Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 11:41:12
avatar
Едностаен апартамент

София: Красна Поляна

Цена: 40 500

Цена/кв.м.: 964 EUR
Квадратура: 42 кв.м. Етаж: 4 от 8
Строителство: Панел
ТЕЦ Обзаведен
Асансьор

Актуална към: 21-10-2010
Номер в imoti.net: 1683257 За контакти
Апартамента е след основен ремонт, южно изложение, вътрешен, преустроен на двустаен, със сменена дограма(PVC), алуминиеви щори, усвоен балкон(кухненски бокс: 2 реда шкафове с барплот). Има монтирана метална входна врата. Сменени са всички водопроводни тръби и тези на вертикалните щрангове, нови водомери. Входа се заключва. На тихо място с възможност за паркиране на автомобил, но същевременно комуникативно, на 2 минути пеша от пазара на красна поляна на бул. Възраждане, на 15 минути от Медицинска академия. Съдействие при покупка с кредит. Огледи се организират при сериозен интерес и предварително заплащане на капаро в размер на 350 лв., продажбата се извършва от собственик, поемащ 50% от нотариалните такси и таксите по вписване без да се плащат комисионни за посредничество.

След дълго продължаващите спорове за комисионни на АНИ и взиманите от някой агенции пари за оглед,тази обява разтърсва из основи представите на хората ...:} Прекрасен вариант за продажба на имот с абсолютно изолиране на посредници...:] При малко шлифоване на идеята,ще се реши и проблема с пенсионната реформа ...
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 11:48:49
Като се има предвид, че апартаментът е в Красна поляна, особено важна е близостта до медицинска академия :]
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:02:52
avatar
Странен подход.
Аз съм сериозен купувач, но ако трябва да плащам по 350 лв. за всеки оглед - Бах мааму.
Упоменато е, че продавача е частно лице - документ за плащането ?
Той на месец по два огледа да си чуква - ето ти ги 700 лв. ( един чуден наем).
Гледам, че офертата е посетена 570 пъти, колко ли огледа са реализирани (с плащане).
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:25:34
avatar
Любопитното е дали тази цена включва оглед на всички помещения (и в какво време на денонощието),шведска маса,масаж от собственичката,:]
bah не на всеки,а при сериозен интерес*beer*.Минаването "просто така" предполага увеличаване на цената...spinning smiley sticking its tongue out Всъщност не е ли за предпочитане ...усмихнат купувач, пред ...сериозен?winking smiley
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:44:42
avatar
По тарикатско е: оглед след проверка на банковата сметка на купувача.
Няма пари - среден пръст, има пари - айде горе на черешата и после на масата на преговорите.

Аз, като ходя на оглед (когато съм свободен) дори ме черпят с кафе, лимонада и фафли.
Продавачите гледат да ме задържат, да обсъдим по-сериозно продажбата.
Гледам, че на някои не им се иска да си тръгвам, докато не се спазарим.
Един дори ми казва: Ей, майка му стара - да видя жив купувач!
Ама ценичката му беше дебеличка, та се разделихме по живо, по здраво.
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:10:21
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:19:45
avatar
Quote
Svetlio
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале


Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...Ето заради такива,хората псуват брокерите...
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:26:33
Quote
Svetlio
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале

Това кой го каза ... онези от Адрезззз ли?*black eye*

6% те процента се делят ... иначе ако на мен като Продавач ми кажат да ги плащам всичките и на брокер и на купувач ще им
кажа FUCK OFF и ще им покажа
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:28:04
Quote
Перловец
Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...Ето заради такива,хората псуват брокерите...
Сигурно този "собственик" или работи в банковият сектор или е продал доста "собствени" имоти, щом пише: "Съдействие при покупка с кредит. "
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:45:55
avatar
Quote
Перловец
Quote
Svetlio
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача.

Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...

Аз поне разбрах, че това е такса за оглед, явно трудно схващам.
Ако е капаро, то огледа трае 30 минути и после би трябвало да ми върнат "капарото".
Тези 350 лв. с какво са гаранция за "коректно поведение", не разбирам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход