Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Квартал Банишора

Публикувано от tt_bg 
Квартал Банишора
19-01-2011 - 22:01:13
Здравейте,
Интересува ме мнението Ви за квартал Банишора. До(и към) момента живея в Младост 1 и квартала не е лош. Има си своите недостатъци - бездомни кучета, дупки по пътищата, задръствания, частична липса на инфраструктура(говоря за частта в която аз живея не по принцип) - но малко или много съм свикнал с тези проблеми и не ме притесняват.
Но вече е време за смяна и изпадна в Банишора един не лош тристаен апартамент. Плюсовете на самия апартамент са сравнително голямата площ(110кв), комуникативно място и достъпна за мен цена. Минуса му е че е т.нар. ЕПК. Но стига толкова лирични отклонения.

Може ли някой да даде някакви смислени мнения за квартала? Четох темата за Надежда и макар да съм предубеден за там, в темата освен всичката "хранилка" има и доста полезни постове, от които можеш да си извадиш поуки. Та ако може някаква информация относно квартала ще съм благодарен.

Поздрави!
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 12:37:14
Какво става колеги, никой ли няма мнение?
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 12:50:56
Quote
tt_bg
Минуса му е че е т.нар. ЕПК.

Само за протокола - това е плюс, а не минус.
След грамотно направената тухла, ЕПК е най-препоръчваната система на масово строителство.
Иначе Банишора е едно добро решение за хора, които искат да живеят в град, а не в градска спалня - на две крачки от центъра, но с поносими цени. Ако апартаментът е на относително тихо и уредено място - това е удар!
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 12:57:28
Банишора е добро място, определено. Ако не е тайна - на каква цена е жилището ?
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 13:05:00
Мястото е пресечката на Охрид с Опълченска. Не бих казал че е на тихо място, но на уредено по-скоро да. Това, което не ми хареса е че блока е много голям. Което предполага твърде много съседи...

Но въпроса ми беше за квартала като цяло - най-много се притеснявам от цигани? Ясно ми е, че който живее там ще го хвали, но по-скоро който не би живял в Банишора защо не би го направил? Също нали планират разширяване на Синя зона - тя ще засегне ли Банишора, понеже жилището е без гараж(друг съществен минус за мен)?
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 13:12:17
Quote
tt_bg
Мястото е пресечката на Охрид с Опълченска. Не бих казал че е на тихо място, но на уредено по-скоро да. Това, което не ми хареса е че блока е много голям. Което предполага твърде много съседи...

Но въпроса ми беше за квартала като цяло - най-много се притеснявам от цигани? Ясно ми е, че който живее там ще го хвали, но по-скоро който не би живял в Банишора защо не би го направил? Също нали планират разширяване на Синя зона - тя ще засегне ли Банишора, понеже жилището е без гараж(друг съществен минус за мен)?

А наличен ли е паркинг към блока?
Защото наистина проблемът с паркирането в централната зона е страховит.
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 13:16:55
Quote
ivorad
А наличен ли е паркинг към блока?
Защото наистина проблемът с паркирането в централната зона е страховит.

Да има сравнително голям паркинг около целия блок. Тук също не съм наясно - това си е паркинг, а не някаква улица дали ще я направят зона или не? Гледам в близост има нови блокчета там ще се търси гараж или паркомясто, но не знам как вървят цените в този квартал.
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 13:39:27
Quote
tt_bg
Quote
ivorad
А наличен ли е паркинг към блока?
Защото наистина проблемът с паркирането в централната зона е страховит.

Да има сравнително голям паркинг около целия блок. Тук също не съм наясно - това си е паркинг, а не някаква улица дали ще я направят зона или не? Гледам в близост има нови блокчета там ще се търси гараж или паркомясто, но не знам как вървят цените в този квартал.

Ако блокът разполага с обособен паркинг - това е добре, стига размерите му да съответстват на нуждите на обитателите. Няма начин прилежащите паркинзи да се обявят за "синя зона", това е система, засягаща уличното паркиране.
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 14:14:43
на каква цена го взе
Re: Квартал Банишора
20-01-2011 - 15:53:05
Все още не съм взел нищо - да подчертая! От 8 месеца обикалям по огледи и(наречете ме капризен) все нещо куцаше на апартаментите, който гледах. Имаше 2, който отговаряха на изискванията ми, но за съжаление не бяха изрядни документално. Именно поради тази причина и факта че въпросните брокери не поемат никаква отговорност, се отказах и от услугите на брокер, но това е друга тема.

Та в крайна сметка, към момента съм се спрял на два варианта - този в Банишора и един в Младост 1. Като този в младост е малко по-малък като квадратура(пак 3стаен), но пък тухлен. В Младост 1 живея и към момента, затова за този квартал не питам - знам му кусурите. Въпроса ми беше за Банишора кое може да се определи като недостатък?

ПП Цената е малко над 50 000Е
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход