Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малък ваканционен имот за лятото

Публикувано от toni9999 
Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 12:32:39
Реших да купувам имот за лятото на морето.
Някаква малка вила за предпочитане, но като гледам е доста ограничено от такива обяви...
и освен една в Лозенец не виждам други...
Бюджет мисля не повече от 80 000 лева...
лошото е че за такива пари няма почти нищо...
Като гледам цените по морето си държат доста високи нива.
Огледах и на разстояние до 30 километра от морето.
Но като няма познания какви са селата наоколо и какво е населението ? Как е въпроса с цигани и цени,.. съм като в небрано лозе?
Някой може л ида помогне със съвет.
Струва ли си да се купува сега нещо по морето ?
Какво е по добре апартамент или вила ? и според вас на какво разстояние е най-удачно да се направи компромис?
Дали да търся нещо по малко и по близо до плаж или нещо по голямо и по далеч, но на по добра цена?
Всеки съвет е добре дошъл...
Предпочитам да не е в голям град а в по-малко селце, нещо тихо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-21 12:33 от toni9999.
Анонимен потребител
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 18:47:55
Тези 80 000 ги сложи на един влог и всяка година ходи на различно място на море със семейството с парите от лихвите
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 20:57:33
Кеф ти на Малдивите, кеф ти на Бали.
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 21:41:07
avatar
Quote
toni9999
Бюджет мисля не повече от 80 000 лева...
лошото е че за такива пари няма почти нищо...
Като гледам цените по морето си държат доста високи нива.
Огледах и на разстояние до 30 километра от морето.
Но като няма познания какви са селата наоколо и какво е населението ?
Как е въпроса с цигани и цени,.. съм като в небрано лозе?
Някой може л ида помогне със съвет.
Струва ли си да се купува сега нещо по морето ?
Какво е по добре апартамент или вила ? и според вас на какво разстояние е най-удачно да се направи компромис?
Дали да търся нещо по малко и по близо до плаж или нещо по голямо и по далеч, но на по добра цена?

Toni, добре си решил да инвестираш по морето. Бюджета ти е нормален. Гледай къщи / вили до 15км от морето. Търси основно по южното черноморие, там брега е нисък, хубави заливи, циганите са много малко, имотите там ще си държат цена (ако се наложи продажба). Пример: един рокаджия от Англия преди 10-тина години си купи къща в с.Бродилово, на 10 км от Царево за 5.000 евро, сега може да си върне поне 30.000 без зор. Като начало направи си един два тура да обходиш селата и градчетата там, прекия контакт ще ти даде насоки какво най ти пасва. За предпочитане е къща пред апартамент. предимството на апартаментите е, че са на самото море. Може да си купиш място и после да слагаш сглобяема къща или бунгало, има малко хамалогия и нерви по инстанциите.
Аватарчето ми е логото на Царево, но това да не те заблуждава, не дърпам чергата към себе си.
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 21:50:19
Quote
Тинки Уинки
Тези 80 000 ги сложи на един влог и всяка година ходи на различно място на море със семейството с парите от лихвите

Не става... от 1 месец търся вила на морето и не мога да намеря!
никой не иска да ми дава за 3 месеца...
А и при цена от 100 лева на ден... се събират 9 000 лева за 3 месеца... грешни пари са това sad smiley
Вилата в която ходех за 50 лева в Синеморец, има проблем тази година и няма как...
Има и още една за 40-50 лева, но ще я оставя за краен вариант...
просто няма избор, или трябва да купя или да дам поне 15 000 за сезона!
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 21:55:09
avatar
Quote
toni9999
Quote
Тинки Уинки
Тези 80 000 ги сложи на един влог и всяка година ходи на различно място на море със семейството с парите от лихвите

Не става... от 1 месец търся вила на морето и не мога да намеря!
никой не иска да ми дава за 3 месеца...
А и при цена от 100 лева на ден... се събират 9 000 лева за 3 месеца... грешни пари са това sad smiley
Вилата в която ходех за 50 лева в Синеморец, има проблем тази година и няма как...
Има и още една за 40-50 лева, но ще я оставя за краен вариант...
просто няма избор, или трябва да купя или да дам поне 15 000 за сезона!

Разбира се че не става, да търсиш имот и да те набиват на влог. Да си подариш временно парите на някакъв банкер от синедриона.
Според мен е по-добре апартамент, щото иска по-малко поддръжка и по-добре е защитен от крадци. И аз мисля за студио в Съни Бийч.
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 21:56:07
Quote
UP dal


Toni, добре си решил да инвестираш по морето. Бюджета ти е нормален. Гледай къщи / вили до 15км от морето. Търси основно по южното черноморие, там брега е нисък, хубави заливи, циганите са много малко, имотите там ще си държат цена (ако се наложи продажба). Пример: един рокаджия от Англия преди 10-тина години си купи къща в с.Бродилово, на 10 км от Царево за 5.000 евро, сега може да си върне поне 30.000 без зор. Като начало направи си един два тура да обходиш селата и градчетата там, прекия контакт ще ти даде насоки какво най ти пасва. За предпочитане е къща пред апартамент. предимството на апартаментите е, че са на самото море. Може да си купиш място и после да слагаш сглобяема къща или бунгало, има малко хамалогия и нерви по инстанциите.
Аватарчето ми е логото на Царево, но това да не те заблуждава, не дърпам чергата към себе си.

Гледах една вила в Лозенец на Тарфа до плажа близо 36 000 евро... но то едфно малко като бунгало и с двор 200 квадрата... като махнеш 60 за къщата и за паркинг и остават 100 квадрата двор sad smiley
Селата там наоколо разглеждах, но като четох и рових в интернет май има проблем с циганското присъствие...
Ако знаеш кои села са що годе чисти ?

Бродилоово е хубаво, но там не мога да се сетя пътя не е ли много лош от Царево до там, а и там не е ли гранична зона? До колкото знам семинава през кпп или то беше по навътре?
А и не са малко 30 километра все ки ден отиване и 30 връщане...
Там ме влече и мен надолу под Бургас...
Re: Малък ваканционен имот за лятото
21-04-2011 - 21:58:15
Quote
sid 40

Според мен е по-добре апартамент, щото иска по-малко поддръжка и по-добре е защитен от крадци. И аз мисля за студио в Съни Бийч.

Да но предпочитам да е къща с двор заради кучето...
Три месеца да не се занимавам с разходки и то да тича на воля...
Re: Малък ваканционен имот за лятото
22-04-2011 - 03:10:35
Хемингуей е казал: "Всичко което не на море е провинция"!

Копувай само до водата. Каква ти е файдата от това село да блъскаш всеки ден по тези друмища. И за кучето ще е раадwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Малък ваканционен имот за лятото
22-04-2011 - 09:44:58
avatar
Quote
toni9999
Гледах една вила в Лозенец на Тарфа до плажа близо 36 000 евро... но то едно малко като бунгало и с двор 200 квадрата... като махнеш 60 за къщата и за паркинг и остават 100 квадрата двор. Бродилоово е хубаво, но там не мога да се сетя пътя не е ли много лош от Царево до там, а и там не е ли гранична зона? До колкото знам семинава през кпп или то беше по навътре?..

Двор 200 кв.м. с бунгало е рядко срещано явление. Допускам, че тези 200 кв.м. са в идеална съсобственост, това донякъде може да ти създава проблеми. Аз лично бягам надалеч от съсобственост. Преглеждай много добре документацията на постройката ( в случая бунгало), вечно излизат проблеми със законността им.
Пътя до Бродилово е средна хубуст (къде ли у нас има добри пътища?), селото е на южен скат на планина, на 500 метра има чудна река, през цялото лято си е един земен рай. Ако имаш там къща, няма нужда всеки ден да си на морето. Има и черен път до Ахтопол за пешеходен туризъм. Гранични зони и КПП-та няма вече 20 години, всичко е Фрии. Има пет цигански къщи, но тези цигани не са като градските и не правят зулуми.
Района от Поморие до Созопол го изключвам, поради нефтените пристанища и опасност от разливи и екокатастрофи.
Шкорпиловци също може да се погледне.
За такива пари може да се огледаш и в най-северните ни села Крапец и Дуранкулак, там обаче имат много люти зими, няма планини и морето е открито, вятър, пек, но пък цените са по-тънки. Като цяло твоето вътрешно чувство трябва да ти подскаже къде да инвестираш.
Аз лично бих хвърлил пари само на юг от Приморско.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход