Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисион и от продавача, и от купувача

Публикувано от tmcdos 
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 11:28:28
Едно мое старо писание, което обхваща и този въпрос.

Никой не може да те задължи да заплащаш нещо което не си поръчал, самият факт, че нямаш ясен и точен договор те освобождава от всякакъв ангажимент, нито пък обстоятелство от ситуацията която описваш може да те спре да използваш вече станалата ти известна информация, по какъвто начин намериш за добре.

Докато брокера е лице което служи на две страни, той не може да защитава ефективно персоналните им интереси, и в този ред на мисли клиента трябва да си ги защитава сам.
Другата доказано полезна възможност е да се наема брокер при изричното условие да обслужва само интереса на един възложител по дадена сделка.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 16:43:43
Защо не си гледаш търговете, а се буташ в материя, която тълкуваш изключително пристрастно.
Нещо брокерите пречат на търгчетата или що?
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 18:44:32
avatar
Ма тия теми са дъвкани и предъвкани.
Дайте му линк на човека.
Дано му е от полза.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-08 18:45 от Wilson.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 19:51:59
Quote
Imotko
Защо не си гледаш търговете, а се буташ в материя, която тълкуваш изключително пристрастно.
Нещо брокерите пречат на търгчетата или що?

Безпристрастно не мога да я тълкувам поради факта, че съм участник в пазара и имам изградена и обоснована позиция.
Брокерите само могат да се възползват от търгчетата и не малко го правят.

Поздрави
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 20:01:05
Това е добра идея, комисион ама да си го заработи. Сутрин става отива в съда ходи по огледи избира като хареса кани Възложителя на оглед явява се по търгове и така с честен труд, щото балбурковци дето парите да са им в повече вече няма. Никой няма ей тъй да даде пари само щото са му ги поискали.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
10-01-2011 - 17:15:15
Работя като брокер по морските курорти, тук Комисионът е от 8 до 10% от цената.
Има и англичани, които са склонни да платят и 15%... Какви са тези 1-3% както в София?
Колко остават за самия брокер, ако фирмата вземе 1, 2 или 3%? Трохи...
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
10-01-2011 - 17:26:51
Quote
tmcdos
Привет.

Признавам си, че съм абсолютен лаик и аджамия по темата. Имам следния въпрос.
Някой си човек иска да си продаде имота. Решава, че ще го продава чрез агенция.
Аз намирам обява за продажба в интернет и се обаждам в агенцията. От там на 4-тата
минута ме информират, че ако се стигне до сделка - трябва да платя на брокера 2,5%
върху цената на сделката.
Този брокер е нает от продавача, следователно работи в негов интерес. Аз нито съм
искал услугите, нито реално получавам някаква услуга от брокера. Вярвам, че това е
обичайна практика в бранша - питам обаче дали е редно да плащам за нещо, което
не получавам - и как мога да избегна това плащане ?

Ако искаш да го прескочиш, правиш следното - хващаш някоя първа братовчедка да се обади с въпроса: "Работите ли с колеги?" Естествено, че ще работят, иначе трябва гладни да стоят. Оттук нататък не могат да ти искат комисионна, щото си имаш друг брокер. Естествено трябва сам да си правиш справките, които трябва, ама ти така или иначе не можеш да разчиташ брокера на продавача да ти ги прави. Това е, нека тукашните брокери ме извинят, ама много съм им набрал. Понякога наглостта ви преминава рамките на приличието :g:
PMP
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
11-01-2011 - 11:34:01
Quote
брокерът
Работя като брокер по морските курорти, тук Комисионът е от 8 до 10% от цената.
Има и англичани, които са склонни да платят и 15%... Какви са тези 1-3% както в София?
Колко остават за самия брокер, ако фирмата вземе 1, 2 или 3%? Трохи...

Точно така , каза ли им го на кожените шефове-брокери...аз си знаех , че са пощиняци...трохи...тва е мин. 76% трябва да е КОМИСИОНЪТ!...Морски КУРорти са все пак, не е кво да е...жалко само , че са нашето море...
ceb
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
11-01-2011 - 15:52:54
Комисион плаща този, които е по-доволен от сделката. В най-добрия случай всеки си взима агент и му плаща smiling smiley

При нас са експертите! Задайте въпрос и ще получите отговор от експерт!
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
11-01-2011 - 22:59:18
Въпрос: Какви ще бъдат числата от Тото 2 в неделя, първо теглене?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход