Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некоректнен наемодател! Помощ! Прекратяване на договор!

Публикувано от GoDZiLaa 
Некоректнен наемодател! Помощ! Прекратяване на договор!
09-10-2011 - 13:23:22
Здравейте,
Туку що изпратих следното съобщение на имел от агенция "Запад" гр.София.
То съдържа целия проблем.
Моля за мнение по въпроса, какво е необходимо да направя, за да напусна спокойно жилището.
Благодаря.

Quote

Здравейте,
Казвам се XXXXXXXXXX и съм наемател.
На 05.09.2011 чрез ваш посредник подписах договор за намем на жилище намиращо се на ул. Св. Св. Кирил и Методий 114 ет.1 ап.2.
Тогава платих 2 наема (800лв) + комисионна за фирмата (200лв)

Не съм сигурен дали към вас трябва да се обърна или трябва направо да се консултирам с адвокат.
Но ще опиша каква е ситуацията.

Ден на оглед:
Търсих си самостоятелно жилище до 400лв в София.
При оглед на жилището с ваш служител, бе ни показана голяма баня с тоалетна. Наемодателят заяви,че заминава в чужбина и ще остане само за няколко дни след като аз се нанеса. Оказа се, че наемодателят не бе плащал тока, и поради тази причина, поиска по-голяма сума капаро, за да го плати.

Ден на подписване на договор:
При самото наемане бе опоменато, че ще може да се ползва и стая (килер).
Влизайки в апартамента, разбрахме, че се прави ремонт: наемодателят правеше ремонт на друга тоалента(без баня, която изобщо не ни беше показана), с която заяви, че я поправя, за да не ми пречи в дните, в които щял да остане да живее в апартамента. Чисто казано, този ремонт бе кръпки, за да може да се използва тоалетната, но не и да се поправят казанче, врата и др. Наемодателят, също опомена, че е хубаво, че поправя тоалетната, тъй като "след време", когато се върне от чужбина, ще раздели апартамента на две, за да може да го отдава на повече хора, и всеки да си има тоалетна.

Подписвам договора и раздавам парите. Вашият служител напуска сградата и аз започвам да се нанасям.
В същия ден наемателят решава следното: тъй като майсторите са при него, защо още този ден да не раздели апартамента, за да може да пусне други жители под наем, преди да замине?
В този ден "килера", който уж аз трябваше да съм ползвал, бе разчистен от наемодателят, за да може през него да се разбие и направи 2ра врата за вход в апартамента. Банята, която аз трябваше да ползвам остава в другата част на апартамента (за другите наематели), а аз оставам с "новата тоалетна" 1х1.5метра, за която хазаина, каза, че щял да ми купи душ, който ще сложи на мивката, за да има къде да се къпя.
Наемодателят, ми съобщава, че можел да остане повече от предвиденото(няколко дена - до седмица), може би повече от месец, не било нищо сигурно.

Аз се противих и на момента му заявих, че няма да оставам в това жилище и до месец се изнасям. Но наемателят ми каза, че не може да ми възстанови предпатения наем, тъй като ги е изхарчил и има огромни задължения и покрива кредити. Аз не можех нищо да направя. Имаше договор бяха платени парите. Говорих няколко пъти без резултат.

На втория ден, когато трябваше да се започне същинското разбиване на стената в килера, където трябваше да се направи новата врата и самото преграждане на апартамента, се случи чудо. Оказа се, че там където искаха да разбиват минават главни кабели за целия блок. Затова разбиването се отложи. Имам снимков материал, с който доказазвам написаното.
Тогава наемодателят реши, че ще прегради апартамента, но ще направи стълби от вън на блока, за да влизат хората.
Аз отново повдигнах, че не съм съгласен, и той ме увери, че ще сложи отделни електромери, за да няма проблем със сметките. Когато наемодателят разбра, че това ще струва много пари - ми каза, че ще отложи преграждането на апартамента.

На третия ден, излизайки от банята (къпах се) - намирам 2 нови лица в апартамента, момче и момиче заедно с наемодателят. Помислих, че са раднини, но после се оказа, че тези хора идват на оглед за тази част от апартамента, в която живее наемодателят, и която смята да прегражда. (а те са две стаи, които се заключват).

Аз твърдо заявих, че собственикът напълно нарушава договора и че ще се обаждам във вашата агенция за помощ. За съжеление часът бе 6:30 вечерта и никой не ми отговори.
Наемодателят, се опита да ми предлага взаимно да съжителствам с тези хора, и че аз щял съм да имам полза от тях, тъй като щял да съм да вземам тяхния наем, и с част от него ще плащам тока и водата, а другата част, да й изпращам по банкова сметка, заедно с моят наем (който аз съм длъжен да плащам).
Твърдо отказах, тъй като аз си търсех самостоятелно жилище, до 400лв, без хазаи, а то стана приказка!

След като наемодателят разбра, че ще се изнасям и че се опитвам да се свържа с вас да ми търсите ново жилище, спря всички действия, и запя отново песента, че ще заминава за чужбина.

И така, аз се зарадвах, реших, че всичко най-накрая тръгна и повече разправии няма да имам, освен да дочакам момента в който ще се изнесе наемодателят.

След много повече от предварително заявеният период, че ще съжителствам със собственика, наемодателят дойде и ми каза, че заминава за чужбина да работи. Но се оказа, че бил спестил следното "отивайки, имал право максимум 3 месеца да остане там, и след това е длъжен да се върне и да седи минимум 3 месеца в българия, най-вероятно отново при мен).
Изникна и друг проблем: поради това, че през цялото време, дори и на подписването на договора, наемодателят заяви, че той щял да се погрижи за тока и водата, тъй като живеел в апартамента, аз не бях виждал сметките, за вода. (Тока бе, пуснат, следователно, не би трябвало да има сметки за ток). Но на този ден аз разбрах, че наемодателят дължи сума от 800лв за вода.

След уговорки, банковата сметка в която щях да му плащам наема отпадна, и ми бе казано да плащам водата, докато наемодателят го няма.

Миналата седмица, на 1 получих предизвестие от ВИК, за съдебно навлизане в апартамента и изземане на имущество, за не платени данъци. Веднага отидох на касата, да внасям наема от 400лв, но и показах това нещо, питайки да не влязат и да изземат моята техника. Оказа се че служителката на касата не може да ми каже нищо, и трябва собственикат на апартамента лично да отиде, и да подпише договор за разсрочено плащане. Те да определят колко трябва да се плащ и т.н. Каза, че не може да ми каже дали има такъв договор. Тогава аз внесох 100лв с надеждата по-късно когато имам време да се разправям. (Не е нормално да внеса цялата сума, да ми изнесат моите неща и да не мога да си взема 1 наем, който предплатих).

Наскоро ми се обади и наемодателят, питайки, ме дали съм платил, разказах му историята, и той каза, че и без това в понеделник ще се прибира (тъй като не си е намерил работа), и щял да оправи нещата.

В общи линии това е.
Платил съм 1наем, който наемодателят не може да ми върне парите, + 100 лв вода (част от втория наем).

Категорично съм против да давам каквито и да е пари на наемодателят и искам да се махна от тук! Ще се преместя на друго място, и след последното обаждане, (т.е. от вчера разглеждам имоти в интернет).

Изобщо не искам да ми търсите имот, а искам съвет и защита и искам да се застраховам от бъдещи искания и интриги от наемодателя. Колкото по-рано се задвижат нещата, толкова по-добре.

Утре ще се опитам да мина през вашия офис на ул.Опълченска 28а, за консултация.
Искренно се надявам да ми обърнете внимание и да направим всичко възможно, да не се налагат повече разправии.
Пазя всички документи писма, и след малко ще им направя и снимки.

Благодаря,
XXXXXXX
GSM: XXXXXXX



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-10-09 13:26 от GoDZiLaa.
Re: Некоректнен наемодател! Помощ! Прекратяване на договор!
09-10-2011 - 13:48:45
Идиот(и).
Re: Некоректнен наемодател! Помощ! Прекратяване на договор!
09-10-2011 - 19:15:52
събирай багажа и бегай. не може да иамт претенции.
Re: Некоректнен наемодател! Помощ! Прекратяване на договор!
17-10-2011 - 23:32:48
Не разбрах какво искаш да направиш!
Ако искаш да останеш и договорът ти е за апартамента, сменяш бравата и го ползваш, като му превеждаш парите по сметката. Ако искаш да се махаш седиш докато решиш, че даденото от тебе е покрито от престоя, известяваш го, че напускаш и срещу разписка или свидетели му връщаш ключа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход