Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредитите - неоходимили са те за българина ?

Публикувано от beniko 
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
15-09-2010 - 21:17:34
Quote
bibise
Прави сте , колеги , че кредитирането е нещо индивидуално и е трудно до се отговори еднозначно.Искам обаче да маркирам няколко неща , характерни за нашите условия.

Първо ние Българите сме много привързани към дома.Но това се обуславя от нашия начин на живот.Ние работим до дома си.Докато световната практика е да живееш до работата си.Един американец , примерно , е много мобилен в това отношение.Един приятел за последните 10 години се е местил 3 пъти , включително от единия океан на другия.В два от случаите , в чисто нови къщи , строени за него от фирмите за които работи.Това обуславя , всеки от нас да има дом.

Второ , в България не е достатъчно развита практиката с отдаване под наем на жилища.Отново ще цитирам САЩ.Там има компании които владеят огромно количество имоти , като основната дейност им е отдаване под наем.Тези компании се грижат изцяло за имота , като го обзавеждат , поддържат , обновяват ритмично и т.н.При нас имотите са пръснати в ограмно количество наемодатели , които в повечето случаи се чудят как да те одерат , без да вложат.Това прави невъзможно нормалното наемане на имот.Живея доста години под наем и винаги сам бил бесен , че произвеждам мебели , а използвам допотопни шкафчета от татово време.Незнам дали бях ясен.Но исках да кажа , че ако имаше върможност при всяко местене да отивам в нормално обзаведен имот , нямаше да мисля толкова сериозно за мой имот.

Това беше по жилищните кредити.Сега нещо общо.Според мен има два вида кредити - добър и лош.Добрия - взимаш сума от банката , влагаш я в нещо / имот , бизнес / това ти носи сума по - голяма от вноската към банката.Тук има и много производни , срок на кредита , предвиждане на движение на цени , лихви и т.н.Дори при жилищните кредити , когато купуваш за собствени тужди , може и вноската леко да превишава евентуалния наем.

Но на въпроса може да се отговори еднозначно.

Кредити - необходими ли са те на българина.ДА ДА ДА

Ако не беше кредитирането :

- нямаше да си развия фирмата толкова бързо , при нас машините са доста скъпи.
- нямаше да купя колата и буса , щях още да карам старите щайги.
- щях да имам къщата на 55 години а не на 40.

Баткоооо, четеш ли, разбираш ли какво се прави с кредитите, мишко такава.
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 08:05:34
Quote
Imotko
Quote
bibise
Прави сте , колеги , че кредитирането е нещо индивидуално и е трудно до се отговори еднозначно.Искам обаче да маркирам няколко неща , характерни за нашите условия.

Първо ние Българите сме много привързани към дома.Но това се обуславя от нашия начин на живот.Ние работим до дома си.Докато световната практика е да живееш до работата си.Един американец , примерно , е много мобилен в това отношение.Един приятел за последните 10 години се е местил 3 пъти , включително от единия океан на другия.В два от случаите , в чисто нови къщи , строени за него от фирмите за които работи.Това обуславя , всеки от нас да има дом.

Второ , в България не е достатъчно развита практиката с отдаване под наем на жилища.Отново ще цитирам САЩ.Там има компании които владеят огромно количество имоти , като основната дейност им е отдаване под наем.Тези компании се грижат изцяло за имота , като го обзавеждат , поддържат , обновяват ритмично и т.н.При нас имотите са пръснати в ограмно количество наемодатели , които в повечето случаи се чудят как да те одерат , без да вложат.Това прави невъзможно нормалното наемане на имот.Живея доста години под наем и винаги сам бил бесен , че произвеждам мебели , а използвам допотопни шкафчета от татово време.Незнам дали бях ясен.Но исках да кажа , че ако имаше върможност при всяко местене да отивам в нормално обзаведен имот , нямаше да мисля толкова сериозно за мой имот.

Това беше по жилищните кредити.Сега нещо общо.Според мен има два вида кредити - добър и лош.Добрия - взимаш сума от банката , влагаш я в нещо / имот , бизнес / това ти носи сума по - голяма от вноската към банката.Тук има и много производни , срок на кредита , предвиждане на движение на цени , лихви и т.н.Дори при жилищните кредити , когато купуваш за собствени тужди , може и вноската леко да превишава евентуалния наем.

Но на въпроса може да се отговори еднозначно.

Кредити - необходими ли са те на българина.ДА ДА ДА

Ако не беше кредитирането :

- нямаше да си развия фирмата толкова бързо , при нас машините са доста скъпи.
- нямаше да купя колата и буса , щях още да карам старите щайги.
- щях да имам къщата на 55 години а не на 40.

Баткоооо, четеш ли, разбираш ли какво се прави с кредитите, мишко такава.

?????? Идиот
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 09:46:13
Quote
Тинки Уинки
Докато летях със самолет четох едно интервю на Хампарцумян в бордното списание.

Та извода беше: Бизнесът трябва да покаже, че може да се справи и е надежден за да почнем да го кредитираме, а не да го кредитираме за да се справи.

Тинки, да беше взел списанието и да ми сканираш този бисер, наистина си струва да се запази! Между другото, Левончо е много далеч от банкиране, политическа фигура, но не знам защо и ПиАр го раздва. Вероятно обича светлината на прожекторите.

Има една приказка "Банката ще ти отпусне кредит само след като категорично й докажеш, че всъщност нямаш нужда от него". До сега си мислех, че е виц, но явно за топ-банкер на България си е самата истина! Очевидно е, че ако бизнесът може да се справи без банката, за какво му е кредит?!
Анонимен потребител
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 13:08:39
Ти майтап си правиш ама статията е много поучителна.
Левон като каже нещо хората трябва да си водят записки.

Общо взето идеята беше, че в момента сме в затворен кръг.
Фирмите страдат от липса на финансиране и съответно положението в страната се влошава, оттам лихвите по кредитите скачат и фирмите не могат да ги ползват и съответно стават още по-зле.

Та идеята не Левон е, че от това положение не се излиза с насипване на пари, а с желание от страна на фирмите да се променят образно казано. За това, че нещата с насипване на пари не се оправят мисля Кремиковци е ярък пример. Та водещи за излизане от затворения кръг трябва да са фирмите, а не банките. Т.е. фирмите трябва да спрат да реват че няма финансиране, а да опитат да оптимизират дейността си и на тази база да изкат пари, съответно банката виждайки желанието за промяна да им отпусне заема.

Аз също съм на мнение, че да идеш в банка и да кажеш дайте ми пари, че искам да правя бизнес е несериозно.
Трябва да идеш подготвен.

В това интервю се засягаше и въпросът за лошите жилищни кредити. Общо взето отговора на Левон беше от сорта - няма страшно, въпрос е на народопсихология. Българинът ако трябва ще гладува ама ще си плаща ипотеката, защото за него притежаването на жилище е над всичко.


П.С. Някой ако лети в Bulgaria Air да вземе едно копие щом такъв интерес предизвика.
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 13:20:33
Вчера и аз я четох статията на Левон в самолета. Обикновенно само прелиствам набързо бордовите списания, но тази ми хвана окото. Много е прав човека - слушайте арменците и евреите и няма да сбъркате winking smiley
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 13:47:26
Признавам, постът ми беше идиотски. По-леко с епитетите, ти нали не си от същия вид..
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 15:00:09
" Мишко такава...". Имотко, Имотко, то бива простотия и злоба, но ти очевидно си рожба на кръвосмешение. Иначе откъде такава олигофрения? Тече на талази...Очевидно в живота те подритват отвсякъде, нещастнико.
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 15:48:38
Ох Тинки, съвсем си се омешал smiling smiley
Реално банките нямат желанието бизнеса да се оправя без тях, що за глупост. Ако бизнеса може да се оправя без банката за какво аджеба ще му е тя? А ако банката не иска да предоставя кредити на "тоя и оня" какъв всъщност ще го дири??
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 17:58:28
Quote
elline
" Мишко такава...". Имотко, Имотко, то бива простотия и злоба, но ти очевидно си рожба на кръвосмешение. Иначе откъде такава олигофрения? Тече на талази...Очевидно в живота те подритват отвсякъде, нещастнико.
Аз се извиних на Батко, защото, според това, което е писал във форума, такъв човек може само да бъде уважаван, макар че не споделям известна част от възгледите му за живота и парите.
Ти вземи си намери някаква работа или поне мъж, че вече не се траеш.
Re: Кредитите - неоходимили са те за българина ?
16-09-2010 - 22:14:19
Защо гледаме само кредтите в БГ разумните хора теглят пари от вън и ги ползват във България или минават през стока от вън и ползват парите у нас .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход