Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Открих своя имот да се предлага от брокер,на който не съм разрешила да копира снимките ми и да предлага имота ми

Публикувано от koleva77 
Quote
koleva77
Дано имам късмет. Прав сте. Предишния път се доверих на подбора на много съвестна брокерка, но дори и нея бяха успяли да заблудят. След новия ремонт реших сама да опитам. Обикновено интуицията ми помага,дано и сега е така.

Това, че брокерката е съвестна, не означава, че наемателят не е вълк в овча кожа.
Тя не е изяла една торба сол с него за да го познава.

Еврото идва към България.
еми на първо време можеш да и изпратиш нотариална покана, с която да я предупредиш, че ако не изтегли снимките и обявата ще заведеш дело срещу нея и така. Това мисля че ще е достатъчно. Брокерите бягат от съд като дявол от тамян smiling smiley
1. Можеш да пуснеш жалба за измама
2. Ако случайно ти доведе клиент, не го пускай в апартамента.
В случая може да се притеснявате ако предлагат имота Ви на по-ниска цена - примерно вие искате 600 лв. а те са го обявили на 400 лв. (с необоснованата надежда, че след като имате "клиент с пари" ще склоните да намалите цената) утре идва един клиент, предплаща, прибира се в къщи влиза в интернет и вижда офертата да се предлага от фирмата за 400 лв. - следва скандал, защото клиентът Ви подозира, че го мамите и сделката се разваля, още по-болезнено е при продажба, много сделки се развалиха по този начин през последните 6 месеца - това е най-актуалната ЛОША практика сред посредниците в момента ...

Ако не предлагат имота Ви на по ниска цена, като че ли няма от какво толкова да се притеснявате, ако все пак държите, можете да се захванете с това, че са използвали ваши снимки, без да имат такова право, един господин скоро осъди вестник 24 Часа за това, че са използвали негова снимка - така че има прецедент, ако имате достатъчно време може да ги съдите, това наистина е нарушение на права и заслужава наказание ...
Останалите сценарии от детски игри като "Стражари и апаши", "вие застанете тука, скрийте се зад вратата, престорете се на ..." не Ви ги препоръчвам, ще изхабите още повече нерви ...
Погледнете от практичната страна на нещата.
Вие нищо не губите, затова, че някой ви предлага имота.
При условие, че ви намери клиент, то това е чудесно. Благодарете му искренно.
В условията на този затегнат пазар, всеки клиент е добре дошъл.

Във вестниците, обикновенно тези, коитo избягват посредниците или самите те са такива или имотите са им с някакви "забележки" и предпочитат директна среща с купувач (неграмотник).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 10:11 от TZARS.
Quote
TZARS
Вие нищо не губите, затова, че някой ви предлага имота.
При условие, че ви намери клиент, то това е чудесно. Благодарете му искренно.

И аз съм брокер, но ми позволете да не се съглася с това, щом не искат, не искат, трябва да се уважаваме, това дали е в тяхна полза или не, отделна тема ... на сила хубост не става ...


Quote
TZARS
Във вестниците, обикновенно тези, коитo избягват посредниците или самите те са такива или имотите са им с някакви "забележки" и предпочитат директна среща с купувач (неграмотник).

Това наистина е така, като се замисли човек, от хората, които отказват посредници:

70% са посредници (пускащи безплатни обяви и представящи се за собственици)
20% продават имоти със сериозни забележки
10% не желаят да заплащат възнаграждение (последните дори може да са по-малко)
Абе това стана май форум за тъпаци

.Аз въпреки, че съм брокер, съм си дал имота на 200 фирми.
Нека продават, важно е аз каква цена ще взема.
Във вестниците, обикновенно тези, коитo избягват посредниците или самите те са такива или имотите са им с някакви "забележки" и предпочитат директна среща с купувач (неграмотник

Ти си толкова брокер колкото аз ИСПАНЕЦ..Вземи се гръмни :}
Quote
Въртоглав
Абе това стана май форум за тъпаци.
Ти си толкова брокер колкото аз ИСПАНЕЦ..Вземи се гръмни :}

Дай по същество ... ако можеш !
Quote
Въртоглав
Абе това стана май форум за тъпаци

.Аз въпреки, че съм брокер, съм си дал имота на 200 фирми.
Нека продават, важно е аз каква цена ще взема.
Във вестниците, обикновенно тези, коитo избягват посредниците или самите те са такива или имотите са им с някакви "забележки" и предпочитат директна среща с купувач (неграмотник

Ти си толкова брокер колкото аз ИСПАНЕЦ..Вземи се гръмни :}

-----------------------

Турболентний , железен си clap:
----------------
само едно уточнение - форумЪ не е СТАНАЛ СЕГА за тъпаци - той винаги е БИЛ за тъпаци ...........е , или от когато аз "имплантирам" разум тук - тъпароните,тъпандурите,говороните , че и педерони - дал Бог *angel*:}
----------
Скоро четох едно интервю на Доналд Тръмп , според когото 98 % от людете са прости и той винаги залага СРЕЩУ емоциите и очакванията им - естествено и винаги печели !
аз като МНОГО по - проЗ от него давам друга прогноза - НЕ 98 % а само 96.5 % са тъпаците
---------
спорът ви по същество кореспондира с рекламата на БАКБ - "онова, което Не знаете ще ви струва скъпо"
всеки да смята и ако не знае - да плаща.........дали на консултант или на спекулант..........и това се разбира впоследствие



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 10:18 от ред хот БГ пепър.
Нищо по същество, отново, само цитати от книжки за самоусъвършенстване и развитие на личността ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход