Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фирма за недвижими имоти

Публикувано от incomplete 
Фирма за недвижими имоти
06-10-2012 - 13:28:56
Съжалявам за всичко което сега ще напиша, но си нямам и най-малка представа от законите за фирмите за недвижими имоти. Имам ЕТ на мое име и един познат иска да го използваме и за фирма за недвижими имоти в която той ще си инвестира. Въпросите са ми много и за това няма да ги напиша на куп. Да започнем с това, че всичко каквото чета в форумите е писано преди години и със сигорност има промени и заради това не вярвам на нищо и щe питам за всичко по отделно. Колко струва патента на дейноста? Нещо по специално освен патент има ли да се заплаща? За създаването на договорите за наем трябва ли от някаде да получа разрешение или трябва просто да използвам Закона за задълженията и договорите. Или просто при всеки договор трябва да се ходи при нотариус. При покупко-продажба как точно се действа? Ако може някой да ми го обясни подробно от самото начало (преди създаване на предварителен договор) до края. Със всички възможни подробности. Защото моя познат ми го обеснява, а аз само клатя глава и нищо не разбирам. Пък неискам той да разбере, че не съм много в час, за да не ме прекарва. Той ми говори, че процентите за покупко-продажба варират, обаче не ми споменава цифри. От обща култура знам, че процента за наем е около 50%. Умолявам ви, кой с каквото може да ми помогне. Благодаря ви предваритлно на всички. Ако някой желае може да ми пише и лично на е-майл petyo_petrov92@abv.bg
Re: Фирма за недвижими имоти
11-10-2012 - 17:36:52
avatar
ЕТ според мен е неподходяща форма за какъвто и да е бизнес - сгафиш ли си отговорен с цялото имущество на физическото лице.
Бягай да регистрираш едно ООД за 2 лв. и спи спокойно



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-11 17:37 от palamud.
Re: Фирма за недвижими имоти
12-10-2012 - 16:04:00
Виж сега, да се влеят малко парици в икономиката на държавата не е лошо ама един такъв несериозен подход към сериозно предприятие води стремглаво към провал. Ако имате познат работещ в такава агенция питайте него. Вероятно има платени курсове за подготовка на брокери. Похарчете някой лев да се образовате. Потърсете някое сдружение, стопанска камара и т.н. Но да се образовате по форумите е търчи-лъжи работа.
Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход