Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?

Публикувано от bguser 
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
18-08-2012 - 16:56:04
Ти му викаш стоп капаро а аз му викам че искат да си вземат комисона предварително
------------------
А аз като ти викам, че представа нямаш, ти не ми вярваш. нрадев, направил съм безброй сделки по този начин, ама ти нали си дървен философ, няма как да те убедя, че си невежа.
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
18-08-2012 - 18:37:50
Никой не се съмнява че си направил много сделки по тоя начин. Обаче това е порочна практика отпреди кризата.Това капаро не ми гарантира сделката така че съм избрал да не го давам.На днешно време купувача е силната страна в сделката така че трябва да се съобразяват с него.Или ще стане по моя начин или прав им път да си търсят друг балък апартаменти бол и все по-ефтини стават
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
18-08-2012 - 19:01:43
Освен това да добавя. първо не е сигурно че англичанина иска 33К. може да са натоварили цената. второ не се знае от колко души са взели стоп капаро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-18 20:45 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 09:57:13
На днешно време купувача е силната страна в сделката така че трябва да се съобразяват с него.Или ще стане по моя начин или прав им път да си търсят друг балък апартаменти бол и все по-ефтини стават
----------------
Колко пъти още да ти кажа, че представа нямаш ?! Имотите не са силната ти страна, пробвай се другаде.
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 16:06:57
Quote
spgufi
нрадев, случаят, описан от теб е много възможен и реален и абсолютно показва как се процедира, макар ти да се правиш на луд. Поискали са си стоп капаро, за което щяха да ти издадат надлежен документ и ти щеше да си направиш сделката, без да ги загубиш, ама нали си невъзпитан и невеж, си предпочел да им покажеш среден пръст. Те пак ще си го продадат , но на някой по-умен от теб.
Би ли обяснил какво точно гарантира това "стоп капаро"? Какви ангажименти се поемат с него (от купувача и от АНИ) и какви са последствията ако не се спазят? Не се ли явява един вид пред-предварителен договор? Колко като време е провеждането на преговори за цената, че да налага такъв вид "капаро"?
Благодаря предварително за разясненията!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-19 16:07 от bguser.
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 17:58:16
както винаги Дичката нищо смислено не казава по темата само сипе обиди
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 18:37:02
Би ли обяснил какво точно гарантира това "стоп капаро"?
-------------
Ще започна от там, че въобще не е задължително който и да било да го прави, то е по желание. А какъв е смисълът от това, ще се опитам да обясня, пък който иска , ще разбере, който не иска - ще ме плюе пак. Ако някой от вас е купувач и харесва при огледа някакъв имот, заявява желание да го купи, то пътя го знаем - предв. договор, изповядване и край, но ако денят е петък, часът е 18 и купувача иска сигурност, че докато излезе удост. за тежести и се напасват страните в удобно за тях време да си подпишат предв. договор, няма някой друг да купи имота, начинът е само един - с пари. Обикновено сумата е между 300 и 1000 лв. , все пак зависи от цената на имота, изготвя се надлежен документ, който гарантира на купувача връщане на сумата, ако не по негова вина не се осъществи сделка , гарантира на продавача, че ако купувача се откаже, ще получи тези пари, при подписване на предв. договор тези пари се връщат на купувача и всички щастливи. Когато аз изготвям такъв документ, парите остават на отговорно пазене в агенцията, в т. нар. "споразумение за запазване" вече са три страни, всеки с отговорностите си. А те са - АНИ поема задължението да не го предлага повече, продавача да не го продава на никой друг , а купувача - да го купи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-08-19 18:59 от spgufi.
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 19:02:19
както винаги Дичката нищо смислено не казава по темата само сипе обиди
------------
Изписал съм десетки страници да обяснявам какво и как се случва в имотите, за разлика от теб никога никого не съм напсувал , ти си псувал наред - "отеби ги тия койодери" например, друг е въпросът, че почти нямаш правилно изписано изречение.
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 19:57:33
Точно така Дичка. то е по желание. аз нямам желание да го давам и не ме притеснява че имота се предлага. ама агенцията казаха че е задължително
Анонимен потребител
Re: Дава ли се капаро при опит за договаряне на цена?
19-08-2012 - 20:29:26
Вчера пак се натъкнах на брокерска наглост.
--------------
Това нрадев, е част от твоите коментари по въпроса, ти наричаш наглост съвсем нормална , проверена и изпитана практика, псуваш нашето съсловие, после ревеш, че аз обиждам, какво очакваш ?
-------------
ама агенцията казаха че е задължително
-------------
Задължително е, за да спрат да го предлагат, не е задължително да го направиш, ама ти се правиш на луд и изкривяваш думите им, само и само да покажеш отново, че си поплювко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход