Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)

Публикувано от simo82 
Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
12-06-2011 - 18:07:59
Здравейте,

Прегледах няколко сайта в търсене на по - актуална информация за необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел) за 2011г. Много сайтове не са актуализирани и информацията в тях е вече е стара.

Интересувам се дали този сайт съдържа актуалната информация за документите, който са ми необходими при продажбата на имот? - [www.eppi.bg]

Ако информацията в сайта е стара, моля да ме насочите към друг сайт, който е по - актуален.

Благодаря Ви предварително.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
12-06-2011 - 18:24:20
Това са.
Имай предвид,че ако сте 20 наследници (често срещано),всички сте страна по сделката.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
12-06-2011 - 18:41:40
Искаш да кажеш, че всички страни по зделката трябва да изкарат тези документи? moody smiley

Ако имам генерално пълномощно от останалите съсобственици и наследници, може ли сам да изповядам сделката ?
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
12-06-2011 - 19:06:04
avatar
Quote
simo82
Искаш да кажеш, че всички страни по зделката трябва да изкарат тези документи? moody smiley

Ако имам генерално пълномощно от останалите съсобственици и наследници, може ли сам да изповядам сделката ?

Можеш.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
12-06-2011 - 22:24:53
avatar
Quote
simo82
Искаш да кажеш, че всички страни по зделката трябва да изкарат тези документи? moody smiley

Ако имам генерално пълномощно от останалите съсобственици и наследници, може ли сам да изповядам сделката ?

Не. Не можеш да изповядаш само с генерално пълномощно.Трябват ти и заверени декларации към него / бр./ и задължително да е описан имота.Ако е влязла в сила кадастрална карта по време или след заверка на пълномощното , правиш ново.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
13-06-2011 - 00:13:07
С генерално пълномощно...общо взето е загубена кауза.Само изрично,с точно описане на имота и точно описание на действията,които има право да предприема упълномощеният.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
13-06-2011 - 12:03:29
avatar
Quote
salvador
С генерално пълномощно...общо взето е загубена кауза.Само изрично,с точно описане на имота и точно описание на действията,които има право да предприема упълномощеният.

Мисля си, че ако той иска да извади всички документи, нужни за сделката, му трябва " генерално пълномощно", а в което да се опише и точния имот, който е оторизиран да продава.
Няма смисъл от две пълномощни.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
13-06-2011 - 16:20:09
Едно и също е пълномощното.Просто нотариусите вече отказват да изповядват сделки,ако е т.нар. "генерално"-за всички разпоредителни действия.
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
04-09-2011 - 21:34:41
Колко пълно и мощно е едно пълномощно ....... [www.wantedrealestate.bg]
Re: Необходими документи при продажба на земеделска земя (парцел)
05-09-2011 - 21:39:04
avatar
Quote
salvador
С генерално пълномощно...общо взето е загубена кауза.Само изрично,с точно описане на имота и точно описание на действията,които има право да предприема упълномощеният.

Някой може ли да обясни разликата между "нормално" пълномощно с указани в него определени права за упълномощения и "генерално" пълномощно.?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход