Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Time-sharing - ще го видим ли у нас ?

Публикувано от Justy 
Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
20-07-2010 - 17:03:40
За незапознатите - това е система за придобиване собственост върху имот или част от имот за някакъв период от годината. Договорът се сключва за определен брой години или за вечни времена. Мой приятел в щатите има такива договори за два имота - планински и морски. Нашето законодателство предвижда ли такъв вид съсобственост ?
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
20-07-2010 - 17:47:06
не обичам общежития
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
20-07-2010 - 18:23:08
Може да го видим, но в много ограничени и изолирани случаи, основна причина е нашият манталитет.
За добро или за лошо (аз вярвам, че е за добро, не за друго ами защото не обичам да вярвам в лоши неща) за българина жилището има много по-дълбока и емоционална стойност за разлика от народите където е измислен Time-sharing-а. В исторически план те са авантюристи, (англо-езичният свят), а ние сме ... крепостни селяни.
Ние по-трудно бихме си представили, че някой ще ни влиза вътре, няма да можем да си отидем, когато искаме, няма да можем вътре да си направим някакви промени без да се съобразяваме с някой друг. winking smiley
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
20-07-2010 - 18:44:59
avatar
Broker 9, твърдо заставам зад всяка буква написана от теб по-горе.
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
20-07-2010 - 18:48:45
Тогава - как почиваме на хотел или почивна станция ? Става въпрос за две седмици през лятото и две през зимата. И - ама ако сме гяволи - аз ще си взема две местенца, приятелят ми - също, другият - също - и ще правим вертолейшън / както казваше Ицето / :] Лайф :}
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
21-07-2010 - 13:07:34
Quote
TZARS
Broker 9, твърдо заставам зад всяка буква написана от теб по-горе.
*bow*

Не разбрахме от какво е провокиран въпроса на @Justy, иска да си купи такова жилище или ... ?
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
21-07-2010 - 14:15:51
avatar
Quote
Justy
Тогава - как почиваме на хотел или почивна станция ? Става въпрос за две седмици през лятото и две през зимата. И - ама ако сме гяволи - аз ще си взема две местенца, приятелят ми - също, другият - също - и ще правим вертолейшън / както казваше Ицето / :] Лайф :}

То за позлването българинът по-лесно ще се разбере, ама за поддържането и разходите е проблемът.

У нас е съсобственост. Да кажем летен имот - ползва се 2 месеца по 2 седмици, т.е 4 семейства. В общия случай - няма да стане, ще се изпокарат.

В БГ вариант са ми разказвали за "купон-sharing". Едно от 4-ри приятелски семейства забогатява и строи вила, в която има спални и за останалите (те си ги поддържат). Редовно се събират за week-end-О, като си делят разходите и работата по купоните.

Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-21 14:18 от evgenia.
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
21-07-2010 - 14:36:27
avatar
Quote
evgenia
В БГ вариант са ми разказвали за "купон-sharing".

Само да не се получи накрая "проблеми-sharing".
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
21-07-2010 - 14:47:18
avatar
Tzars,

Примерът е реален - семействата са на възраст 40-50 години. Даже мисля, че всеки сам си е обзавел спалнята по свой вкус. Всичко е наред, защото се знае чия е собствеността и кой е чорбаджията.

Но "time-sharing" по БГ ще е "проблеми-sharing" *drunk*

Блондинка по душа
Re: Time-sharing - ще го видим ли у нас ?
21-07-2010 - 16:15:40
Аз лично никога не бих купил такова нещо, но за всеки влак си има пътник. Но този който има излишни пари за таквиз комбинации, то има неща които трябва мн. внимателно да съобрази. Първо в някой роден тайм шеар никога не би трябвало да се участва защото самата идея е в това да имаш възможност и да сменяш мястото според желанието си, а това тук е невъзможно. Е, вярно че това би било един хубав трик строителите и пишман хотелиери да си продадат залежалата стока. Ако си купуваш Т.Ш. задължително компанията трябва да притежава имоти във всички по-интересни кътчета на майката Земя и да позволява ползването им. Защо никога няма да срещнете богаташ купил Т.Ш.? Ами защото човека търси свобода (но и тя има цена). Защо не бих си купил ваканционен имот на черноморието, в Гърция или Флорида, дори да можех да си го позволя? Защото бих искал всяка година да посещавам различни места.
Ако трябва да дам съвет на приятел или роднина НИКОГА не бих го посъветвал да се заглоби в подобно нещо. Веднъж ходих с жената на една такава презентация, сваляха ми звезди от небесата само да клъвна. Като награда за търпението и проваленото време получихме една тридневна ваканция в тяхен хотел с включени вечери и т.н. Организацията и условия бяха страхотни особенно когато не трябва да плащаш за тяхwinking smiley

За нас няма страшно, българинът е достатачно мъдър*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход