Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотна декларация

Публикувано от Dari 
Dari
Имотна декларация
19-06-2006 - 16:47:13
Здравейте,
Разбрах че имотната декларация към данъчното/общината/ трябва да се подаде в 2-месечен срок след придобиването. Дали това правило важи в случай на придобиване на апартамент в сграда ново строителство която няма още АКТ16?

Благодаря предварително!
klara
Re: Имотна декларация
19-06-2006 - 17:13:59
Imotut se deklarira sled poluchavaneto na razreshenie za polzvane. Predi tova ne sushtestvuva zadulzenie za deklarirane i ne se plashtat danutsi.
naceff
Re: Имотна декларация
20-06-2006 - 11:48:53
Dari здравей,

Имам отговор за себе си, но сега нямам време да се ровя в закона, та по тази причина ще се въздържа от предписания.

Смисълът на един закон е да урежда (поне да прави опит) широк кръг обществени отношения.

Задължението за Декларирането на имот е общо. Не става дума само за апартаменти, а за всякакви видове имоти. Дори става дума за вещни права върху имоти. Пример - нотариално учредено право на ползване на имот се декларира и данъчното после ще праща сметки за такси и данъчи на ползвателя, не на собственика.
Недекларирането води до глоби.

Имам едно предложение ! Я иди до данъчното и попитай дали следва да декларираш, че си станала собственик (получила си нотариален акт) на имот в груб строеж, но без право на ползване.
Данъци няма да ти събират, но за недеклариране могат да те глобят като нищо !

Re: Имотна декларация
21-06-2006 - 11:27:24
Аз се обаждах в Общината и там ми казаха, че трябва да се декларира само идеалната част от земята ,която Ви прехвърлят заедно с апартамента без Акт 16.А като има Акт 16 апартамента - и него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход