Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?

Публикувано от beniko 
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 21:05:30
Ти пък откога взе да се правиш на интересен като един Маранди, айде престани с орицата и пазаря, че дразниш.....
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 21:13:19
Не инвестира защото е криза. Ти последно в какво инвестира? Въпроса ми е към автора на темата.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 21:15:06
Quote
beniko
Как мислите зощо българина се страхува да инвестира ?- когато цените са подходящи .*pardon* А се втурва да наддава, когато излязат много хора на пазара/ за имоти говоря / и в суматохата понякога греши , което е фатално ако е със скромни възможности !!

Ех това събирателно понятие Бългринът. Няма такова нещо. Има топ-идиоти които се набълбукаха на тройни цени, а сега питаш защо никой не купува на двойни. Ами щото и последния лапнишаран се ипотекира живота си до гроб!
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 21:31:21
avatar
Quote
BulCan
Кои са точно "първите"? Който е купил през 2001-2002 и продал пролетта на 2008 е спечелил повече от от този купил през 2004 и продал през 2008. До тук логиката ти работи. Ами помисли който е купил през 1994-1995 дали не е купил много по-скъпо, отколкото ако беше купил през 2001-2002? Тук нещо логиката за "първите" куца.

Истината обаче е, че няма развит пазар на НИ в БГ и продавачи и купувачи общо взето само се надлъгват,
От 20%, които са финансово добре, повечето си имат достатъчно имоти.
Най-добре са тези и с имоти и с добри доходи, ама колко от тях биха си дали парите отново за имоти...

Градски, от позицията на времето е лесно да се анализират благоприятните моменти за купуване и продаване.
Майсторлъка е тези моменти да се усетят тогава и да се действа (ако човек има възможности).
Реално 2001 - 2002, като цени на кв.м. беше най-добрия период "за купуване".

Налагаш една стабилна (според теб) теза, че инвестицията в имоти е губеща (към днешно време) и трябва да се търсят други "сектори" за влагане на пари. Тук не съм съгласен. Кризата е факт и никой не я оспорва. Доста бизнесмени в момента оцеляват точно поради факта, че навремето са закупили имоти (производствена база) и сега нямат наеми на главата си (въпреки, че наемите паднаха). Имотите винаги са били опора, както за едно семейство, така и за един бизнесмен. Дори в най-лошият случай, ако ножа опре до кокъла, то продаваш имота (или някои от имотите) и решаваш някои проблеми. Когато, обаче си на квартира - какво, ще продадеш?
Относно това, че продавачи и купувачи "се надлъгват" - това е защото огромна част от населението се учи в движение на тема "пазар на имоти". Допреди две години царуваше поговорката - имотите никога не падат. Сега положението се избистря. Животът е учител, стига да си добър ученик (и да не бягаш от час) - ще се ограмотиш.
Имотите винаги, ще са най-важният елемент (основата) за просперитета на хората и бизнеса.
Самия факт, че във всички икономически сайтове / вестници / списания се набляга на имотите, потвърждава това.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 21:47 от TZARS.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 21:51:45
Quote
TZARS
Quote
BulCan
Кои са точно "първите"? Който е купил през 2001-2002 и продал пролетта на 2008 е спечелил повече от от този купил през 2004 и продал през 2008. До тук логиката ти работи. Ами помисли който е купил през 1994-1995 дали не е купил много по-скъпо, отколкото ако беше купил през 2001-2002? Тук нещо логиката за "първите" куца.

Истината обаче е, че няма развит пазар на НИ в БГ и продавачи и купувачи общо взето само се надлъгват,
От 20%, които са финансово добре, повечето си имат достатъчно имоти.
Най-добре са тези и с имоти и с добри доходи, ама колко от тях биха си дали парите отново за имоти...

Градски, от позицията на времето е лесно да се анализират благоприятните моменти за купуване и продаване.
Майсторлъка е тези моменти да се усетят тогава и да се действа (ако човек има възможности).
Реално 2001 - 2002, като цени на кв.м. беше най-добрия период "за купуване".

Налагаш една стабилна (според теб) теза, че инвестицията в имоти е губеща (към днешно време) и трябва да се търсят други "сектори" за влагане на пари. Тук не съм съгласен. Кризата е факт и никой не я оспорва. Доста бизнесмени в момента оцеляват точно поради факта, че навремето са закупили имоти (производствена база) и сега нямат наеми на главата си (въпреки, че наемите паднаха). Имотите винаги са били опора, както за едно семейство, така и за един бизнесмен. Дори в най-лошият случай, ако ножа опре до кокъла, то продаваш имота (или някои от имотите) и решаваш някои проблеми. Когато, обаче си на квартира - какво, ще продадеш?
Относно това, че продавачи и купувачи "се надлъгват" - това е защото огромна част от населението се учи в движение на тема "пазар на имоти". Допреди две години царуваше поговорката - имотите никога не падат. Сега положението се избистря. Животът е учител, стига да си добър ученик (и да не бягаш от час) - ще се ограмотиш.
Имотите винаги, ще са най-важният елемент (основата) за просперитета на хората и бизнеса.
Самия факт, че във всички икономически сайтове / вестници / списания се набляга на имотите, потвърждава това.

В отговор на [forum.imoti.net]

Quote
TZARS
Quote
BulCan
Кои са точно "първите"? Който е купил през 2001-2002 и продал пролетта на 2008 е спечелил повече от от този купил през 2004 и продал през 2008. До тук логиката ти работи. Ами помисли който е купил през 1994-1995 дали не е купил много по-скъпо, отколкото ако беше купил през 2001-2002? Тук нещо логиката за "първите" куца.

Истината обаче е, че няма развит пазар на НИ в БГ и продавачи и купувачи общо взето само се надлъгват,
От 20%, които са финансово добре, повечето си имат достатъчно имоти.
Най-добре са тези и с имоти и с добри доходи, ама колко от тях биха си дали парите отново за имоти...

Градски, от позицията на времето е лесно да се анализират благоприятните моменти за купуване и продаване.
Майсторлъка е да се усетят тогава и да се действа (ако има възможности).
Реално 2001 - 2002, като цени на кв.м. беше периода "за купуване".

Налагаш една стабилна (според теб) теза, че инвестицията в имоти е губеща (към днешно време) и трябва да се търсят други "сектори" за влагане на пари. Тук не съм съгласен. Кризата е факт и никой не я оспорва. Доста бизнесмени в момента оцеляват точно поради факта, че навремето са закупили имоти (производствена база) и сега нямат наеми на главата си (въпреки, че те паднаха). Имотите винаги са били опора, както за едно семейство, така и за един бизнесмен. Дори в най-лошият случай, ако ножа опре до кокъла, то продаваш имота (или някои от имотите) и решаваш някои проблеми. Когато, обаче си на квартира - какво, ще продадеш? Относно това, че продавачи и купувачи "се надлъгват" - това е защото огромна част от населението се учи в движение на тема "пазар на имоти". Допреди две години царуваше поговорката - имотите никога не падат. Сега положението се избистря. Имотите винаги, ще са най-важният елемент (основата) за просперитета на хората и бизнеса.
Самия факт, че във всички икономически сайтове / вестници / списания се набляга на имотите потвърждава това.

Градски, исках просто да поставя под съмнение теорите ти за "първите" и за "стадното чувство", ама ти гледам, че ме цитираш избирателно, че по-ти оттърва. Лошо няма, с имоти си вадиш хляба. smiling smiley

Изобщо не съм в позиции да налагам тези, та даже и "стабилни", просто споделям каквото виждам около себе си. Винаги е по-добре да има какво да продадеш, ако "ножа опре в кокала", но "неволно" пропускаш проблема с ликвидността при слаб пазар. Утре примерно купувам имот за 100 К, след 5 месеца примерно, изведнъж ми се налага спешно да го продам. Хайде замисли се ако го пусна на -10% даже (в случая 90К) каква е вероятността да успея да го продам до 20-30 дни (абсолютно нормален срок за продажба при нормален пазар)? Това до голяма степен отговаря на въпроса от заглавието на темата - "Защо не се инвестира в НИ в БГ в момента?"

@ Imotko - какво толкова се дразниш, неволно съм използвал няколко думи от речника на бат' Маранди. Ще трябва да ми е харесал стилът му на писане. Ай, чиърс на бебетата сладки. Хи хи... smiling smiley
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 22:04:47
Стилът е леко нагъл и малко високомерен. Един, двама всезнайковци се ядват, ама да не ставате повече.
Някои имоти никога не са били инвестиция, други и сега биха могли да бъдат. Въпросът е да направиш разликата.
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 22:54:30
Колеги аз мисля че всеки според възможностите си може или не може да инвестира -ТОЙ САМ си решава !!
Вилждал съм купувач който доиде с кола под наем ,от приател без 2 /два / лева в джоба, беше заредил бензин ,когато хареса имота ,не много скъп ,извади лаптопа в нотариуса влезе в нета и ми прехвърли сумата .И хора който миказват колко са богати и накрая нямат пари и- "ами така се правило -това било бизнес " !!!!!
Идеята е че в криза излизат имоти за всеки джоб !!!Ако си направи сметка и 1000 лева могат да станат 16000евро Далеч съм от мисълта че излизат такива предложения всеки ден може би не и всяка седмица !!Или всеки месец въпрос на следене ,интерес ..а защо НИ защото 80 % от Българите имат . 1996година държавата продаваше земя, имоти и на различни от сегашните цени !!Един дек земеделска земя на морето 1 линия през ПКБ излизаше от 8.2 лева до 10,2 лева за дек !!Обеснявам зада няма съмнения ПКБ-поименни компенсационни бонове даваха на хората за невъстановени земи техният номинал се изкупуваше по 10% т.е за 2000ПКБ им плашаха 200лева земеделската земя 8, 9 10 кат можеше да се купи 10дек /приблизително /в различните общини и по морето също Балчик Шабла Несебър Обзор Созопол Царево 82лева до 102 за дек -10кат За Банско Самоков важат същите неща и цени .И от 1995, до 1999 год Държавата продаваше земи големи и малки имоти , включително и на първа линия !
Извинявам се за .. подробностите просто искам да кажа че винаги е имало и малки и големи възможности за инвестиции !! Сега ще кажете сега къде са възможностите за големите инвестиции ?! Има имоти които по една или друга причина хората които са сгрешили и са закупили или придобили по друг път се разделят с тях !!!
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 23:03:52
Ами значи сега не "инвестират", защото "раздаването"...опс - продаването е приключило winking smiley

Иначе за по-малките инвестиции smiling smiley те си съществуват, но явно правещите рядко се хвалят по форумите, естествено за разлика от други разбирачи smiling smiley Ти даде готиният пример с пича с лаптопа
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
18-08-2010 - 23:53:03
avatar
Само едно не ми стана ясно - искаш да си направиш реклама, колко си добър или просто правиш опити да ни развеселиш с истории като горната за двата лева?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Защо в криза българина не инвестира /ако има възможност/?Какво вие мнението ?
19-08-2010 - 00:22:20
искам да ви провокирам какво мислите ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход