Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????

Публикувано от Купувач1 
ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 14:12:36
Здравейте,

От известно време по-преглеждам обяви за къщи около София.Интересува ме следния странен факт:

Защо в селата около Брезник имотите са толкова евтини при положение че са сравнително близко до София?

Според мен би могло да е едно от следните неща:

- ромско население и кражби
- лош шосеен достъп
- или и аз не знам защо?

Защо е според вас?

Благодаря



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-07-31 14:50 от Купувач1.
Re: ЗАЩО Е ЕФТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 14:21:36
Може би защото няма език, на който да се разбереш с граовци ?
Re: ЗАЩО Е ЕФТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 14:28:40
Tова е добро smiling smiley
Но като гледам на картата, въобще не е толкова близо, при това по занемарени пътища. Едва ли някой го е гледал като място да се засели и да работи в София. Т.е. не е като крайградските села и съответно интереса е слаб. На такова разстояние може би по-добре да се гледат селата покрай магистрала или главен път, поне няма да се луташ толкова.
Re: ЗАЩО Е ЕФТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 14:32:51
Не знам дали можеш да се разбереш с граовци, след като не знаеш български език - не се пише ЕФТИНО, а ЕВТИНО!!! clap:
Re: ЗАЩО Е ЕФТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 14:46:43
ЕФТИНО - sorry :-)
Re: ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 15:57:37
Иди и виж село Лесичово на 70 км. от София по автомагистрала Тракия - отклонението за Велинград, но в обратна посока, разположено на югоизточните склонове на Средна гора, на река Тополница - ЗЕМНИЯТ РАЙ.
Re: ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 16:08:37
Благодаря за предложението но не виждам в какво е "ЗЕМНИЯ РАЙ"?По-далече е (вярно че е по магистралата), пък и да ме удави река Тополница...не, мерси! :-)
Re: ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 16:19:10
Добре е да видиш преди да коментираш. А река Тополница дави само такива, които са на ниския бряг в непосредствена близост до нея. На високия бряг, а и на планинските склонове няма никаква опасност - питайте хората там. Питайте също за възможностите за лов и риболов, за мекия климат, вижте как растат нарове, бадеми и бамбук в дворовете, потърсете в небето соколите, уверете се в запазената екосистема, поговорете с германците, които са си купили къщи там ...и тогава решете. Другото е игра на сляпа баба.
Re: ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 17:24:26
До Брезник се стига или през Перник през ужасния трафик на Владая и по един разбит път за Трън, или през Сливница по чукарите, или през едни седмокласни пътища през планината, така че 70 км по Тракия май са за предпочитане пред 40-50 по другите варианти. Не че защитавам чак Лесичово, има и по-близки места по магистралата.
Re: ЗАЩО Е ЕВТИНО ОКОЛО БРЕЗНИК??????
31-07-2006 - 17:41:26
Виждали сме!
В село Мухово, там някъде на склоновете. Е, вярно, не е Лесичево.
Видяхме и липсата на вода, и помним замърсяването на язовира, и знаем за хлябът, който се доставя веднъж на два дни, нередовния транспорт, лошият път и факта, че трудно се живее целогодишно там. Много трудно.
Ако имаш германци под ръка - моята майка си продава вилата там. Много е хубава. Със смокини и, ако трябва, бамбук.
Но сърнели има със сигурност. И соколи.

Що се отнася до селата по пернишко Купувач1 -
Ромите не са чак толкова голям проблем. Да не кажа почти никакъв. Има ги в Брезник и Перник, но селата, както знаеш, са и доста бедни, и с доста " пиперлив" народ населени, за да просъществуват в доволство гореописаните . Надявам се да не остана криво разбрана, но Брезник е първото населено място, в което видях ром с мотика на рамо. След дълго издирване от поне 5 години.
Е, вярно, трудно ще отглеждаш фъстъци по тези села , но нещо ме кара да си мисля , че ще наблегнеш на отглеждането на райграс. smiling smiley Нещо, което и аз мисля да направя след време.
Що се отнася до пътищата- на фона на доста софийски улици пътят до Големо Бучино или след Златуша си е като магистрала. По моите скромни наблюдения де.
Успех, и, надявам се, дано да се окажем съседи някой ден! winking smiley



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход