Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ползване за вечни времена

Публикувано от ilia_zakov 
ползване за вечни времена
08-09-2012 - 10:03:13
В нотариалния акт с който родителите ми стават собственици на къщата е записано, че дворът е за "ползване за вечни времена от купувачите и техните наследници". Сега, след смъртта и на последния (майка ми), собсвеникът който живее в съседната къща предявява претенции към моя двор ( за да го присъедини към неговия) и се кани да вдига плътна ограда, оставяйки ми само двуметров проход към улицата. Той дали е в правото си и каква би била най-правилната ми реакция?
Re: ползване за вечни времена
08-09-2012 - 10:13:47
По твоя казус има доста противоречива съдебна практика.
Re: ползване за вечни времена
08-09-2012 - 10:33:40
Виж ти! Значи имам някакъв шанс? Бихте ли написал нещо повече?
Re: ползване за вечни времена
08-09-2012 - 14:39:29
Занимай с казуса някой адвокат от региона,където си.По възможност-преди съседа да е преградил двора...че после е сложно.
Re: ползване за вечни времена
10-09-2012 - 19:53:46
В нашето право такъв израз "вечни времена" няма. Пък и майката на питащия не е последния "наследник", той самият нали е жив.
Re: ползване за вечни времена
11-09-2012 - 06:40:11
правото на ползване е вещно право със срок или до живот. такива неща като вечни времена нема. не знам кои го е писал тоз нот акт.А иначе ако имате къща в негожия двор е длъжен да ви усигурява достъп.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход