Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент в стара кооперация

Публикувано от dimovdid 
Апартамент в стара кооперация
17-07-2012 - 20:42:17
Здравейте, Колеги!
Отдавна Следя форумите, но този път реших да се регистрирам и да Ви задам един въпрос.
Търся си жилище в София. Попаднах на една интересна оферта в стара 40-50 годишна кооперация. Цената е примамлива и се чудя какъв подводен камък може да изникне. Чувал съм, че някои от тези стари кооперации са на гредоред. Как мога да разбера това. И изобщо дайте някой съвет ако обичате какво и как да гледам.
Благодаря Ви предварително!
Поздрави!
Re: Апартамент в стара кооперация
18-07-2012 - 01:48:18
Няма как да разбереш по годината на строежа.Гредоредите се срещат до много късни години,масово.Срещат се и чисто бетонни конструкции.Единият ни апартамент е в 5-етажна сграда от 32-ра година.Плочите между етажите са по две педи железобетон.
Какво да избягваш...като влезеш,погледни нагоре.Ако над теб има 4-метров таван (много често срещано до към 50-те години),бягай без да се обръщаш назад.Такова жилище няма отопляване!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-18 01:53 от salvador.
Re: Апартамент в стара кооперация
18-07-2012 - 02:16:19
По годината на производство не мога да разбера-така е. Аз имам предвид чрез оглед, почукване, натискане и т.н. Тук даже в един форум някой предлагаше да се пробие дупка в стената и в плочата, за да се види как са направени. Много брутално...
Как мога да разбера дали между етажните плочи са от гредоред? И въобще какви изненади мога да очаквам от една много стара сграда.
Re: Апартамент в стара кооперация
18-07-2012 - 09:11:33
Да ти кажа...и с дупка може да не стане.Върху гредореда може да има пепеляк,дюшеме и паркет,но може и замазка да има излята.И тогава си стои съвсем като плоча.Зависи как е строено.Най-абсурдния гредоред,който съм виждал,беше квартирата на един приятел в софийския кв.Красна поляна-блок на 4 етажа,с бетонна носеща конструкция,тухлени стени....но подовете бяха на гредоред.Гредата ляга между два нормални бетонови трегера.
Re: Апартамент в стара кооперация
18-07-2012 - 16:36:04
avatar
Старите тухли са различни модификации.
Прави се проверка за наличие на бетонна плоча между изба и първи етаж.
Ако долу е на греди, нагоре е ясно, ако е бетон, нагоре ....... ?
Има сгради с бетонни стълбища и коридори в апартаментите, а стаите са на дърво.
Щом собственика иска да продава трябва да "покаже" какъв е строежа.
Така или иначе той няма да живее повече там.
Re: Апартамент в стара кооперация
20-07-2012 - 18:44:10
Отчаст се ориентирах във въпроса. Интересно ми е как са замазани таваните от долна страна ако е гредоред. Едно време са ги правили с рогозки, които са прикрепяни с телове за гредите и замазвани с хоросан или кал. А сега как се прави . По-точно преди 50 години как е правено.
Ако е гредоред все си мисля, че ако го почукаш отдолу ( откъм тавана) ще чука на кухо.
Някой запознат би ли споделил мнение.
Д



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-20 19:28 от dimovdid.
Re: Апартамент в стара кооперация
21-09-2012 - 09:26:21
Влизате в жилището и подскачате леко на пода при положение че е гредоред леко вибрира ще го усетите
Re: Апартамент в стара кооперация
21-09-2012 - 14:12:51
бегай далече ти каза човека
dpm
Re: Апартамент в стара кооперация
28-09-2012 - 23:54:12
От личен опит бих казал,че гредоред най-лесно се разбира като влезнеш в жилището и леко потропнеш с крак.Не е нужно да скачаш или нещо такова.Веднага се разбира,ако е гредоред ще има лека вибрация от пода.
Re: Апартамент в стара кооперация
29-09-2012 - 07:42:03
avatar
Quote
dpm
От личен опит бих казал,че гредоред най-лесно се разбира като влезнеш в жилището и леко потропнеш с крак.Не е нужно да скачаш или нещо такова.Веднага се разбира,ако е гредоред ще има лека вибрация от пода.

На два пъти съм пряк свидетел на клатеща се бетонна плоча.
Вибрира докато вървиш, без да скачаш.
Собственика спестил от материали а майсторите ги събрал от улицата.
Резултата - плачевен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход