Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-изгоден депозит?

Публикувано от Ronia 
Най-изгоден депозит?
27-07-2011 - 23:12:34
Тъй като за сега мисля да изчакам още малко с пазара на имоти , а парите се топят се огледах за временно решение - депозит.

Според вас в коя банка е най-изгодно в момента има ли някой, който наскоро да е проучвал?
Re: Най-изгоден депозит?
28-07-2011 - 01:03:36
Не са добри тенденциите на тоя пазар...Лихвите падат.За сметка на това се появяват услуги,свързани с депозита.Застраховки,не се начисляват такси по някои услуги,има отстъпки за наем на трезор...абе не е като да нямаш избор.
Re: Най-изгоден депозит?
28-07-2011 - 08:13:26
Quote
salvador
Не са добри тенденциите на тоя пазар...Лихвите падат.За сметка на това се появяват услуги,свързани с депозита.Застраховки,не се начисляват такси по някои услуги,има отстъпки за наем на трезор...абе не е като да нямаш избор.
Падат здраво...
Лихвите по новите депозити на населението се повишават минимално през юни
Re: Най-изгоден депозит?
28-07-2011 - 11:12:02
Е...ако ще ги гледаме месец за месец,поне 2-3 пъти годишно ще се случи повишение с половин или една десета от процента.На годишна база намалението е поне 5-6 пъти по толкова.
Re: Най-изгоден депозит?
28-07-2011 - 12:01:02
Quote
salvador
Е...ако ще ги гледаме месец за месец,поне 2-3 пъти годишно ще се случи повишение с половин или една десета от процента.На годишна база намалението е поне 5-6 пъти по толкова.
Въпросът е в тенденцията...

Освен това дребните депозити може и да мърдат на някъде, но уверявам те - големите не. А точно те имат значение за пазара на имоти, предполагам.
Re: Най-изгоден депозит?
31-07-2011 - 20:12:22
Quote
Ronia
Тъй като за сега мисля да изчакам още малко с пазара на имоти , а парите се топят се огледах за временно решение - депозит.

Според вас в коя банка е най-изгодно в момента има ли някой, който наскоро да е проучвал?


виж депозит 4*4 на корпоративна търговска банка
особено ако си над 100 000 лв това са си почти 9% Ако са повечко паричките може да питаш и за още по-голям % но тогава не си защитен от закона при банков фалит

Според мен това ти е играта - дръж ги на депозит на висока лихва или си ги инвестирай в собствения бизнес ( аптека, стоматологичен кабинет, или прати сина си да учи за пластичен хирург smiling smiley Но да знаеш - покупката на имот в настоящия момент не е инвестиция и цените ще падат доста. Както казват германците номера е кои по дълго ще си задържи дъха. Освен това бих те посъветвал да хванеш един или двама строителни техници и да строиш сам на собствена сметка Ще ти излезе мн по-евтино и в пъти по качествено
Re: Най-изгоден депозит?
01-08-2011 - 09:34:38
Ke4o , Благодаря много за изчерпателния и полезен отговор.

Тази банка не я бях чувала (не рекламира много), но едва ли е критерий за стабилността на банката smiling smiley
Кога не си защитен от закона при банков фалит при над 9% лихва или при над 100 000 лв ?.
Re: Най-изгоден депозит?
01-08-2011 - 18:04:21
В момента за "гарантирани" до 196 000 лв (100 000 евро).

Повече информация.
Re: Най-изгоден депозит?
06-10-2011 - 01:27:56
Бях изправена пред същия проблем преди около две години, когато продадох старото си жилище и около година търсих друго. Парите си държах на депозит- Три напред, в банка Алианц. Доволна съм от пихвата, която получавах, но трябва да отбележа, че преди две години беше двойно по. висока, отколкото сега. Все пак мисля, че за повечко пари депозитът е изгоден и в момента.
Re: Най-изгоден депозит?
19-11-2011 - 16:34:47
*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-19 16:35 от petrovbg.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход