Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете за правилен избор - старо тухлено

Публикувано от IvanPI 
Помогнете за правилен избор - старо тухлено
20-10-2011 - 14:01:16
Добър ден!

Обмислям този вариант, на оглед в апартамента не съм ходил, но уточнения направих по телефона, ето подробности:

"Продава ТРИСТАЕН апартамент, гр. София, кв. Захарна фабрика, 88 м2, ? 57 000.
Ориентир: до общината, Спални: 2, Етаж: 2, Брой етажи: 4, тухла от 50-те години, изключително здраво, изцяло обновена сграда.
Отопление: ТЕЦ, топла вода.
Дограма: Двукатна дървена в добро състояние.

Разпределение:
Входно антре, 3 непреходни помещения и отделно светла кухня – 2 спални и голяма трапезария, баня и тоалетна отделно, с прозорци. Усвоен балкон към трапезарията. ЧЖП 71кв.м. Подовите настилки са: паркет в стаите, замазка и мокет в трапезерията, мозайка в сервизните помещения. Стените са на тапети и латекс. В цялото жилище има вградени мебели от ясен. Изложение – кухня и трапезария – СИ, спалните – ЮЗ. Слънчево, светло и изключително функционално жилище.

Мазе: 8 м2, кота 0, ъглово с прозорец, възможност за врата към двора, топло.

Таван: 17м2, изложение – СИ, прокарана топла и студена вода, канализация и щранг за парно, пълноценна височина, с възможност да се направи тавански мезонет. След основна реконструция, без скосявания, голям прозорец PVC. Съседните тавани са обитаеми.

Тухлено строителство от 50-те год. Строено от немци за ръководният персонал от Захарна фабрика.
Блокът е саниран, със сертификат за енергийна ефективност клас А и е освободен от данък сгради за 10 години.

Околоблоковото пространство е озеленено, има много места за паркиране и детска площадка. В близост са разположени магазини от различни търговски вериги, няколко детски градини, училище и социални заведения, бизнес център, входа на Западен парк. Имотът е подходящ за отдаване под наем както на основната жилищна площ, така и на таванското помещение."

Кое ме блазни, старо тухлено строителство, строено и проектирано от немци! По обиколих наоколо, видях няколко мезонета направени от таванските помещения, това е второто, което ме съблазнява. Поразпитах в квартала в този блок са плочи, а не гредоред.
Как мислите, какво още да уточня при огледа непосредствено на апартамента, за да си съставя пълна картина?
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
20-10-2011 - 14:26:33
Звучи добре за тия пари. Парка е близо и е доста просторно и зелено, но има мангали наблизо. Това май е онзи санирания блок по не знам каква си европейска програма?
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
20-10-2011 - 14:37:32
Да, като че ли е той, но за мангалите проверих първо, блока е до общината, а те са до реката, доста далеч, а и забелязах присъствие на бавно разхождащи се полицаи, предполагам не заради блокаwinking smiley, а заради общината.
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
20-10-2011 - 18:27:01
Всичко е много хубаво, близо е до парка, но там си е промишлена зона и е пълно с мангали. Но то и цената е приемлива за такова място.
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
21-10-2011 - 00:20:24
В горната част на квартала-към Мтел,има голям пункт за метали на НАДИН.Т.е. мангалите цепят по диагонал на квартала за по-пряко.Навсякъде са.На това се дължат и ниските цени в квартала като цяло.Имах навремето познати,които живееха там.Сградата беше добра.Вероятно още е.Но мангалите се умножиха х20 за тия години.
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
21-10-2011 - 07:55:22
Quote
salvador
В горната част на квартала-към Мтел,има голям пункт за метали на НАДИН.Т.е. мангалите цепят по диагонал на квартала за по-пряко.Навсякъде са.На това се дължат и ниските цени в квартала като цяло.Имах навремето познати,които живееха там.Сградата беше добра.Вероятно още е.Но мангалите се умножиха х20 за тия години.

Благодаря ви, не се бях сетил да проверя как е положението в тази посока. Днес ще свърша тази работа.smiling smiley
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
22-10-2011 - 07:48:31
На подобни цени има подобни квадратури на по-добри места.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Помогнете за правилен избор - старо тухлено
27-10-2011 - 14:56:56
Quote
salvador
В горната част на квартала-към Мтел,има голям пункт за метали на НАДИН.Т.е. мангалите цепят по диагонал на квартала за по-пряко.Навсякъде са.На това се дължат и ниските цени в квартала като цяло.Имах навремето познати,които живееха там.Сградата беше добра.Вероятно още е.Но мангалите се умножиха х20 за тия години.

Няколко дена бях зает, но въпреки всичко успях да отделя няколко часа за проверка.
Първо разбрах, че кабинета на районния инспектор от полицията е в съседният блок, точно срещу прозорчето на мазето.
Второ няколко часа си загубих срещу НАДИН, наблюдавах откъде минава контингента от мургавите "приятели". Като на зло нито един не мина през квартала, въобще доста малко клиенти от мургавите имаше през този ден НАДИН. Сигурно имах лош късмет, или не съм улучил подходящото време.
Макар, че почнах от 10:30 наблюдение до 15:00 часа.

dragula
"На подобни цени има подобни квадратури на по-добри места."

В отговор мога да уточня, че по принцип "квадратура" като такава, без връзка с материала, не ме интересува, т.е. ЕПК или панелни въобще не разглеждам.
Основното, което ме привлича тук освен качественото строителство, доказано с годините е "2 в 1", купувайки 1 апартамент получавам 2! Основен - 3 стаен + боксониера от тавана.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход