Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

схемата имот на зелено

Публикувано от krisma 
схемата имот на зелено
02-05-2011 - 16:41:36
Уважаеми пострадали и четящи форума!Видно е, че въпреки многото предавания по повечето телевизии за излъгани с имот на зелено, всички инстанции се правят на глухи и слепи или грубо казано си мислят-тъпаци да не сте си давали парите.Да видим обаче колко хора ни "помогнаха" да сме "тъпаци".Значи избираш си фирма строител-проверяваш я в камарата на строителите-има я, наемаш си брокер, който си взима хоноррара и ти се надяваш, че ти е препоръчал проверена фирма.Ходиш и на адвокат-той казва, че така се процедирало, такива били договорите .След това идва банката-тя също би трябвало да има критерии за строителите на които отпуска кредит, но нейсе продължаваме.Стигаме до момента в който строителя не изпълнява никакви срокове, а на хората всеки вдига рамене.Някои се гърчат от безпаричие и безнадеждност, но какъв е проблема като болни от рак се оставят без лекарства, а ние-глезотии.


Питам -1.толкова ли е добре държавата, че да не иска да прибира данъците от нанеслите се пишман новодомци


2.Как да не си мисля, че е прав посланик УОРЛИК, че правилата за богати/разбирай строител/ и бедни /потърпевши/ са мнооого различни и когато аз не съм изряден платец веднага се намира начина да ме хванат, а за горките строители на които е платено 100 процента, ами нема какво да им направим.Като си изгубиш пък поради гореизброените причини жилището "добрата и мъдра банка" не се задоволява да ти го вземе , което уж сме ипотекирали, сложили на масата така да се каже, ами продължава да те дере докато си жив...почти.Като гледам колко предавания се направиха и нищо не знам дали има смисъл да пиша до г-н Министър -председателя - явно само той ако се заеме нещо може да се случи-не знам.Но пиша това, за да призова всички пострадали от имоти на зелено за общи действия, а не всеки срещу своя строител, защото ами и мене ме е яд, че и аз като строителите не взех едни пари от едни обикновени хора пък после да умувам да завърша ли строежа или да отида на почивка, след като мен нищо-нито закон нито нищо не ме заплашва.

Ама толкова постове, заплати, умници и никой не може да се справи-например защо след като строител закъснее със сроковете да кажем с година строежа му да не се изземе от друга по-можеща фирма.

Защо сега се дават съвети на клиентите за откриване на доверителна сметка, а банките не ни посъветваха преди време и въобще такава да е процедурата, за да се пазят и правата на клиента, т.е бедния.



Нека започнем да мислим заедно, ако трябва и да протестираме докато това не се промени!!!
Re: схемата имот на зелено
03-05-2011 - 20:15:18
Бедният по правило е беден, защото не е особено умен. Та затова все му се струва, че срещу него има световен заговор.
Re: схемата имот на зелено
03-05-2011 - 22:21:33
avatar
Quote
krisma
Ама толкова постове, заплати, умници и никой не може да се справи-например защо след като строител закъснее със сроковете да кажем с година строежа му да не се изземе от друга по-можеща фирма.

Защо сега се дават съвети на клиентите за откриване на доверителна сметка, а банките не ни посъветваха преди време и въобще такава да е процедурата, за да се пазят и правата на клиента, т.е бедния.



Нека започнем да мислим заедно, ако трябва и да протестираме докато това не се промени!!!

Как си представяш изземането на строежа от по- мощна фирма, след като вие сте му платили парите, а той ги е профукал?
Тази мощна фирма, какъв интерес ще има да ви дострои жилищата за своя сметка?
Или трябва да ѝ платите отново, или тя да може да продаде апартаментите ви на други.
А доверителните сметки не са нещо ново, но защо не отидохте поне на консултация при адвокат, за да ви разясни какви са възможностите и какви рискове поемате?
Против какво, всъщност ще протестирате?
Против фалита на пишман- предприемача?
Re: схемата имот на зелено
04-05-2011 - 09:07:30
Виждам, че активно коментирате, но все в насока на забележки-хайде вие предложете в такава ситуация какво да се направи.Не случайно споменавам адвокатите-двама бяха и никой не предложи доверителна сметка.
А имотко явно използува форума, за да разберат всички колко е умен и богат, но да не се изхвърля много, че веднага ще му приведа пример на богати и по неговете критерии не много умни-тези, чийто касетки бяха разбити в частния трезор .Като си богат и умен имотко хайде представи си ситуацията на зелено-теоретично, защото умник като теб никога няма да попадне в нея, а и да попадне никой няма да разбере, и предложи как да се постъпи.
Re: схемата имот на зелено
04-05-2011 - 13:12:05
Quote
krisma
Виждам, че активно коментирате, но все в насока на забележки-хайде вие предложете в такава ситуация какво да се направи.Не случайно споменавам адвокатите-двама бяха и никой не предложи доверителна сметка.
А имотко явно използува форума, за да разберат всички колко е умен и богат, но да не се изхвърля много, че веднага ще му приведа пример на богати и по неговете критерии не много умни-тези, чийто касетки бяха разбити в частния трезор .Като си богат и умен имотко хайде представи си ситуацията на зелено-теоретично, защото умник като теб никога няма да попадне в нея, а и да попадне никой няма да разбере, и предложи как да се постъпи.

Тия от трезора, именно защото не са особено умни, сега не са и особено богати. А за вашия случай прости лекове няма, всичко е индивидуално и затова не мога да дам съвет.
Re: схемата имот на зелено
07-05-2011 - 01:19:44
аз съм потърпевш от схемата "на зелено".
Искам да кажа, че българското законодателство и съд работят изцяло в полза на измамниците и мошенниците. Всичко е така изпипано, че обикновенния човек няма шанс....
Лично аз успях да си върна една малка част от парите, но не с помоща на властите, които по принцип трябваше да ни защитят, а с съвсем различни методи и средства....Докато "предприемача" не потъна вдън земя и завлече мен и още стотици семейства с десетки хиляди евро!
Просто решението е в самоуправството....още съжалявам, че не го застрелях, когато беше лесно откриваем...
Re: схемата имот на зелено
09-05-2011 - 09:23:57
Наистина съжалявам за това, което ви се е случило...Точно заради тази изпипана схема пиша-след толкова предавания, сигнали, писма законодателството си трае като ....-принципа явно е колкото повече прецакани, толкова по-добре.Радвам се , че поне част от парите сте си взели.Ако не ви затруднявам-може ли да ми кажете фирмата и преди колко време ви се случи това.
Re: схемата имот на зелено
09-05-2011 - 17:42:19
Единственото спасение е превенцията.

Въпрос.

Защо като четохте първоначално , не предвидихте такъв сценарий.И ако го бяхте предвидили , щяхте ли да се откажете от сделката.

Аз лично , видях такъв сценарий.Стори ми се МНОГО вероятно това да се случи.И след като трима строители , отказаха да корегират договора , в тази му част - се отказах.
Re: схемата имот на зелено
09-05-2011 - 21:08:43
И тримата сега са фалирали, надявам се. Пък ти си се отървал, защото си много умен.
Re: схемата имот на зелено
28-05-2011 - 21:31:18
Здравейте,

Схемата "имот на зелено" отдавна "умря"...

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход