Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

„Стар панел” и „нов панел”- какви са разликите?

Публикувано от bulsan 
„Стар панел” и „нов панел”- какви са разликите?
23-04-2012 - 14:08:09
Интересува ме какви са разликите между „стар панел” и „нов панел”. Тези понятия често се използват в много оферти за продажби на панелни жилища, но досега не съм намерил точна информация какво означават. Някои ги свързват само с годината на построяване на сградата, други- и с някои особености на конструкцията: дали са с балкони или лоджии, дали над най-горния етаж на сградата има изолиращо помещение или не, и т. н. Бихте ли ми дали някаква информация по въпроса? Благодаря ви.
Re: „Стар панел” и „нов панел”- какви са разликите?
26-04-2012 - 20:44:50
avatar
Quote
bulsan
Интересува ме какви са разликите между „стар панел” и „нов панел”. Тези понятия често се използват в много оферти за продажби на панелни жилища, но досега не съм намерил точна информация какво означават. Някои ги свързват само с годината на построяване на сградата, други- и с някои особености на конструкцията: дали са с балкони или лоджии, дали над най-горния етаж на сградата има изолиращо помещение или не, и т. н. Бихте ли ми дали някаква информация по въпроса? Благодаря ви.
Понеже аз имам сравнително стар панел /около 1980г./, а жена ми нов /1990г./ виждам, че разлика има в козирката на входовете, които в по-старите са по дълго отпуснати напред и не са замонолитени към входа. Освен това стълбищата са по-широки и асансьора спира между етажите. В новите спирана етажите,но ако си майка с количка, пак трябва да изкачиш от партера до първия етаж няколкото стъпала. Което си е равносилно.
Новия панел обикновено се изнтъква като предимство предвид факта, че някои псевдоспециалисти определят 50 г. живот за тези сгради.
Лошата новина за пишман строители и пишман купувачи е, че панелките май ще имат живот около 300 години според последните изследвания!
Така, че стар , среден , нов е много относително. Най - старите казват , че били най - здрави, но съм виждал 60 годишни панели укрупвани от много яки шини в кв. Свобода и Толстой в София. Обади се на лични за да те заведа, ако имаш време за да се убедиш с очите си за какво иде реч. Ще ми е приятно. Аз и без това работя в този район като шеф на група куриери.
Re: „Стар панел” и „нов панел”- какви са разликите?
27-04-2012 - 09:27:51
Тепърва навлизаш в брокерската терминология:

стар панел - смърдяща кочина, която лелка около и след менопаузата ти обяснява колко е по-здрава от новия панел
нов панел - малко по-малко смърдяща кочина, рекламирана от лице със сходни показатели, което обяснява, колко е по-свежо и приятно е от "стария панел"

Има още куп думички, които като срещнеш в обява, бягай далече:

- артистично жилище - малък таван
- тихо но комуникативно място - на пи*ка си майчина
- малка кокетна сграда - да се чете "малка"
- в бързо развиващ се квартал - стига се по черен път, който до 20 години може и да асфалтират, ама с пари на живущите
- на тихо и спокойно място - някое село след околовръсното
- топло и слънчево жилище - последен етаж

Също така при среща на думите - бижу, уникат, страхотно, невероятно ... бросто бягай далече.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: „Стар панел” и „нов панел”- какви са разликите?
27-04-2012 - 16:34:25
avatar
Само да напомня , че кокетно малко жилище, артистично и в развиващ се квартал, не важи за панелните сгради, но преждеговорищия в оплюването си е омешал доста типове сгради. Така, че спете спокойно деца, в главите на някои хора има излишно количество таласъми.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход