Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 15:12:41
Quote
dicho
kalin72, всичко, което те интересува за даден имот можеш да попиташ този, който го рекламира, а той каква и колко информация ще ти поднесе преди огледа е негова преценка, толкова ли е сложно да го разбереш ?
Тогава ме е загубил като клиент, толкова ли е трудно за проумяване smiling smiley
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 15:17:58
Boby , това ли успя да измислиш само ? Поканил си ги в колата си, сега питаш какво правят в нея, бръщолевиш глупости , защо ?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 15:30:52
Не си спомням да съм канил брокер в колата си, те сами напираха да влезнат там че да ме "заведяли". Един от 10 е идвал със собствена кола. Не смятам че бръщолевя глупости, това са факти, наред със стотици други които създадоха такова име на брокерите. Не съм от тези които плюят по брокерите, но определено съм натрупал достатъчно негативен опит с тях за да предпочитам да ги избягвам.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 16:38:22
Quote
Boby
Не си спомням да съм канил брокер в колата си, те сами напираха да влезнат там че да ме "заведяли". Един от 10 е идвал със собствена кола. Не смятам че бръщолевя глупости, това са факти, наред със стотици други които създадоха такова име на брокерите. Не съм от тези които плюят по брокерите, но определено съм натрупал достатъчно негативен опит с тях за да предпочитам да ги избягвам.

Аз пък съм возил по 4ма купувачи-дебелаци (семейства) в колата си. Да не говоря колко прошляци тип баровци дето не им стигат парите за разходите по прехвърлянето съм разкарвал насам натам. Нито пък, колко пъти съм навъртал по 200-300км за хора дето не знаят какво искат. Но не се оплаквам!

В обявите обикновено се оказва достатъчно точно района.
Тези дето настояват във всички случаи да получат точния адрес в обявите или по телефона са обикновени дребни мошеници желаещи да прескочат брокера - баровци решили да си спестят комисионната! Някой случайно да казва на крадци къде си държи парите?

Нормалните хора, ако ги устройва района и първоначалните данни от една обява, позвъняват, уточняват дребни неща и отиват в съответната агенция.
Там разглеждат всички имоти с които разполага агенцията в съответния район.
Попълват нареждане за оглед, съдържащо точните адреси на тези имоти (копие остава у тях)
Ако някой от имотите вече са го виждали и се сетят по адреса, просто не отиват.
Може да решат да не видят и 1. Може и 100 имота да решат да посетят с брокера впоследствие. Това няма да им струва нищо ако не купят.
Ако купят, си плащат комисионната на брокера който пръв им е показал сътветния имот съгласно датата на съответните нареждания. Обикновено накрая оставят и по бутилка!

Нормалните хора, които имат и някъкъв търговски опит пък, обикновено отиват директно при препоръчан, познат, а в най-лошия случай, с добро име брокер. Първо обсъждат доста неща, пък чак тогава тръгват да видят нещо - може да е след втория, че и след третия разговор.

Спекулантите с имоти пък си имат поне по 1 доверен брокер. За тях брокера знае колко пари и къде ще вложат и те получават съответната информация незабавно - до няколко часа след като е постъпила в съответната агенция за изключително изгодни неща. Тази информация я получават обикновено и хора, които са доверили намеренията си на брокера и най-често най-изгодните неща въобще не стигат до "обява".

Играещите на прескочи кобила продават най-бавно и купуват най-скъпо в общия случай! Ако не беше така, т.е. ако агенциите не носеха ефективност, на пазара нямаше да има нито една!!!

Мислех, че моя приятел dedepene този път пита сериозно - пък то съм си губил времето - целта било да се докаже, че брокерите продавали само адреси!!! (Момчета - тука има толкова погромисти - направете един сайт и един вестник за адреси на имоти които се продават - сайтове без комисионна вече има. Ако сте прави в разсъжденията си ще станете милионери! Напред! )

п.п.
dedepene,
на времето имахме един спор с теб. как ще паднат комисионните. само за да те уведомя. колкото повече навлизаме в кризата, толкова по високи комисионни и по често ми предлагат продавачите. Отдавна са надминали 10%. но независимо от това, приходите намаляха!
правилото, приятелю в търговията е, че само високите обороти водят до ниски %.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-24 17:01 от goro.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 20:14:29
Quote
goro

В обявите обикновено се оказва достатъчно точно района.
Тези дето настояват във всички случаи да получат точния адрес в обявите или по телефона са обикновени дребни мошеници желаещи да прескочат брокера - баровци решили да си спестят комисионната! Някой случайно да казва на крадци къде си държи парите?

Нормалните хора, ако ги устройва района и първоначалните данни от една обява, позвъняват, уточняват дребни неща и отиват в съответната агенция.
Там разглеждат всички имоти с които разполага агенцията в съответния район.

Не мога да се съглася с тебе, че всички, които бихме искали предварително да знаем точното местоположение сме мошеници. Няма такава генерализация. Давам ти конктерен пример с двете първи успоредни улици около парк Гео Милев - Едисон и Бетховен. Ако един имот се намира на Едисон, аз вече знам със сигурност, че той няма гледка към зеленината на парка, като има маргинална вероятност през пролука да се вижда Витоша (юг). Ако обаче имота е точно локиран на Бетховен, то тогава би имало шанс за гледка към парка (север). Два такива имота типично могат да бъдат на отстояние едва 20-30 метра в дълбочина, но ключови за потенциалната гледка е точната локация. Това е един елементарен пример, като вярвам разбираш как за мене би било извънредно важно преди въобще да си инвестрам времето в огледи и разговори да знам за какво иде реч. Има гледка към парка - да говорим, няма гледка към парка, не искам да загубя и секунда в лакърдии и булшит - не се интересувам.

Quote
goro
Мислех, че моя приятел dedepene този път пита сериозно - пък то съм си губил времето - целта било да се докаже, че брокерите продавали само адреси!!! (Момчета - тука има толкова погромисти - направете един сайт и един вестник за адреси на имоти които се продават - сайтове без комисионна вече има. Ако сте прави в разсъжденията си ще станете милионери! Напред! )

Нямам идея защо реши, че имам като зле прикрита цел да инсинуирам какво всъщност продавали брокерите. Аз такова нещо не съм твърдял - други участници в дискусията предложиха това като вариант. Иначе съм си сериозен почти колкото инфаркт...

Що се касае обаче до адресите, според мен натам отиват нещата, ама няма да е точно както си го представяш - enter mobile geolocation/geotagging + web 2.0 winking smiley

Quote
goro
п.п.
dedepene,
на времето имахме един спор с теб. как ще паднат комисионните. само за да те уведомя. колкото повече навлизаме в кризата, толкова по високи комисионни и по често ми предлагат продавачите. Отдавна са надминали 10%. но независимо от това, приходите намаляха!
правилото, приятелю в търговията е, че само високите обороти водят до ниски %.

Ами, да, аз продължавам да твърдя, че дори намаляване на цената на услугата не е в състояние да спаси сегмента ви. Това, което ще се случи е, че пазара на услугата ще се пресегментира, вие ще останете в стария сегмент със затихващи функции, а новия такъв ще расте на базата на иновации и обеми.

Whatevs...весел уикенд на всички от мене *drink1*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-09-24 20:52 от dedepene.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
24-09-2010 - 22:54:47
Quote
dedepene
Ами, да, аз продължавам да твърдя, че дори намаляване на цената на услугата не е в състояние да спаси сегмента ви. Това, което ще се случи е, че пазара на услугата ще се пресегментира, вие ще останете в стария сегмент със затихващи функции, а новия такъв ще расте на базата на иновации и обеми.


dedepene,
Съжалявам за директния изказ, но колкото позна относно "цената на услугата", толкова са ти ясни и останалите неща.
От какво да ни спаси?

Посредничеството го има много преди компютрите и ще го има много след като днешния модел на enter mobile geolocation/geotagging + web 2.0 се забрави. Защо? Дълго е за да ти го обяснявам, а и не съм сигурен че мога...
Иначе би било хубаво освен снимки и видео и локализиране на картата един ден да мога виртуално да разходя потенциалния клиент из имотите, без да ходя до тях, без да излизам от офиса си, а той от дома си. (Съмнявам се да стане за моето поколение)

За адреса смятам, че го обясних веднъж.
Но хайде още веднъж... като за забавачницата...
Публикуването на точния адрес е най-общо въпрос на сигурност за продаващата страна (било то брокер, собственик, строител).
Като изчезнат мошениците, крадците и разбойниците (че и разбойническата държава smiling smiley ), когато всички хора станат честни и откровени и тържеството на закона и справедливостта неминуеми, може да се публикуват и всички адреси (Може би с изключени само на имотите на разни срамежливци smiling smiley ). Незнам.
Но знам, че публикуването на точният адрес няма отношение към посредничеството само по себе си.


Пазарът не се пресегментира сега. Пазарът се пресегментира откакто съществува. Непрекъснато.
Но дори имотите да започнат да растат като гъби, пак ще има посредници, както има търговци на гъби!!!
И дано не се пресегментира по наше време, както някои недорасляци в този форум го пожелават, макар че натам отиват нещата.
Ако изчезнат малките агенции, ако изчезнат креватните брокери, ако изчезнат дребните строителни фирми, същите тези хубосници не само ще плачат за нова пресегментация, но ще плащат и далеч по-високи комисионни и далеч по-големи "разходи по маркетинга"!!! Пресегментацията неминуемо ще ми увеличи печалбите, но едва ли ще ме направи по щастлив. Само по самодоволен! - и прасетата в кочините са доволни докато ги хранят обилно.
*drink1*

п.п.
ако един имот гледа към парк, няма професионалист който да го пропусне в рекламата си. така че намери си друг мотив относно адреса.
досега не бях убеден, но днес поразмислих и вече съм абсолютно убеден, че подобна истеричност ( тук някои бяха стигнали до там, да искат брокерите да им платят за обаждането им по телефона, само за това че си износват зъбите като дъвчат не са ги обвинили брокерите още ) отличава единстено дребните мошеници, страдащи от факта, че не могат да се възползват безплатно от труда на другия...

спирам с тази тема, защото от тук насетне съвсем ще се олигофренчим!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
25-09-2010 - 15:17:13
avatar
Quote
Boby
Не си спомням да съм канил брокер в колата си, те сами напираха да влезнат там че да ме "заведяли". Един от 10 е идвал със собствена кола. Не смятам че бръщолевя глупости, това са факти, наред със стотици други които създадоха такова име на брокерите. Не съм от тези които плюят по брокерите, но определено съм натрупал достатъчно негативен опит с тях за да предпочитам да ги избягвам.

Какво говориш... smiling smiley на мен две крави от различни агенции ми заявиха да мина да ги взема с колата през офиса им и да ги закарам до обекта... ТЪКМО ДА ГО СНИМАЛИ... и като им казах че не обичам да возя чужди хора в колата си, ми поискаха 10 лева за пътни да им дамsmiling smiley

Между другото аз не обичам да ходя на първи оглед с брокери, не за друго, а за да не им губя времето! Щото съм милозлив и ми е жал да ги разкарвам ако не съм сигурен че имам интерес към предложението. За да разбера че имам интерес искам първо да огледам самия район как е и чак след това да влизам и да гледам самото жилище. Ако не ми хареса самото място, за какво ми е да оглеждам жилището? Аз искам да знам поне кой блок е офертата не както повечето имат практика да казват адреса с около 300 метра отклонение. И аз не искам на етикетите на стоките които продавам да пише кой им е вносителя... нали?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
27-09-2010 - 17:28:34
ПИТАНКА КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ - защо триете остри думички, написани от мен в отговор на написаното в предния пост от този дивен селяндур ASSETION ? Ще заприлича малко на "моля другарко", ама ето ги на вниманието ви -

"на мен две крави от различни агенции ми заявиха да мина да ги взема с колата през офиса им ".
Едната от тези две крави може да е била жена ми, която от 17г. се занимава с имоти, или на Продавача жена му.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
27-09-2010 - 23:44:56
Quote
dicho

Едната от тези две крави може да е била жена ми, която от 17г. се занимава с имоти, или на Продавача жена му.

:}Виновни ли са модераторите за такива откровения?Смееех,смееех и то голям!:]:]
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
28-09-2010 - 13:22:24
Модераторите нямат вина нито за нечия простотия, нито за нечие лошо възпитание, но са длъжни да реагират при наличието на такива изкази като "две крави" от прошляци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход