Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...

Публикувано от personall 
Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
21-01-2012 - 02:59:15
avatar
Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около 4 - 5 000 лв. годишно от даването му под наем?
Споделета Вашите наблюдения от ситуацията в Банско. Има ли търсене там?
Питам, защото след като прегледах цените на апартаментите в София и наемите в София, останах малко... или по-скоро много незаинтересован от тази инвестиция в столицата.
Прегледах и наемите на апартаментите в Банско. Ако искам по 40 лв. на денонощие , следва да има около 3-3500 лв. за 3 месеца. Ако успея да се вреда де. Но на Банско не се ходи само зимата. Остават още 8 месеца за наем. Айде, да са седем месеца, че да си оставя един и за мен. С уеб рекламта съм на "ти", ще го избутам по-нависоко в Гугъл за 20 седмици.
Споделете ако имате наблюдения и отзиви. Ще съм Ви благодарен.

www.sechkov.com
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 12:29:43
Ката гледам вие сте сериозен човек със сериозен бизнес и е най-добре да си държите заделените пари на лихвичка, освен ако не сте решили да сменяте бизнеса /да ставате хотелиер/ или просто за забавление /да си карате ски/ да си купите един апартамент, защото в момента цените са изгодни. Но хем да имате забавление, хем да печелите пари според няма да стане. Конкуренцията е огромна, а и цените вече са 30-35лв..Освен това тея 3500лв. е оборот от наеми при постоянно ангажиране на апартамента за 3 месеца, което е в сферата на фантазиите при тая конкуренция. Ами разходите по апартамента?Нали трябва и някой да го обслужва.Сега като са ниски цените на жилищата, няма как да са високи доходите от тях. Затова или лихвичка или забавление, но инвестиция в апартамент там според мен не си струва.Аз също мислех като вас, но да взимаш лихва в момента е много по изгодно.
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 15:44:01
avatar
Ти ако си незаинтересован от София, където има целогодишен интерес, представям си в сезонното Банско. Откажи се по-добре!
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 15:57:29
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Ти ако си незаинтересован от София, където има целогодишен интерес, представям си в сезонното Банско. Откажи се по-добре!

Не че не съм заинтересован, прав сте, но в София така се получи, че се събраха няколко апартамента, и не ми се иска още един тук. Но прехвърляйки вариантите се оказа, че и моето мнение е като Вашето.
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 16:09:51
avatar
Quote
kikorak
Ката гледам вие сте сериозен човек със сериозен бизнес и е най-добре да си държите заделените пари на лихвичка, освен ако не сте решили да сменяте бизнеса /да ставате хотелиер/ или просто за забавление /да си карате ски/ да си купите един апартамент, защото в момента цените са изгодни. Но хем да имате забавление, хем да печелите пари според няма да стане. Конкуренцията е огромна, а и цените вече са 30-35лв..Освен това тея 3500лв. е оборот от наеми при постоянно ангажиране на апартамента за 3 месеца, което е в сферата на фантазиите при тая конкуренция. Ами разходите по апартамента?Нали трябва и някой да го обслужва.Сега като са ниски цените на жилищата, няма как да са високи доходите от тях. Затова или лихвичка или забавление, но инвестиция в апартамент там според мен не си струва.Аз също мислех като вас, но да взимаш лихва в момента е много по изгодно.


Определено съм поблазнен от цените в Банско. Познахте. И от това да има човек апартаментче, където да си почива и да дава ключа на приятели и роднини да си отмарят и те. Без да плащат. Но успоредно с това смятах през другото време да се поизкара нещо.
Да, то е ясно , че ще трябва да се взема човек за обслужване и т.н. Но само ще ми се окепази апартамента. smiling smiley
Търся вариант да изкарам пари от лихва, но за съжаление няма някаква добра алтернатива. За сега.
Благодаря за съветите и спокоен край на седмицата,


www.luxremonti.alle.bg
www.sechkov.com
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 18:06:00
Е как да няма. На Корпоративна банка депозита 4по4. На 100 000лв. лихва 3000лв. за четири месеца, по 750лв. на месец е прилична лихва.А ти ще се мъчиш да купуваш, после под наем да даваш и хиляди други разправии. И при добро стечение на обстоятелствата пак толкова ще изкараш.
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
22-01-2012 - 22:56:22
avatar
Quote
kikorak
Е как да няма. На Корпоративна банка депозита 4по4. На 100 000лв. лихва 3000лв. за четири месеца, по 750лв. на месец е прилична лихва.А ти ще се мъчиш да купуваш, после под наем да даваш и хиляди други разправии. И при добро стечение на обстоятелствата пак толкова ще изкараш.

Като казах ..."да изкарам пари от лихва" ,си мислех да ги махна от лихва, да не стоят на депозит. Да изкарам парите от лихвата, леко жаргонно звучи...В нещо друго да се сложат, но няма добра алтернатива. Не съм свикнал да държа пари в банка. До преди 2-3 години все се въртяха в нещо, след това ги прибрах, че нещата станах несигурни и видях леко спасение в депозитите, но сега пак ми се иска да правя нещо. Но ще изчакам.
А за Банско нямам никакво наблюдение, тъй като не съм фен на зимата, нито на зимните спортове и там не ходя. И затова питах за ситуацията. Нали ужким цяла България ходи в Банско да почиваsmiling smiley, а в София идва да работи.

Благодаря за съветите. Оценявам ги. И най-вече се радвам , че съвпадат с моите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-22 22:59 от personall.
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
24-01-2012 - 18:50:10
доходността е по-ниска от София така че това е загубена кауза
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
03-02-2012 - 09:19:53
Мога ли да си кажа и аз мнението - тъй като ските станаха доста скъпо удоволствие, а морето е значително по-достъпно и евтино - би било по-добра инвестиция да се вземе имот на морето. Стига да е възможно по-близо до плажа.
Просто повече хора посещават морето от май до септември. Пък и щом сте на "ти" с рекламата в интернет - може да публикувате такава и в чуждестранни сайтове. По принцип имотите са най-стабилната инвестиция винаги.
Успех !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-03 09:20 от monitor.
Re: Ако купя тристаен апартамент в Банско, ще мога ли да печеля около...
03-02-2012 - 12:53:38
[По принцип имотите са най-стабилната инвестиция винаги.

Ще видиш една стабилност като те наскачат сега...*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход