Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?

Публикувано от beniko 
Анонимен потребител
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 08:43:09
Quote
TZARS
Аз съм на принципа опитай да направиш бизнес, пък ако не пробиеш, не е трагедия.

Какво значи да направиш бизнес?
Спомням си началото на 90-те. Хората как казваха за някой - ей той бизнесменче има пари. Той човека я чейнжд бюро има я внася дамски килоти от Турция ама се кичи с титлата - бизнесмен.
Разбери ме - не съм против предприемачите. Това е различна група от това, което в България се разбира под бизнесмен. Не говоря за "добре облечените" - те са друга бира. Аз самия за предприемач не ставам - осъзнал съм го и не страдам от това. Отнасям се с уважение към хората заели се с предприемачество.

Само че нещата не са толкова прости - хващам се ако не стане не е трагедия.
Ами трагедия е. Първо за теб, защото си лишил семейството си от парите необходими зти а начален капитал, после от време да им обърнеш внимание, след това носиш отговорност за хората, които си наел на работа и в един момент е необходимо да ги освободиш ако нещата не потръгнат. За тези хора също е трагедия това че остават без работа.

За Щатите може да е нормално - те там рискуват - един печели друг губи - закон на джунглата. Ама според мен в България сме малко по нехазартно ориентирани. Пак казвам за мен това е по-добрия вариант.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 09:06:17
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
TZARS
Аз съм на принципа опитай да направиш бизнес, пък ако не пробиеш, не е трагедия.

Какво значи да направиш бизнес?

Има хора в България, които са безработни, имат дом, имат някой лев в банка и реват, че никъде не ги вземат на работа (на заплата). Ето тези юнаци е добре да опитат да си развъртят своите пари сами. Честно и почтенно.
45 години (стария строй) трудно се изкореняват от съзнанието на по-улегналите българи.
Липсва инициативност. Тук всеки брои парите на другите, ама да се взме в ръце и да рискува - трудно.

Аз от години не знам, какво е отпуска, болнични, заплата. Ама за това трябва дупе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 08:24 от TZARS.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 13:55:21
И кат не си ги опознал тези благини за какво ти е борбата? Бъди умерен във всичко инак бързо ще и прегориш*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 14:29:53
avatar
Определено по всяко време може да се страртира бизнес и да успее или да не успее.

Само че има периоди, когато почти всичко потръгва и периоди когато 90% от начинанията се Провалят.
Сега мисля че е от втория вид smiling smiley

Започвал съм и в трудни и в лесни времена. Успявал съм и определено, съм свивал байрака на време общо взето.

Това да си бизнсмен, не е доживотна присъда. може да има 2г., може и 15 добър бизнес. Само трябва да внимаваш кога е времето да излезеш без много загуби.
Повечето обаче се увличат и губят всичко. smiling smiley
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 16:26:21
Quote
beniko
искам да ви провокирам какво мислите ?

Мислиме, че Вие господине сте неграмотен.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
20-08-2010 - 21:39:13
Quote
palamud
Определено по всяко време може да се страртира бизнес и да успее или да не успее.

Само че има периоди, когато почти всичко потръгва и периоди когато 90% от начинанията се Провалят.
Сега мисля че е от втория вид smiling smiley

Започвал съм и в трудни и в лесни времена. Успявал съм и определено, съм свивал байрака на време общо взето.

Това да си бизнсмен, не е доживотна присъда. може да има 2г., може и 15 добър бизнес. Само трябва да внимаваш кога е времето да излезеш без много загуби.
Повечето обаче се увличат и губят всичко. smiling smiley

Супер точно казано. Личи си кои има опит от реалния свят и кой само е чел книжки.
Jim
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
21-08-2010 - 12:37:42
Quote
beniko
Как мислите зощо българина се страхува да инвестира ?- когато цените са подходящи...
Да се страхува? По-скоро започна да си прави сметката. Аз имам достатъчно пари, които ми носят средно 8% годишна лихва в банката и мога да си ги изтегля веднага, в случай на нужда. За да си купя имот, който много трудно след това може да се обърне в пари и от който дохода не е сигурен, (да не говорим за неприятностите с наематели), то доходът ми от него трябва да е поне 10%. Ако ми покажеш такъв имот, купувам го. Та не се страхувам да инвестирам, когато цените наистина са подходящи, но още сме далеч от тези цени.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
21-08-2010 - 16:11:25
Възможно ли е по една или друга прчина да не се виждат предложенията .За банката работата е ясна 8% - 10%
за част от инвестициите е задължително .За друга част може би трябва да се положат усилия !!
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
21-08-2010 - 18:07:13
Печели този, който усеща пулса на пазара,за подробности е тук: без реклама.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-21 18:21 от Тинки Уинки.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
22-08-2010 - 19:38:39
Това за пулса на пазара е вярно , но за да излезеш сух ти трябва да си го създал този пазар , да реализираш печалби и да се оттеглиш .Дойдоха едни хора с капитали ,рекламираха-зарибиха,построиха,продадоха и се изпарира .В какво да инвестираш-те браншовете и сверите са заети от наши хора .Или темата е само за инвестиция в недвижими имоти и подсъзнателно -се однася за хората с кеш- защо не купуват -какво чакат, кое им пречи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход