Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!

Публикувано от tutonka 
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
03-06-2010 - 18:17:13
пак от сайта на инвеститора: "На ниво терен са обособени още 32 парко места."

мааалко повече от 32 са... само 63
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
03-06-2010 - 19:05:30
Някой беше писал по горе 'феодализъм' - по точна формулировка скоро не съм срещал.
Е той верно не се е минал, само 2 пъти повече...
Интересно как би могъл да продаде тези , които не са включени в проекта...
Може би го е променил в последствие... Ест не пречи и под наем да ги дава...
Грозна картинка уви sad smiley
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
03-06-2010 - 19:35:14
Quote
Broker9
Quote
sashe
Quote
Broker9
Не съм съгласен напълно...
Обаче тази 'отделна' продажба особено в балона, опорочи иначе добрата идея на законодателя за всеки хапартамент да има място за паркиране... никой не печели. Нито пешеходците, нито движението по улиците, нито инфраструктурата в лицето на сринати тротоари... Дори лаик като мен знае, че на идеен проект местата са много по малки от реалните или са наредени в нереална конфигурация, защото така или иначе няма да се изкупят всички, еле па на тия цени. Пак българска простотия.

Напълно съм съгласен с това, закона се спазва само формално, но в реалността това което цели този закон не се вижда.
Съмнявам се дори и в "добрата идея" на законодателя, защото нали и законодателя строи сгради и то в големи мащаби и тук и там и нали ЗУТ трябва да бъде удобен и за него - но спирам, защото това е друга тема, а и не съм по коспиративните теории.

В големите градове има цели улици, без нито един гараж или паркомясто, които да се използват по предназначение, паркоместата след Акт 16 все още се "застрояват" и превръщат в ателиета, гаражите са магазини, а подземните паркоместа са фитнес зали или козметични центрове, в същото време по улиците няма къде да се паркира и няма къде да се върви - всичко това МОЖЕ да бъде преустановено, но просто няма воля, замислете се колко от вас ще пропуснат възможност да "заградят" две паркоместа и да ги превърнат в офис или в място за живеене и да получават наем от 300 - 400 лв. всеки месец вместо да ги използват за да паркират автомобилите си, които могат да продължат да паркират на улицата, ако има хора които да пропуснат тази възможност, значи добре - това означава, можем да очакваме постепенна промяна, но ако няма - трябва да се сърдим само на себе си ...

Та по темата - паркоместата могат да бъдат прехвърляни нотариално - това е положението в момента, последните години в Комисия за защита на потребителите (КЗП) са постъпвали множество жалби от граждани, ето част от един от отговорите:
"Във вещноправно отношение паркомястото не може да се третира като принадлежност към основния обект (главната вещ) по смисъла на чл. 98 ЗС ... паркомястото не отговаря на признаците за самостоятелност на недвижимите имоти. Освен това то може да бъде използвано отделно без необходима функционална връзка с някаква главна вещ.

В заключение, Ви информираме че няма нормативни изисквания „гаража” или „паркомястото” да се продават като неразделна част от жилището, поради което същите могат да бъдат предмет на допълнителна сделка.

Разбирам, че си много на "ти" с материята, та може ли да ме осведомиш как се декларира/описва в данъчна дегларация/ имот със статут "парко - място".............А???Наясно ли си, да ли в данъчния регистър съществува имот с подобен статут.............???А като си купиш имот не трябва ли да се го декларираш и да си плащаш данъците му?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-03 23:39 от mecho puh.
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилеще?!
04-06-2010 - 13:36:45
Quote
Broker9
На мен това ми прилича на черен ПР срещу фирмата инвеститор.
Ако случайно не е ПР, да знаете ,че това какви други имоти има фирмата и как се държи с клиенти в хотелите си в ... някъде си и това какво направили на друг строеж, няма никакво касателство, към вашия проблем и ако сте решили да се жалвате, просто не го споменавайте - защото олеквате много.

Не искам да ви безпокоя, но дори аргументите свързани с имота ви, които изброихте също нямат особена тежест. Гледайте си договорите и ако има нещо, което не е изпълнено, сезирайте компетентните органи.

Това за интернета и кабелната телевизия, не успях да го разбера, инвеститора не допуска прокопаване или кабелите стърчат във въздуха, доколкото знам фирмите, които пускат кабели под земята са единици в БГ, а нима искате стърчащи жици навсякъде ???

За паркоместата, точно са ви го казали, ако не сте си закупили паркомясто, не следва да очаквате, че ще паркирате безплатно, земята е частна собственост, паркоместата са обособени недвижими имоти и ако не сте платили за такова, не следва да го ползвате - представете си, че имате къща с двор и място за две коли, идва човек вкарва си колата в двора ви и я паркира, как ще реагирате, това е същото - абсолютно, ако има нещо с таксите, което да ви притеснява, струват ви се високи или не получавате нищо срещу тях, намерете начин да промените това, но за останалите неща, отново ви казвам - издишат ви аргументите.

Както каза колегата, форума не е място, където да се жалваш от някого споменавайки името му, живеем в правова държава, за това си има компетентен държавен орган - съд.
Broker 9, кое те наведе на мисълта, че въпросния инвеститор се интересува от своя "ПР" черен ли е , бял ли е?
Тази фирма ако се грижеше за своя бял "ПР" не би допуснала този скандал.Тук става въпрос за пари.Толкова ли не ти стана ясно, че живущите от "Южен полъх" се чувстват изработени/та и отпред, та и отзад с тези "парко места"/?
А колкото до моралните ти критерии за "олекване", ама колко може да е"олекнал"/закъсал/ някой брокер та му се налага да изпозва форума за да си прави рекламата си на своя имоти блог/ сайт/?? ?/долен ляв ъгъл на всeки отговор от Broker9/
Нямам нищо против "моралните стожери", но моля без ментета............... но искрено се надявам, че от последната тема поне си се научил да правиш разлика между гараж и "парко място" и да спечелиш някой друг лев за собствена и коректна реклама.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-06-04 14:54 от mecho puh.
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилеще?!
04-06-2010 - 16:08:25
@mecho puh нямаше да ти отговарям, понеже не харесвам негативизма, а той здраво блика от теб, а и смятам че не е редно да занимаваме останалите с егото ти, обаче виждам, че ти сериозно си закъсал за внимание, затова ще ти обърна внимание.

Quote
mecho puh
Broker 9, кое те наведе на мисълта, че въпросния инвеститор се интересува от своя "ПР" черен ли е , бял ли е?
Тази фирма ако се грижеше за своя бял "ПР" не би допуснала този скандал.
Тук нито си разбрал какво съм искал да кажа, нито ти е ясно какво е ПР, та бил той черен. Незнам как да ти отговоря просто, на никакъв въпрос, какъв отговор се дава *xxx*

Quote
mecho puh
А колкото до моралните ти критерии за "олекване", ама колко може да е"олекнал"/закъсал/ някой брокер та му се налага да изпозва форума за да си прави рекламата си на своя имоти блог/ сайт/?? ?/долен ляв ъгъл на всeки отговор от Broker9
Щом някой може да използва форума, само защото е закъсал за нещо (според твоя начин на мислене), хайде кажи ти за какво си закъсал, няколко жокера ... за внимание, за компетентност по въпроса, за някакво себеутвърждаване ...

За твое сведение фирмата ни притежава общо 28 уебсайта, специално за теб правя справка и ти предоставям следната информация, на тези 28 уебсайта за месец Май 2010 има 32 234 посещения, сайта от подписа е посетен общо от 32 уникални посетители дошли от този форум за целия месец Май - предполагам, че сам ще успееш да изчислиш каква е ползата от това, че си "рекламираме" един от сайтовете тук, който дори няма пряка търговска насоченост winking smiley Линка дори не ни дава тежест за Google, тъй като е с "nofollow" атрибут - ако изобщо имаш понятие какво означава това ... с две думи полза от тази така наречена "реклама" - НИКАКВА

Пиша във форума, защото понякога ми е интересно и най-важното, защото ИМАМ КАКВО ДА КАЖА, и считам че с постовете си съм успял да помогна на някого.

Препоръчвам ти също да пишеш, когато си компетентен по материята и когато имаш какво да кажеш !

Quote
mecho puh
Нямам нищо против "моралните стожери", но моля без ментета...............
Хайде сега да обясниш на аудиторията, кой беше ти да определяш кой е морален стожер или морално менте, Вазов ли си, Ботев ли си, Радой Ралин ли си, та да определяш кой е морален и добър и кой е фалшив и лош???

Quote
mecho puh
искрено се надявам, че от последната тема поне си се научил да правиш разлика между гараж и "парко място" и да спечелиш някой друг лев за собствена и коректна реклама.

От теб нямам какво да науча, тъй като ти си НЕКОМПЕТЕНТЕН по материята и е видно, че от това те боли, влязъл си тук да си излееш негативната енергия, надявам се да ти е олекнало, няма как човек да знае всичко ... Защо все за печалбите на брокерите се притеснявате бе хора, щото сме некомпетентни и нищо не правим, дявлоски изчадия сме и нямаме капка морал и само вземаме парите на хората ли ? Не се притеснявайте хората, които НЕ мислят по този начин са много повече !!!

Това е приятелю, надявам се да се чувстваш удоволетворен от вниманието, което ти отдадох, повече няма да ти пиша, просто не обичам да си пилея времето за негативни елементи и няма да ти отговарям, така че не се напъвай - оставям те сам да си говориш.

ПС: @mecho puh много си ревнал на администраторите, заради автоматичния подпис - с всичките си акаунти, ще ни оставиш без реклама, после какво ще правим - влизаха от там по 32 посещения на месец, от тях 15 продажби, ей не е лесна нашата, без тази ефективна реклама :]



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-06-04 16:56 от Broker9.
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
04-06-2010 - 17:28:53
Broker9, по отношение НЕГАТИВИЗМА съм съгласна с теб, че го има.Моя НЕГАТИВИЗЪМ към теб е мотивиран от съпричастност към дискутиращия се проблем и е в отговор твоя НЕГАТИВИЗЪМ, който е насочен единствено към вярата на живущите от "Южен полъх"в правотата им.Радвам се, че имаш толкова високо мнение за себе си/цяла страница фраскане, фраскане.../и се моля на господ като КУПУВАЧ НА ЖИЛИЩЕ В НОВА КООПЕРАЦИЯ да не попадна на такова ЧУДО като теб!!!
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилеще?!
04-06-2010 - 23:34:21
Quote
Broker9

Quote
mecho puh
Broker 9, кое те наведе на мисълта, че въпросния инвеститор се интересува от своя "ПР" черен ли е , бял ли е?
Тази фирма ако се грижеше за своя бял "ПР" не би допуснала този скандал.
Тук нито си разбрал какво съм искал да кажа, нито ти е ясно какво е ПР, та бил той черен. Незнам как да ти отговоря просто, на никакъв въпрос, какъв отговор се дава *xxx*

Broker 9, аман от калпави инвеститори! Или викаш аз от кво се оплаквам кат има къде да живея. Нищо, че ми изпиват кръвчицата, а и се налага да си плащам, за да се гаврят с мен.
Някой хора са си платили и още чакат да им построят техните апартаменти. А те пък за кво да протестират? Нали?
Или да не набърквам двата случая, че нямат общо.. но имат. Крайно време е тази порочна практика да бъде прекратена! Ако наистина си брокер, то много добре знаеш колко е "качествено" строителството.

Quote
Broker9
Щом някой може да използва форума, само защото е закъсал за нещо (според твоя начин на мислене), хайде кажи ти за какво си закъсал, няколко жокера ... за внимание, за компетентност по въпроса, за някакво себеутвърждаване ...
Аз си мислех, че форумите са именно за дискусии. Теми, които не ми харесват- не чета и не посещавам. Но не плюя и обиждам създателите им. "Това, което за гъсеницата е края на света, за пеперудата е началото"


Quote
Broker9
Пиша във форума, защото понякога ми е интересно и най-важното, защото ИМАМ КАКВО ДА КАЖА, и считам че с постовете си съм успял да помогна на някого.

Препоръчвам ти също да пишеш, когато си компетентен по материята и когато имаш какво да кажеш !

сега остава да кажеш, че предлагате жилища в "Южен полъх" и цялата тая патърдия тотално отказа ваши клиенти от покупка там. Ако това имаше да кажеш- кажи го и изпълни душата ми със задоволство.
Защото ако някой на нас ни беше разказал за екстрите... нямаше да си купим жилища тук.


Quote
Broker9
Защо все за печалбите на брокерите се притеснявате бе хора, щото сме некомпетентни и нищо не правим, дявлоски изчадия сме и нямаме капка морал и само вземаме парите на хората ли ? Не се притеснявайте хората, които НЕ мислят по този начин са много повече !!!

Е те тука вече искам да ми покажеш поне двама дето са на другото мнение! Ама много искам.
Конкретен пример: брокер ми обяснява как е намерил перфектното за мен жилище и отиваме на оглед. Аз със собсвен автомобил вземам брокера от кантората. Отиваме на обекта. Антре 3х3м- по скица. В действителност- разстоянието от двете страни на вратата до ъглите е една педя. На моето възклицание- Ама.. това не е 3м, отговорът бепе- е как да не е, 3м е!
След което се продължава с бяснения колко качествено работи наетата строителна компания. А очите ми виждат друго- червени тухли с по една плюнка хоросан между тях и виждаш минаващите долу по улицата хора.

Между морал на думи и морал на дела има голяма разлика. А когато играят пари никога няма морал!

И да- имам право да пиша за проблемите си. Модераторите по форумите са сложени именно, за да следят какво се случва. Ако преценят мгат по всчко време да заключат и изтрият темата.
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
04-06-2010 - 23:49:51
За всички които се интересуват по проблема паркоместа могат да прочетат мнения на юристи тук:#
29 ян. 2008 ... Последиците от нищожността на договор за покупко-продажба на “паркомясто” ще се уредят по общото правило на чл. ...
lex.bg/bulletin/?isu=230&tp=sf&id... - Кеширана версия - Подобни
#
forum.lex.bg • Виж темата - Паркомясто
20 публикации - 9 автора
Решение, с което се обявява за нищожен договор във формата на нот. акт за продажба на паркомясто поради липса на предмет - паркомястото не е самостоятелен ...
www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=41763 - Кеширана версия
Получете още резултати от дискусии
#



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-05 11:05 от mecho puh.
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилеще?!
05-06-2010 - 10:35:30
Quote
pravonadom
Или викаш аз от кво се оплаквам кат има къде да живея. Нищо, че ми изпиват кръвчицата, а и се налага да си плащам, за да се гаврят с мен. А те пък за кво да протестират? Нали?

Хора, ако ми бяхте прочели поне по диагонал първият пост, щяхте да видите това:
Quote
Broker9
Гледайте си договорите и ако има нещо, което не е изпълнено, сезирайте компетентните органи.
... живеем в правова държава, за това си има компетентен държавен орган - съд.[/b]

Да, вземете си договорите и отидете на адвокат и направете нещо щом сте недоволни, съдете въпросния инвеститор! - по-просто не мога да го кажа ...

Просто си позволих да направя конструктивна забележка, която щеше да е във ваша полза, ако бяхте я приели непредубедено, но не ние брокерите сме лоши и всичко, което кажем е против вас, забележка на която продължавам да държа - жалвайте се за това, което въпросния инвеститор е причинил НА ВАС - не се разконцентрирайте, какво той е направил на друг строеж или как се е държал в хотела си в Банско - това не са обекти на вашите правоотношения с него !!!
И при адвокат да отидете и ако решите да го съдите, той ще ви каже същото, в исковата молба няма да пишете, че имате претенции за това, че се е държал лошо със служителите си в хотела си в Банско ... а че имате претенции за това, че не е изпълнил ВАШИТЕ договори.

Смятам, че опита, които имаме можеше да бъде полезен, всеки ден гледаме двете страни и виждаме как действат и разсъждават - купувачите понякога действат изключително наивно - въпреки, че ги предупреждаваме изрично да не го правят - като например да решат самоволно да изплатят всички суми преди Акт 16 - въпреки, че по договор сме им извоювали последните 10 - 15, дори 20 % да се плащат след разрешение за въвеждане в експолатация и защо, защото инвеститора бил много разбран и свестен и после чакат завършване 2-3 години ...

Останалите метаморфозни метафори и погрешни представи няма да ги коментирам, да не размиваме темата.

Пожелавам ви успех и дано да бъдете овъзмездени, щом чувствате, че правата ви са били нарушени - надявам се и тази дискусия да ви е била полезна и да гледате на проблема си по-трезво, по-систематизирано и по-концентрирано върху ВАШИЯ проблем!
Re: Абсурдът да си собственик-три бариери те делят от собственното ти жилище?!
05-06-2010 - 14:03:45
В последните 15 години Агенциите за недвижими имоти успешно наложиха своята роля в динамиката на пазара на недвижими имоти.Повече от 80% от нотариалните сделки от пазара са факт благодарение на тях.С тяхна помощ много семейство са придобили своя дом.Но за съжаление много от брокерите, не са достатъчно ограмотени в материята / не правят елементарна разлика между гараж, паркинг и паркомясто, що е УПИ и идеални части от него/неволно съдействат за извършване на далавери. И така се стигна да станем свидетели на АБСУРДА наречен "Южен полъх" - собсвеници на имоти от жилищната сграда да нямат право на достъп.[www.trudipravo.bg]
Крайно време е да се спре ДАЛАВЕРАТА на инвеститорите с така неречените паркоместа!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-05 14:18 от mecho puh.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход