Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дружба 2?

Публикувано от alana 
CR
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 23:59:27
Quote
alana
Здравейте. Предстои ми важен избор, закупуване на жилище и моля да ми помогнете с малко инфо относно квартала, в който съм се спряла на няколко жилища. Става въпрос за ж.к. Дружба 2, панелните блоковете в близост до Цариградски комплекс и бул. Копенхаген. Не съм от София и почти не съм влизала в този комплекс, много от познатите ми казват, че Дружба е гето, но пък други твърдят, че тази част на квартала е добра, нямало цигани, блоковете са по-нови и имало добри транспортни връзки. Можете ли да ми кажете има ли бърза връзка с центъра, големи магазини( в близост конкетно до тази част), и заслужава ли си човек да си купи жилище там, имайки предвид,че цените никак не са високи в сравнение с други сравнително крайни комплекси. Ще ви бъда много благодарна за каквато и да било информация относно този квартал.

клиентите на хазяите повечко глупости са надрънкали, та конкретно за района около цариградски, който питаш:

1. Транспорт (в момента)

- изход до цариградско сутрин в час пик: 5-6-7 мин с кола, според зависи как са светофарите под моста за летището. от там до орлов мост са още 5-6 мин.

-с автобус двайсетина мин до орлов мост. 204 е редовен, но фрашкан с народ, една от най-дългите и най-натоварени линии в софия. Т4 е добра, но бавна алтернатива.

2. Транспорт (в перспектива):

- Бате Мухобойко обеща и копна за първи път продължението на Копенхаген до Цариградско при Цариградски комплекс още 2009 седмица пред изборите. Хитрец, а?! Е, до момента не го е пипнал, но рано или късно (2 години) този път ще го има. А тогава брой ги от тази част на дружба до Орлов мост - 8 минути с кола.
Дай до го видим тоя с панелката в Борово за колко ще стигне там.

- пак оттам до метростанция младост 3 ще пътува трамвай 23 за 2-3 минути. През 2013. /метрото в момента се работи/. Оттам до Обеля са ти още 25. Пак го питай оня клиент на хазяите в Борово как и за колко ще стигне той до там. Примерно. Може да си избере Надежда или Люлин. Се тая.

3. Транспорт извън града: 5 минути и си на А1, 15 и си на А2.

4. Цигани има - единично в 1-2 блока. Не са проблем

5. Магазини - Кауфланд и Била ; Практикер и Бриколаж, Техномаркет и Метро, Аутлет центъра и Дъ Мол. Кино - Арена.
на 5-10 минути с кола всеки от тях.

Май другаде няма толко магазини накуп. winking smiley

6. Района точно над тази част на Дружба 2 се оформя в момента като бизнес сити на града - Елипс център, Кепитъл форт, Бенчмарк Тауър - т.е. ако не си неграмотен голтак от село, опцията да си намериш работа в дългосроен план на 10 мин от вкъщи расте.

Недостатъци:

Проблеми с паркирането пред панелките. На голтаците от село в Дружба им е евтино. Засега. След време знае ли се ...

Недостатъчно заведения, не че няма читави, но чувствително отстъва на Младост, примерно.

Визия - панели, панели и тук таме некоя нова срада.

===

Дали си заслужава? Всеки сам си преценява с какво разполага и какво търси. Който обаче подценява Дружба, не е виждал Дружбенски хлебарки ми се струва. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 00:02 от CR.
Анонимен потребител
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 13:04:03
Като човек, ползващ всеки ден градския транспорт да ти кажа, че от Окръжна болница до Орлов Лост към 17 часа вечерта е около 15-20 минути ако bus лентата не е запушена. Този номер естествено става само с автобус иначе камерите те снимат и получаваш честитка. От Дружба 2 до Окръжна са си поне още 15-20 минути.

Погледни тука:
[www.sumc.bg]
Пиша какво ми вади в момента:
Автобус 204:
Дружба 2: 12:56
Окръжна - 13:09
Орлов Мост: 13:18
Това е 12:55 в неделя без никакво движение.

Вечерно време го пиши * 2 + чакането на автобус.

Двама приятели си взеха в тази част на Дружба през 2003 година. Бяха към 300 евро на м2 цените - панелки последен етаж. Не са се оплаквали от цигани. Предвид на това, че имат възможности, а все още са там значи им е добре.
Анонимен потребител
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 13:28:39
Quote
CR
- изход до цариградско сутрин в час пик: 5-6-7 мин с кола, според зависи как са светофарите под моста за летището. от там до орлов мост са още 5-6 мин.

Що си приказваш глупости?
Работя в близост до колелото на 4-ти км. и имам пряка видимост към моста. Сутрин между 8:30 и 9:00 опашката за Орлов мост е подминала 4-ти км. и пълзи към Окръжна. Дори и линейка да си не можеш го мина това разстояние за 5-6 минути, камо ли пък от 7-ми км., където излизаш на Цариградско от Дружба.
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 13:42:18
Люлин не е квартал. Люлин е диагноза.
И айде моля да не сравнявате несравними неща, като Борово с Дружба например.
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 14:12:47
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
CR
- изход до цариградско сутрин в час пик: 5-6-7 мин с кола, според зависи как са светофарите под моста за летището. от там до орлов мост са още 5-6 мин.

Що си приказваш глупости?

CR ги разбира тези работи, защото не е клиент на хазяйка :]
Анонимен потребител
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 16:43:45
Бгмапс дава за маршрут от Дружба 2 до Орлов мост 40 минути с автобус 204 и 16 минути с кола. Ама явно това с кола го е смятал в 24:00. В час пик автобуса е по-бърз отвсякъде smiling smiley
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 19:16:58
avatar
Quote
Imotko
Люлин не е квартал. Люлин е диагноза.
И айде моля да не сравнявате несравними неща, като Борово с Дружба например.

? Абе вие някога живели ли сте в Люлин?
Не ви говоря за източната част а за Люлин 7,8,9,10 ?
Какво няма?
Наа-хубавите катми правят там поне веднъж месечно отивам до Люлин за да си купя smiling smiley
Има кръчма където готвят вкусно.. ходя поне веднъж седмично и там...

Какво си нямат в люлин? Всички видове големи супермаркети, И практикер и Бриколаж.. и какво ли не?
Метро? - 2 спирки!
Трамваи, тролей, автобус
Голям пазар.
Широки булеварди, центъра не е далеч кое не му е хубавото ?

За мен Люлин е добър избор с цените които има там.
Запададен парк е до Люлин точно а той не е парк за подценяване.
Има от всичко по много. Незнам защо го плюете smiling smiley
Бандити и наркомани има и в дружба.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
CR
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 19:28:16
какво колело, какъв 4-ти км, какъв бгмапс, бе пичуви ...

от копенхаген по цветан лазаров до цариградско на държавната печатница са 6-7 минути сутрин. оттам надолу още 6-7 мин. общо до орлов мост максимум 12-15.

и още нещо сутрин в 8:00 за 40-45 мин с 204 се стига до стадион раковски, ама не по бгмапс, а риъл.
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 19:41:49
Quote
ASSETION
Quote
Imotko
Люлин не е квартал. Люлин е диагноза.
И айде моля да не сравнявате несравними неща, като Борово с Дружба например.

? Абе вие някога живели ли сте в Люлин?
Не ви говоря за източната част а за Люлин 7,8,9,10 ?
Какво няма?
Наа-хубавите катми правят там поне веднъж месечно отивам до Люлин за да си купя smiling smiley
Има кръчма където готвят вкусно.. ходя поне веднъж седмично и там...

Какво си нямат в люлин? Всички видове големи супермаркети, И практикер и Бриколаж.. и какво ли не?
Метро? - 2 спирки!
Трамваи, тролей, автобус
Голям пазар.
Широки булеварди, центъра не е далеч кое не му е хубавото ?

За мен Люлин е добър избор с цените които има там.
Запададен парк е до Люлин точно а той не е парк за подценяване.
Има от всичко по много. Незнам защо го плюете smiling smiley
Бандити и наркомани има и в дружба.

За всеки влак си има пътници. Да не си посмял да ми кажеш вече нещо за цените в София, защото не разбираш кое е София и кое не. Люлин не е София.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-04 10:10 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: Дружба 2?
03-10-2010 - 20:09:16
Quote
CR
от копенхаген по цветан лазаров до цариградско на държавната печатница са 6-7 минути сутрин. оттам надолу още 6-7 мин. общо до орлов мост максимум 12-15.

Сутринта в задръстването от колелото на 7-ми километър (дето смяташ да се качиш на Цариградско) ще стигнеш до Орлов мост по Цариградско с кола за има няма 40-45 минути. 6-7 минути ще ти отнеме сутринта в 4:00.

Quote
CR
и още нещо сутрин в 8:00 за 40-45 мин с 204 се стига до стадион раковски, ама не по бгмапс, а риъл.

С 204 ще стигнеш от Дружба до стадион Раковски за 40-45 минути ако тръгнеш в 7:00, а не в 8:00. Минавам го обратния път всяка сутрин и ми е ясно какво е положението на Орлов мост около 7:40 сутринта. После става още по-зле.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход