Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

прехвърляне на абонамент за топлофикация, софийска вода и електроразпределение

Публикувано от stambone 
прехвърляне на абонамент за топлофикация, софийска вода и електроразпределение
08-06-2006 - 11:18:50
Скоро ще си къпувам апартамен (стар панелка) и ме интерисува как става прехвърлянето към новия собственик на абонаментите към топлофикация, софийска вода и електроразпределение. Къде се подават молби и за колко време става.
Благодаря
тъй като и аз си напазарувах стара панелка преди половин година, вече преминах през следната процедура:
- топлофикация: отиваш в центъра за услуги на "Топлофикация"София, който се намира до ТЕЦ София (големите комини до централните софийски гробища), по улицата от централния вход към надлез Надежда (не и знам името); аз ходих с кола, защото не знам какъм градски транспорт минава оттам; попълва се заявление, искат ти копие от нотариалния акт, въпреки че нямат това право, получаваш Анекс към договора за топлоснабдяване, който трябва да се подпише от фирмата за топлинно счетоводство (тоест трябва да знаеш коя е тя и да издириш офиса и); след това с подписания Анекс се връщаш в топлофикация и процедурата е приключена. Естествено, жилището не трябва да има неплатени стари сметки за парно!
- енергоснабдяване: намираш им центъра за услуги, попълваш заявление, отново копие от нотариалния акт и си готов (май имаше някакви 7 лв. такса). Центърът за услуги е в зависимост от квартала, райониране и тел. за контакт на www. electro-sof.com
-софииска вода: аналогична процедура, във всеки един от центровете им за услуги, независимо къде се намира имота.

Непременно направи сам проверка има ли имота неиздължени суми, особено за парно!

Успех и най-вече късмет!
Хич не чакай да го купиш и тогава да провериш има ли неплатени сметки,поискай си бележките преди това,че да не патиш! confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход