Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?

Публикувано от bguser 
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 21:34:51
Quote
spgufi
Би ли обяснил какво точно гарантира това "стоп капаро"?
-------------
Ще започна от там, че въобще не е задължително който и да било да го прави, то е по желание. А какъв е смисълът от това, ще се опитам да обясня, пък който иска , ще разбере, който не иска - ще ме плюе пак. Ако някой от вас е купувач и харесва при огледа някакъв имот, заявява желание да го купи, то пътя го знаем - предв. договор, изповядване и край, но ако денят е петък, часът е 18 и купувача иска сигурност, че докато излезе удост. за тежести и се напасват страните в удобно за тях време да си подпишат предв. договор, няма някой друг да купи имота, начинът е само един - с пари. Обикновено сумата е между 300 и 1000 лв. , все пак зависи от цената на имота, изготвя се надлежен документ, който гарантира на купувача връщане на сумата, ако не по негова вина не се осъществи сделка , гарантира на продавача, че ако купувача се откаже, ще получи тези пари, при подписване на предв. договор тези пари се връщат на купувача и всички щастливи. Когато аз изготвям такъв документ, парите остават на отговорно пазене в агенцията, в т. нар. "споразумение за запазване" вече са три страни, всеки с отговорностите си. А те са - АНИ поема задължението да не го предлага повече, продавача да не го продава на никой друг , а купувача - да го купи.

Моят случай явно е друг. Аз не съм изисквал да спират имота от продажба. Поисках да направя предложение за цена и да се свържа със собственика да преговаряме. При условие, че ще ми върнат парите, ако не се разберем за цена, какво гарантира този депозит? Какъв е смисъла, ако никой нищо не гарантира с него? Аз го разбирам така: "Плати си предварително комисионната, пък ако не стане сделката ще ти я върнем (може би)."
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 21:59:51
твоя случай е същия и аз не искам да го спират
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 22:09:14
това е изпитана практика отпреди кризата сега не минава тоя номер.Но си е наглост. Аз кзах че го купувам и не коментирам цената . да идва англичнина и да изповядваме ако иска може и предварителен договор с пълномощно.да ама не . те искат 1000 еуро стоп капаро иначе нема сделка
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 01:30:26
spgufi,
Интересен случай описваш - петък вечер е, и няма физическо време да се реализира сделката.
И ще даваш "стоп" капаро, че да не я реализира някой друг.
Е как ще я реализира - сигурно в събота в полунощ,а smiling smiley
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 01:40:14
освен това не пречи петък нощес да се пише предварителен договор
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 19:48:29
Моят случай явно е друг. Аз не съм изисквал да спират имота от продажба.
-------------
За Вашият случай вече казах, че според мен няма никаква логика в искането на колегите, това, което са Ви поискали няма общо с комисиона, за него се сключва отделен договор. В същото време всяка фирма е в правото си да избира как да работи, тези колеги така са решили, нямам право да ги обсъждам, на който не му харесва - да не работи с тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-20 20:18 от spgufi.
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 20:22:06
Интересен случай описваш - петък вечер е, и няма физическо време да се реализира сделката.
----------------
ботко, явно наистина не ти достига капацитет, затова ще обясня само за теб - денят е Х, часът е Х, ако купувач харесва даден имот и иска да го купи , единственият начин да покаже , че не се шегува е стоп капаро, защото за да се сключи предварителен договор, трябва поне един ден, заради удост . за тежести, а стоп капарото му гарантира, че до срока на предв. договор никой друг няма да ходи на огледи в този имот и никой друг няма да има възможност да поиска да го купи, сега разбра ли ?
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 20:28:12
второ не се знае от колко души са взели стоп капаро.
---------------
А при подписване на предв. договор знаеш ли колко още такива е подписал собственика ?
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 20:29:46
освен това не пречи петък нощес да се пише предварителен договор
-----------------
Пречи, пречи, н радев, няма как през нощта да му извадя уд. за тежести. Ама ти няма как да го знаеш.
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
20-08-2012 - 23:12:32
вероятността собственика да ме излъже е много малка с вероятността агенцията да ме изпързаля. освен това в предвариттелния догор се пише че ако сделката се провали по тяхна вина връшат капарото двойно
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход