Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Старото тухлено строителство или ново строителство

Публикувано от hunterA 
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
23-03-2011 - 21:24:29
Е, като сте се заврели в квартал Витоша за по 500 евро метъра от малък инвеститор, дето сте го направили милионер, какво качество очаквате.
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
24-03-2011 - 13:52:07
Всъщност проблема с този тип жилища не качеството на строителството,а по-скоро "качеството" на съседите.Говоря от личен опит,тъй като притежавам подобен имот,който купих през 1997г.Поради социалните промени материалното положение на съкооператорите се е "диференцирало" и, когато стане дума за общите сметки,някои от тях не могат да ги "поемат".Ако е за дребните разходи-стълбищно осветление,чистачка и др.,иди-дойди,но ако стане дума за по-едри сметки,възниква проблем.Огледай комшиите,ако си доволен,купувай смело.Надявам се да съм ти бил полезен.Успех!
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
25-03-2011 - 03:09:44
avatar
В интерес на истината подобни проблеми се срещат и при обитателите на новото строителство, така че... не може да се обобщава.

За мен по-скоро е важен остатъчният живот на сградата, който зависи изцяло от качеството й на изпълнение и вида на подръжка с годините й. Скоро се изненадох прочитайки финансовата обосновка за оценка на апартамент в сграда строена през 1975г. - остатъчен живот 130 години??!

Така че, за момента отчитайки липста на строителен надзор във вида в който той трябва да е, определено залагам на по-старото строителство. Жилище в нова сгграда бих купил едва на десетата година от построяването му, тогава са видни повечето скрити дефекти незабележими в началото.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
12-04-2011 - 18:33:35
И аз по принцип съм привърженик на старото строителство, НО сградите строени примерно през 1960-те години със сигурност нямат противоземетръсни шайби просто защото по онова време не е имало изисквания за изграждане на такива. Ако някой има друга информация да сподели.
Сега живея точно в такава къща: високи тавани, дебели външни стени, големи стаи, плочите са с много арматурно желязо, но са тънки около 7-8 см (май нямат и 10 см).
Много е индивидуално всичко.
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 13:07:40
Добър ден!smiling smiley

Обмислям този вариант, на оглед в апартамента не съм ходил, но уточнения направих по телефона, ето подробности:

"Продава ТРИСТАЕН апартамент, гр. София, кв. Захарна фабрика, 88 м2, ? 57 000.
Ориентир: до общината, Спални: 2, Етаж: 2, Брой етажи: 4, тухла от 50-те години, изключително здраво, изцяло обновена сграда.
Отопление: ТЕЦ, топла вода.
Дограма: Двукатна дървена в добро състояние.

Разпределение:
Входно антре, 3 непреходни помещения и отделно светла кухня – 2 спални и голяма трапезария, баня и тоалетна отделно, с прозорци. Усвоен балкон към трапезарията. ЧЖП 71кв.м. Подовите настилки са: паркет в стаите, замазка и мокет в трапезерията, мозайка в сервизните помещения. Стените са на тапети и латекс. В цялото жилище има вградени мебели от ясен. Изложение – кухня и трапезария – СИ, спалните – ЮЗ. Слънчево, светло и изключително функционално жилище.

Мазе: 8 м2, кота 0, ъглово с прозорец, възможност за врата към двора, топло.

Таван: 17м2, изложение – СИ, прокарана топла и студена вода, канализация и щранг за парно, пълноценна височина, с възможност да се направи тавански мезонет. След основна реконструция, без скосявания, голям прозорец PVC. Съседните тавани са обитаеми.

Тухлено строителство от 50-те год. Строено от немци за ръководният персонал от Захарна фабрика.
Блокът е саниран, със сертификат за енергийна ефективност клас А и е освободен от данък сгради за 10 години.

Околоблоковото пространство е озеленено, има много места за паркиране и детска площадка. В близост са разположени магазини от различни търговски вериги, няколко детски градини, училище и социални заведения, бизнес център, входа на Западен парк. Имотът е подходящ за отдаване под наем както на основната жилищна площ, така и на таванското помещение."

Кое ме блазни, старо тухлено строителство, строено и проектирано от немци! По обиколих наоколо, видях няколко мезонета направени от таванските помещения, това е второто, което ме съблазнява. Поразпитах в квартала в този блок са плочи, а не гредоред.
Как мислите, какво още да уточня при огледа непосредствено на апартамента, за да си съставя пълна картина?
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 15:51:46
Huntera , внимавай да не ти набутат гредоред, сградата е ниска така ч е имам съмнения за гредоред
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 20:04:39
Quote
nradev
Huntera , внимавай да не ти набутат гредоред, сградата е ниска така ч е имам съмнения за гредоред
nradev поглеждай датата на темата. Тази е доста стара, януари 2011 апартамента беше купен от друг, въпреки, че тогава съжалявах за пропуска, аз купих на подобна цена на квадрат в доста по-престижен квартал. Времето ще покаже дали съм прибързал или не. За в момента не съжалявам от покупката.
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 20:34:55
аз купих на подобна цена на квадрат в доста по-престижен квартал
--------------
Още ли си мислиш, че някой ти вярва за Орлов мост василев ?
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 20:45:38
Quote
bashbroker
аз купих на подобна цена на квадрат в доста по-престижен квартал
--------------
Още ли си мислиш, че някой ти вярва за Орлов мост василев ?
bashbroker стига се излага бе човек. Не знам кой е този Василев, но определено се бъркаш че това съм аз. Аз като те каних да дойдеш в понеделник да вземем двамата Нотариалния Акт ти не каза нищо (така щеше и фамилията ми да научиш). Вече е в мене и съм си собственик на доста добър според мен имот и то на прекрасна цена, така че ми е все тази дали вярваш или не.
Re: Старото тухлено строителство или ново строителство
20-10-2011 - 21:40:24
василев, ако можеш , щях да ти помогна, ама май ти е късно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход