Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажба или даване под наем

Публикувано от alana 
Продажба или даване под наем
31-07-2012 - 18:35:48
Здравейте. Бих искала да се посъветвам с вас. Преди три години продадох имот в Бургас, за да си купя в София. Сега обаче ми се налага да се върна обратно в Бургас, но пък вече нямам жилище там. Гледам обявите и виждам, че цените на апартаментите, които се продават в София, са на доста по-ниска цена, от тази, на която го купих. При всички положения ще съм на загуба, ако продам. Затова се чудя, дали да не си дам апартамента под наем, и съответно и в Бургас да живея под наем с тези пари. Само че, не знам каква е тенденицята, дали цените на имотите ще се покачват или ще падат още. При всички положения имотът в София съм твърдо убедена, че ще го продам, сега или след години. Въпросът е кога, и струва ли си да изчаквам, и да живея под напрежение, от една страна заради възможни проблеми с наемателите в София, и от друга заради възможни проблеми с наемодатели в Бургас. Благодаря ви.
Re: Продажба или даване под наем
31-07-2012 - 19:49:28
avatar
Както и да постъпиш, след години ще се разбере дали това е бил правилния ход.
В този случай няма еднозначен отговор.
Re: Продажба или даване под наем
02-08-2012 - 03:11:36
продавай те ив Бургас цените са паднали. ако чакаш ще паднат още
Re: Продажба или даване под наем
02-08-2012 - 11:06:14
А тези 2-3% комисионни и от двете места - и ето ти ги едни 5-8к на вятъра.
Нищо не се знае в живота ...
давай под наем, освен ако не си 100% сигурна че няма да се върнеш в София.
Ако продаваш - продавай сега - цените ще продължат да си падат с по 5-10% годишно
Анонимен потребител
Re: Продажба или даване под наем
02-08-2012 - 12:08:22
Ако продадете където и да било и купите веднага където и да било, няма никакво значение на каква цена сте го купили преди време, защото нищо не губите, ако цените са паднали , то е и на това, което ще купите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход