Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Айде на панелите, евтино ги давам!

Публикувано от Ivan Petrov 
az
Re: Айде на панелите, евтино ги давам!
15-11-2005 - 15:39:55
Да бе! И къде работи за много повече от 200 евро. Може и да има някои, които работят за толкова. Останалите се гърчим за оцеляването си! :g:
Re: Айде на панелите, евтино ги давам!
15-11-2005 - 17:21:17
И как живеят и изобщо защо идват ако раБотят само за да си платят наема и умират от глад по улиците. Да ти кажа честно аз хора с подути от глад кореми в София не съм видял.
Защо пак
16-11-2005 - 12:26:32
някои колеги стигат до изказвания "не мога да си го обясня, значи - не съществува"?!

Ами това, че идват в София десетки хиляди на година и остават, си е факт - можеш да го наблюдаваш и по улиците, и в университетите, и по обявите за наемане на имоти - ами да, за 200 евро са и пак няма оферти, наемат се веднага! Ако не могат да плащат и са с ниски доходи, наемат го по 4-5-6 има заедно и делят наема. И живеят вътре като на общежитие.

Аз не познавам студент, който да е дошъл в софия от провинцията да учи и се е върнал там, откъдето е - даже от Варна, Даже от Пловдив! А тези, които още учат и ги питам - и те нямат намерение да се връщат. Има даже деца, които идват в софия да учат не-знам-си-какви измислени университети, сами и само да оправдаят пред родителите си (може и пред себе си) престоя в София - с ясното съзнание, че такава диплома нищо не им носи!

Ами щом идват и остават - макар и да се борят за оцеляване - сигурно си мислят, че си струва. Това са фактите и е по-добре да ги приемем, отколкот да си заравяме главата в пясъка и да спорим, че не било така.

Re: Айде на панелите, евтино ги давам!
09-12-2005 - 23:34:22
А-а-а г-н Г.Петров,
Май много ти е сладко да си гризкаш от "стадо"-то, че то е и голямо и все по-голямо става ... Да се не задавиш бре !
Дъвчи по-умерено и не се прави на софиянец !
James
Re: Защо пак
14-04-2006 - 11:16:43
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не познавам студент, който да е дошъл в софия
> от провинцията да учи и се е върнал там, откъдето
> е - даже от Варна, Даже от Пловдив! >


Хахаха
Даже от Пловдив...
И какво толкова има в този обезлюдяващ се град, без перспектива и без моментно развитие? :}
Re: Защо пак
14-04-2006 - 11:38:46
James,

Цитирах Варна като втория по големина град в БГ и Пловдив - като третия такъв. Исках да кажа, че даже и от останалите големи градове, където има и университети, и то немалко, има и работещи индустрии, и би следвало да има шансове за реализация, пак младите хора предпочитат да дойдат и останат в София. Не ми е работа сега да коментирам причини и обстоятелтва, това са фактите и те определено имат влияние върху основната тема на този форум - НИ.

Колкото до Пловдив - ами за моя изненада, според последните данни на НСИ се оказва, че той е вторият след София по положителен годишен механичен прираст :

"за София-столица са отчетени 16 599 души механичен прираст за 2004; за Пловдив - 1 727, за В. Търново - 973, за Варна - 654, за Бургас - 155 , Ст. загора - 89 и Хасково - 8. В останалите области се наблюдава отрицателен вътрешен механичен прираст. .... " Ако приемем, че грешката от методологията е равномерно разпределена по области smiling smiley, това означава, че Пловдив е вторият по "привлекателност" за живеене за вътрешната миграция.

А твоето лично мнение за Пловдив си е твоя работа.
Re: Защо пак
14-04-2006 - 12:21:45
Всъщност, при по-подробно проучване на официалните данни на НСИ се установи, че имам грешка.

Пловдив (все още smiling smiley) е вторият по големина град в България, а Варна е третият. По данни на НСИ от предпрояване през 2001, населението на Община Пловдив е 338 302, а на Община Варна - 320 668. Както се казва, с едни гърди напред на финала :}

Моля за извинение за грешката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход