Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

схемата имот на зелено

Публикувано от krisma 
Re: схемата имот на зелено
01-07-2011 - 07:41:49
Има я още, имало я е и ще продължава да я има "схемата имот на зелено"
И в доста от случаите си става директно измама.
На дядо ми брат се върза през 80-те - взеха му къщата и му обещаха 2-3 апартамента. Е не ги дочака, след 20+ години мъки и като си го плати като поп, сина му взе 1 апартамент.
Ама така ще е докато едната страна само голи обещания, а другата дава парите на вересия, на това отгоре някои ги вземат тези пари и от банките - ДВОЙНА ПРЕЕБАВКА.

И ще е така винаги - докато има балъци ще има и тарикати.
Re: схемата имот на зелено
01-07-2011 - 23:20:56
Бота, дядо ти през 80-те някой да го е питал дали иска? Сигурно не е.
Николов, някакви шушляци са били твоите, макар че 6 месеца закъснение може да се случат не по вина на инвеститора, а заради смотаните ни монополисти.
Re: схемата имот на зелено
03-07-2011 - 08:31:51
Quote
Imotko
Бота, дядо ти през 80-те някой да го е питал дали иска? Сигурно не е.
Николов, някакви шушляци са били твоите, макар че 6 месеца закъснение може да се случат не по вина на инвеститора, а заради смотаните ни монополисти.

Е как да не са го питали, може да е имало заплахи, че ще му конфискуват къщата и т.н. ама собственоръчно се е съгласил (дори и да е с опрян пистолет в слепоочието).
Сега методите на измамниците са малко по различни - облечени в костюми, с джипове и т.н. през социализъма бяха само "номенклатурчиците" сега секаква сган се е нароила.
Re: схемата имот на зелено
04-07-2011 - 12:08:58
Quote
Imotko
Бота, дядо ти през 80-те някой да го е питал дали иска? Сигурно не е.
Николов, някакви шушляци са били твоите, макар че 6 месеца закъснение може да се случат не по вина на инвеститора, а заради смотаните ни монополисти.
Може и шушляци да са били, въпреки, че единия си е великанска фирма. Не мога да се оплаквам, при мен нещата приключиха позитивно.
Само не разбирам откъде ти разпознаваш кой е шушляк и кой не. И откъде едни нормални хора биха ги разпознали. Да не би в Бг мошениците да си ходят с табелки на шиите. Аз съм сигурен, че 80% от инвеститорите са били принудени от обстоятелствата да си замразят строежа. Ама какво го топли обикновения човек това. Той е дал едни пари, плаща отделно лихви и наеми и гледа как "неговото" жилище го разграбват разни криминални субекти.

Както и да е - който се е прекарал, прекарал. Има съдилища за тези случаи. Оттук нататък - никакво зелено. Едва ли някой би купил кола на скица или телевизор на снимка, ама имоти купуват по един проект с градинки, пейки и паркирани коли отпред.
Re: схемата имот на зелено
05-07-2011 - 07:10:40
Едва ли много хора си спомнят 92-96 година.
И тогава се наду балон и то точно щото се купуваха имоти на зелено -
(ама тогава всеки имаше натрупани пари от комунизма дето нямаше каде да ги вложиш/изхарчиш, през 2003-2008 се наду от банките, след 2-3 години ще видим от какво ще почне да се надува.)
И строителите през 2-3 месеца искаха повече пари да завършат строежа щото имало инфлация.
Говоря за ГУСВ. И един апартамент излизаше 80-100к лв, а се започваше за 20-30.

Който се е прекарал се прекарва за цял живот - съди се по 10-15 години и евентуално наследниците му се компенсират частично.
Re: схемата имот на зелено
10-07-2011 - 00:02:29
Quote
Пламен Николов
Quote
Imotko
Бота, дядо ти през 80-те някой да го е питал дали иска? Сигурно не е.
Николов, някакви шушляци са били твоите, макар че 6 месеца закъснение може да се случат не по вина на инвеститора, а заради смотаните ни монополисти.
Може и шушляци да са били, въпреки, че единия си е великанска фирма. Не мога да се оплаквам, при мен нещата приключиха позитивно.
Само не разбирам откъде ти разпознаваш кой е шушляк и кой не. И откъде едни нормални хора биха ги разпознали. Да не би в Бг мошениците да си ходят с табелки на шиите. Аз съм сигурен, че 80% от инвеститорите са били принудени от обстоятелствата да си замразят строежа. Ама какво го топли обикновения човек това. Той е дал едни пари, плаща отделно лихви и наеми и гледа как "неговото" жилище го разграбват разни криминални субекти.

Както и да е - който се е прекарал, прекарал. Има съдилища за тези случаи. Оттук нататък - никакво зелено. Едва ли някой би купил кола на скица или телевизор на снимка, ама имоти купуват по един проект с градинки, пейки и паркирани коли отпред.

Обикновените хора трудно биха ги разпознали, вярно.
Re: схемата имот на зелено
13-09-2011 - 06:23:27
казват имало голем ръст при сделки на акт 14 . ве4е били 8% от сделките с апартаменти.
Re: схемата имот на зелено
16-09-2011 - 13:36:23
avatar
Quote
nradev
казват имало голем ръст при сделки на акт 14 . ве4е били 8% от сделките с апартаменти.

да Идни фирми купуват недовършените имоти на ДругИ фИрМИ smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход