа.Сам не става,трябват специалисти.Това са един куп инстанции,които трябва да обиколиш,но след като фирмата ти докара нещата до такъв етап.Аз водя титанична битка,та не искам да го заблуждавам,че може сам да се оправи. smiling smiley
was
Re: Земеделска земя и ОГП?
07-08-2006 - 11:16:17
Geo Consult Engineering Ood
+359 2 980 90 85 ; +359 2 980 30 17
12 В ул. Стефан Караджа
София

Успех
KLF
Re: Земеделска земя и ОГП?
21-08-2006 - 12:04:18
Благодаря за отговорите!
Известно ми е, че при сегашния статут на земята единствения начин да строя е имам ПУП, за което съответно ще е необходимо 4-6 месеца. И все пак евентуалното приемане на ОУП на София не означава ли, че се променя и предназначението на земята? Според това, което казвате няма никакъв смисъл да чакам приемането му, защото и без това ще се наложи да мина по същия път!
Re: Земеделска земя и ОГП?
21-08-2006 - 13:06:46
avatar
Не,ОГП определя устройствените зони в урбанизираните територии.Нищо че не е приет-придържат се към него.Не винаги, разбира се.Парадоксът е ,че по сега действащия закон,не би трябвало да ти откажат частично изменение,защото ОГП не е приет.Така паралиите получават каквото си искат,а останалите-каквото е предвидено по ОГП.
Ето ти един телефон на фирма,която за 2-3м. може да ти извърши всичко необходимо:
852 86 59 инж. Василев-ф-ма "Гея"
Успех! smiling smiley
KLF
Re: Земеделска земя и ОГП?
22-08-2006 - 12:05:05
Още веднъж благодаря!
И все пак ми се струва, че или аз погрешно задавам въпроса или просто не схващам добре.
Аз не говоря за настоящата ситуация, без приет ОГП. Знам, че ако ускам да стане сега ще трябва да тичам доста, имам цял списък с процедури или съответно да си платя на някого. Ако обаче да кажем утре приемат новия ОГП пак ли ще трябва да мина по същия път? Не говоря за това, че земята ще стане автоматично регулирана, а че ще имам правото да строя върху нея пък било то и с известни ограничения.
Re: Земеделска земя и ОГП?
22-08-2006 - 15:42:03
avatar
Четеш така,както ти се иска да бъде,но не е. ОГП показва само кои земеделски земи в какво могат да бъдат преобразувани и кои си остават земеделски.Всички процедури по изваждане от фонда и регулация, трябва да се извършат.
Re: Земеделска земя и ОГП?
22-08-2006 - 22:13:42
ako zemedelskata ti zemq e bez pravo na stroej i e v sofiq -oblast, nqma6 pravo, po zakon, nito da stroi6, nito ni6to drugo, osven da si sadi6 domati. sankciite sa golemi, vkliu4itelno i nakazatelna prisyda. novoto OGP dava pravo na zabranenite zemi da se izpolzvat za stroej, no ti sam trqbva da si gi uregulira6. prosto te osvobojdava ot nakazanie, kakto i ako stroi6 w-u park, servitutna zona i t.n. , no pi ima i v centara na selata, zaobikoleni ot ka6ti. Regulaciq zna4i: pyt, tok, voda... razli4no e ot pravo da si ustroi6 parcela.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход