Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Квадратура на панелен блок

Публикувано от pres7o 
Анонимен потребител
Re: Квадратура на панелен блок
23-05-2013 - 14:27:53
практика е да се пишат подвеждащи неща по обявите, ако за това питаш.

Първият етаж се пише втори. Един етаж нагоре/надолу, че да се различава от другите обяви. Същото е и с квадратурите.
Цялото Манастирски Ливади Изток се пише Гоце Делчев.

Та затова ти казвам:
1) първо разпитваш обстойно по телефона
2) ходиш и гледаш на място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-23 14:31 от Тинки Уинки.
Re: Квадратура на панелен блок
23-05-2013 - 14:58:17
43к за панел в дружба 2 е голема скъпотия разрожи се в обявите и за 30к ще намериш
Re: Квадратура на панелен блок
23-05-2013 - 15:57:34
Разбрах, благодаря за мненията.
Опита е учител. С течение на огледите им понаучих номерата и начините на действие. Както всеки купувач, мемоари могат да се напишат. А бисерите са безкрайни.

nradev съгласен съм с теб, просто ми хареса блока и междублоковото пространство. Нормално място за паркиране и т.н., иначе фактите говорят ... краен квартал, панел, преди 90год ..... и т.н. и т.н.
Анонимен потребител
Re: Квадратура на панелен блок
23-05-2013 - 18:17:19
pres7o , явно не си наясно с много неща, ще се опитам да ти обясня, въпреки неприязънта ти към брокерите.




1. В рекламата не се постват части от документа за собственост, нима ако в нот.акт пише 60 кв и не е упомената квадратура на мазето, колагите са излъгали, че площта ,който купуващ е повече от 60 кв ?
2.Няма цена на кв м, това хубаво да го запомниш от мен
3. В новото строителство плащаш точно както в панелите, ама трябва капацитет да го схванеш, дано да имаш. И в двата случая плащаш чиста площ, общи части, мазе, балкони, всичко това ти прави една крайна цена, а ти си го разбирай както си щеш.
4. Рекламата има за цел да предизвика интерес към даден продукт, безброй пъти съм повтарял тук - чувал ли си за шампоан, който да не е против пърхут ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-23 18:19 от spgufi.
Re: Квадратура на панелен блок
26-05-2013 - 10:59:10
avatar
Quote
pres7o
Здравейте,
Имам въпрос относно казус с квадратурата на панелен блок.
Харесах панел в дружба 2 с упомената вкадратура 66 м2. След дискусия се стига до свключване на сделка и финални договорки.
Преглеждам нотариални акт и там пише застроена площ 60.12м2 ... Питам уважаваните брокери защо пише 60, а не 66, а те с гордност
заявяват, че 60 ми е застроената площ, но мазето е отделно, то е 6м2 и оттам идва 66 общо.
Къде е истината ?

Три напълно еднакви панелни апартамента построени през различни години може да се окажат с различна квадратура по нотариален акт. Изготвянето на нотариалния акт или друг договор за собственост (поради факта че преди 1989г. общините продаваха с договор) става съобразно действащия ЗУТ към момента на сделката.
Преди 35 години терасите не се включваха в квадратурата на жилището, след време се включваха с коефициент 1:4, а след това се включват на 100%.
Избите и общите части винаги се изписват отделно от квадратурата на жилището.
Re: Квадратура на панелен блок
27-05-2013 - 17:37:52
Благодаря за мненията.

Quote
spgufi
pres7o , явно не си наясно с много неща, ще се опитам да ти обясня, въпреки неприязънта ти към брокерите.

- Съжалявам, неприязма е на база опит. Може да се промени., кой ли знае.

1. В рекламата не се постват части от документа за собственост, нима ако в нот.акт пише 60 кв и не е упомената квадратура на мазето, колагите са излъгали, че площта ,който купуващ е повече от 60 кв ?

Редно е да има някаква практика за постване, дали ще е по нот. акт или нот. акт + мазе или терасите все тая, но човек да прави реална съпоставка и да му е лесно. Както казах има обяви където пишаш без и други със, това е драмата.

2.Няма цена на кв м, това хубаво да го запомниш от мен

Разбира се, че няма. Всичко е комплексно от квартал, етаж, състояние, вид. строителство и още 9999 фактора.

3. В новото строителство плащаш точно както в панелите, ама трябва капацитет да го схванеш, дано да имаш. И в двата случая плащаш чиста площ, общи части, мазе, балкони, всичко това ти прави една крайна цена, а ти си го разбирай както си щеш.

Така е, за всичко си плащаш, в единия случай обаче привидно по-малко.

4. Рекламата има за цел да предизвика интерес към даден продукт, безброй пъти съм повтарял тук - чувал ли си за шампоан, който да не е против пърхут ?

Съгласен на 100%, обаче трябва да разграничаваме рекламата която е написана с цел да събуди интерес на база факти от такава която е заблуждаваща. Добре, не е заблуждаваща за теб защото с това се занимаваш, но за мен е защото имам друга професия и нямам опит. Затова и пиша тук.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-27 17:39 от pres7o.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход