Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
25-11-2012 - 20:38:51
Честит празник на всички!

Поздрав на живущите и кандидат такива на северните Старопланински села и райони на престолнината*drink1*
[www.imoti.net]
Мисля, че това е една много добра новина за чудесният, но изостаналият в инфраструктурно отношение район. Как мислите, че това ще се отрази на живота на на населението и ще повиши ли това интереса към имотите там?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-11-25 20:41 от Geto.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
01-12-2012 - 01:07:17
За съжаление, с този проект изоставането на региона ще стане още по-голямо.Не бъркай Северна дъга на Околовръстен път със Северна скоростна тангента.Нищо общо нямат.Идеята на тангентата е да изведе тежкия трафик по направление запад-изток през по-кратък маршрут-сега камионите влизат през Калотина,после люлинската караулка и след това хващат околовръстното,за да излязат в другия край на София за магистралата за Пловдив.С пускането на тангентата по-голямата част от обектите по сегашната Северна дъга на околовръстен път ще западнат-трафикът ще минава по тангентата.Тя ще си обере 100% трафика,който сега минава транзит през София и идва по калотинската магистрала и ломското шосе.Това цялото се вади от града и се пуска директно към Ботевград и Пловдив.
Така,че...ако тези проекти изобщо имат някакво влияние върху северния регион на София, то малко вероятно е то да е положително.По-скоро няма да има никакво влияние.Достъпът от там до София ще бъде или същия, или още по-затруднен заради пресичането на тангентата.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
02-12-2012 - 14:38:35
Хм, аз ли съм забравил красивият български език или съм просто изостанал от бурното му развитие!

Еййй, ама много учени били нашите журналисти и държавни мъже.
Допирателна - Допирателна (наречена още тангента) в геометрията е права линия, която има само една допирна точка с дадена крива и е перпендикулярна на радиуса на кривина в тази точка.

Благодаря Салвадор и прощавай. Аз ще да съм от лошия матерялmoody smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
02-12-2012 - 23:45:44
Не съм се замислял защо се казва тангента.Но от самото начало на проектирането си е друг път,различен от околовръстния.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
03-12-2012 - 00:56:45
Абе щом е път все ще е от полза за гражданите и народното стопанство. Как беше го казал Ленин, че и римлянете преди него?
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход