Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трета национална катастрофа! :g:

Публикувано от Kom_Emine 
Re: Трета национална катастрофа! :g:
19-10-2010 - 23:26:27
Има още поне 5 теми само в тоя форум за демографската криза, циганите и т.н. по същия въпрос.
Първо, като пуснете поредната статия или материал на циганската тема, какво ново казвате и какво ново от останалите участници във форума очаквате да чуете, много ми е любопитно. Или първосигнална реакция, прочетете нещо и "ужас, ужас, циганииииии", небето пада.
И "Трета национална катастрофа"!!! Глупости, това са си съвсем нормални демографски процеси, по целия бял свят ги има, Лондон и Амстердам могат да си изберат спокойно за кмет арабин или черен, какво толкова има да се реве за мангалите.
Какво, простите мангали ще завладеят България? Е, как човек да не каже "Глупости".
Второ, тъй като това е форум за имоти, да не би да съзирам тънкия намек, че, видите ли понеже имало много цигани, цените на жълтите павета трябва най-сетне да станат 149 евро/кв.м.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Трета национална катастрофа! :g:
19-10-2010 - 23:28:36
avatar
Quote
Svetlio
Quote
ASSETION
БЪЛГАРИ - РАБОТЕТЕ ЗДРАВО, МИЛИОНИ ЦИГАНИ РАЗЧИТАТ НА ВАС smiling smiley

Веднаги ти отмъквам идеята и си я слагам в подписа smiling smiley

То не че аз не съм я отмъкнал...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 00:00:03
Quote
Kom_Emine
Темата не е за имоти..., моля прочетете.

Точно така - темата е за катастрофи.
Някога, когато др..Живков е плямпал по конгресите за "окончателната и пълна победа на социализъма" такива, като теб, са вярвали и ръкопляскали неистово, бидейки неспособни да направят разлика между тенденция и факт.
Сега същите тези днес вият до небесата за "смъртта на България", отново неспособни да проумеят това, че демографските тенденции имат две посоки и сегашната нито е непроменима, нито е окончателна .
Какво да се прави - трябва да има и наивници на този свят, иначе нямаше да има тодорживковци и батебойковци winking smiley
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 00:18:30
Българската нация си отива. В основата на българския мантлитет е да си докараме малко преднина пед другия, а ако може направо да го прецакаме. Вместо като немците дружно да отхвърлим предлагания ни имотен балон, ние се набълбукахме като последните глупаци. Сега няма работа, ами как ще има като парите отидоха в бетон, а не за инвестиции. Няма деца, ами как ще има, като заплатта отива за кредита, а жилището е холбокс. Останахме без природа и черноморие. Малкото деца са силно неграмотни и в не едно проучване показват най-нисък интелект в целия ЕС (под 50% способност за разбиране на писмен текст, това значи, че дори трудно четат вестник!). Родителите предпочетоха да завещаят по един рушащ се панел на децата си вместо да инвестиат в доброто им образование. Питате се защо всичко се завърта около имотите, ами защото те са причината за поробване на огромни маси, които години на ред ще работят за чужди икономики и парите ще отиват зад граница. Това да си продадем панелките от кумунизма един на дуг с/у 30 годишни заеми, беше толкова тъпо, толкова тъпо, че направо нямам думи!
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 00:19:19
Друже ivorad, много си ми насъбрал и добре ме нареди. Най ми хареса как ме разкри че съм ръкопляскъл неистово на конгресите..., евала.
Казваш променима била ситуацията, бъди добър и сподели идеи за промяна. Благодаря ти за конструктивното мнение *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-20 00:24 от Kom_Emine.
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 08:49:53
Quote
greenbul
Българската нация си отива. В основата на българския мантлитет е да си докараме малко преднина пед другия, а ако може направо да го прецакаме. Вместо като немците дружно да отхвърлим предлагания ни имотен балон, ние се набълбукахме като последните глупаци. Сега няма работа, ами как ще има като парите отидоха в бетон, а не за инвестиции. Няма деца, ами как ще има, като заплатта отива за кредита, а жилището е холбокс. Останахме без природа и черноморие. Малкото деца са силно неграмотни и в не едно проучване показват най-нисък интелект в целия ЕС (под 50% способност за разбиране на писмен текст, това значи, че дори трудно четат вестник!). Родителите предпочетоха да завещаят по един рушащ се панел на децата си вместо да инвестиат в доброто им образование. Питате се защо всичко се завърта около имотите, ами защото те са причината за поробване на огромни маси, които години на ред ще работят за чужди икономики и парите ще отиват зад граница. Това да си продадем панелките от кумунизма един на дуг с/у 30 годишни заеми, беше толкова тъпо, толкова тъпо, че направо нямам думи!

Щом българската нация си отива и чакаме трета национална катастрофа, бягайте да се запишете в "Ред, законност и справедливост" или каквото беше там на Яне партийката. Та да спасите България.
Може Янето и Трактора да дават по 149 евро за верните фенове.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 09:01:11
Quote
Imotko

Щом българската нация си отива и чакаме трета национална катастрофа, бягайте да се запишете в "Ред, законност и справедливост" или каквото беше там на Яне партийката. Та да спасите България.
Може Янето и Трактора да дават по 149 евро за верните фенове.spinning smiley sticking its tongue out

Наистина ставаш банален. Ако е опит за шега определено не ти се получава. Ако пък е сериозно - get a life smiling smiley И в двата случая не помагаш.

Излез извън София или от големия град в който живееш и се огледай. На хората там никак не им е весело.
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 09:50:59
Пък вие с циганите и катастрофите не ставате банални, така ли? И защо в София да е много весело, а само по селата не. Криза, безработица и цигани има навсякъде.
И всъщност нещо предлагате ли, или само биете тъпана. На мен от черногледци до гуша ми е дошло.
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 10:59:53
Quote
Kom_Emine
Друже ivorad, много си ми насъбрал и добре ме нареди. Най ми хареса как ме разкри че съм ръкопляскъл неистово на конгресите..., евала.
Казваш променима била ситуацията, бъди добър и сподели идеи за промяна. Благодаря ти за конструктивното мнение *ok*

Нищо и на никого не съм "събирал". Колекционирам други неща.
Що се отнася до "разкритието" - не съм и помислял да кажа в прав текст, че си ръкопляскал лично. Употребих израза "такива , като теб". Това индикира идентичност на манталитетите, а не фактически обстоятелства.Въпросът ти в края го доказва на 100% - ти не можеш и да си представиш друго, освен това, което конкретно виждат очите ти тук и сега. А то наистина е крайно тягостно. Но е твърде далече от евентуална катастрофа, попрочети за катастрофите, за да се убедиш в това!
Що се отнася до "променимостта" на ситуацията - възможни са няколко позитивни сценария:
1. Завръщане в родината на част от българските емигранти, както и на българи от диаспората, основно от Бесарабия. Един умерен стопански подем ще предизвика процеса.
2. Повишаване на раждаемостта - пак поради същите причини+установеното исторически обстоятелство, че народи, които са претърпели унищожителни войни, епидемии и пр. катастрофи с демографски ефект имат склонност да отвръщат с повече раждания. Защитен рефлекс - за последен път ние сме го проявили след ПСВ. Не е изключено и сега да се случи. Добре би било държавата да насърчи това случване с подходящо законодателство.
3. Заселвания с емигранти от "позитивни" страни - ЕС и света. Това ще влияе положително на нацията ни, защото тези хора ще са носители на добри практики+инвестиции.
.....................................................................

Две думи за негативния сценарий - тоталната циганизация. Той е трудно предположим, поради една проста причина: циганите са етнос с паразитна култура. Ако обектът на паразитирането тръгне да мре, за бубите остават две възможности: или да загинат с гостоприемника си, или да сменят животинчето.
Познай коя възможност ще изберат нашите ромеиwinking smiley
Re: Трета национална катастрофа! :g:
20-10-2010 - 14:50:26
Иво, за това

Употребих израза "такива , като теб". Това индикира идентичност на манталитетите, а не фактически обстоятелства

си прав - ти не критикува личност, а ситуация.
Но трите точки за излизане от кризата са пълна утопия.
От идеята за бесарабските българи направо ме втресе - ти знаеш ли нивото на образование и квалификацията им? Или си прекалил с четене трудовете на улянов?
Меркатилността на днешното поколение не дава шансове за поврат в затъването на нацията. За да вземат днес 1000 лв. и да ги профукат по кръчми "щото така правят всички" си затриват годинките, които им трябват за професионално израстване и утвърждаване. След това искат веднага да станат началници "щото са уникално поколение" - това наистина съм го чувал. И накрая целият свят им е виновен, че не се получават плановете им. Ама хипертрофираното им его не им позволява да потърсят причините първо в себе си.
В точка 3. - под "позитивни страни" Албания ли имаш предвид? Или HIV - позитивните winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход