Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво да правя?

Публикувано от misho33 
Какво да правя?
13-03-2010 - 17:38:01
Здравейте,

дайте ми съвет, защото съм раздвоен. Мечтата ми е да си купя/построя китна къщичка близо до София и там да изградя живота си. Аз съм на 33 години (Христовата възраст) и е редно да се замисля. Спестил съм (с честен труд, бачкам като ненормален) за малко над една година към 14 000 евро. Сега около кризата доходите ми паднаха значително, но пак спестявам около 1000 лв (500 евро)/месец. Този темп не знам до кога ще мога да задържа, просто не издържам физически на темпото. Та какво бих могъл да направя/предприема за осъществяване на мечтата ми възможно най-скоро.

Та според мен вариантите са следните:

- тегля голям кредит и изплащам като луд, съответно закъсвам някой ден (наивен вариант според мен)
- купувам си място, изплащам го (14 000 евро не стигат за хубав парцел), после тегля кредит/спестявам и построявам
- купувам нещо наистина в окаяно състояние и малко по малко ремонтирам и стягам ...
- чакам по-добри времена ...

Мечтата ми е за малка къщичка (50кв) близо до София (10-15км), която с моите две ръце да стегна и направя приятно място за живеене.

Моля, не приемайте въпросът ми като заяждане. На отговори от типа на "къде си тръгнал" и пр. - няма да им обръщам внимание.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 17:49 от misho33.
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 17:51:43
Радвам се,че има такива честни и скромни хора като теб Мишо!
Може би ще чуеш много мнения,нека и моето да бъде до тях.
В това положение,което си ти-не са въобще малко такива хора,не бързай с тегленето на кредит!Нека печелиш дълги години хубави пари и да ти остават все повече,но има го и обратния вариант,особена в нашата мила татковина/всичко може и трябва да очакваш/.
Затова от вариантите,които предлагаш,ако съм на твое място бих избрал този със старата къщичка/съборетината/ и да си я правиш когато имаш време и възможности!Щом ще си я правиш ти,имаш и приятели,които да помагат,не се набълбуквай с кредити,проекти и разрешителни защото спестените пари ще свършат ужасно бързо само в началния етап!
Купи си стара къща и се напъни да и оправиш покрива,за да не се събаря повече и после когато имаш време,малко по малко ще се справиш!
Желая ти го от сърце!Успех от мен!
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:02:23
Quote
misho33
Здравейте,

дайте ми съвет, защото съм раздвоен. Мечтата ми е да си купя/построя китна къщичка близо до София и там да изградя живота си. Аз съм на 33 години (Христовата възраст) и е редно да се замисля. Спестил съм (с честен труд, бачкам като ненормален) за малко над една година към 14 000 евро. Сега около кризата доходите ми паднаха значително, но пак спестявам около 1000 лв (500 евро)/месец. Този темп не знам до кога ще мога да задържа, просто не издържам физически на темпото. Та какво бих могъл да направя/предприема за осъществяване на мечтата ми възможно най-скоро.

Та според мен вариантите са следните:

- тегля голям кредит и изплащам като луд, съответно закъсвам някой ден (наивен вариант според мен)
- купувам си място, изплащам го (14 000 евро не стигат за хубав парцел), после тегля кредит/спестявам и построявам
- купувам нещо наистина в окаяно състояние и малко по малко ремонтирам и стягам ...
- чакам по-добри времена ...

Подредил си възможностите по възходящ ред. Първият вариянт е абсолютно неприемлив, последният е печаливш /поне в средносрочен план - 1,5-2 години/.

[zdravbadi.com]
?
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:23:19
avatar
Дано в момента да не си под наем - все пак сухи пари месечно дават фира.
Аз ти предлагам междинен вариант:
здраво търсене на стара къща (тип съборетина) с двор, (съборетина с двор е 100 пъти по силен имот от гол двор)
допускам, че до 15 км няма имоти за такива цени, като дърпането на малък кредит не е трагично (при тези доходи).
Кредитчето е за да ти помогне за начало - за покупката.
В целия текст, само на думата МАЛЪК наблягам, като кредитчето гледай да е потребителско, а не ипотечно
Веднъж станал имотен, не хвърляй пари там, докато не изплатиш кредитчето.
Когато си на чисто - атака на сградата, дотогава си бери коприва от дворчето и си вари супичка.

Последният твой вариант: - чакам по-добри времена, според мен е рисков
1 - по-добрите времена може да не дойдат скоро, а годинките летят
2 - току виж, те обзела някоя глупава мания за супер джипка или нещо подобно - тогава къщичката, ще ти остане мечта за следващия живот

Еврото идва към България.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 18:27 от ?.
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:30:33
Вариант 4 парите в банка и продължаваш да събираш. До момента когато спестявания и цена на имот се срещнат.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 18:37 от valio1900.
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:30:45
avatar
Мишо,

В случай, че месечно спестяваш по около 500 ?, можеш да си позволиш да плащаш половината от тях като вноска по кредит, за да си купиш нещо читаво и готово за живеене. Имаш и 14000 ? спестени. Така, че ако намериш нещо за около 50000 ?, което би трябвало да е възможно в момента - действай smiling smiley - това е моят съвет

italinea.net
?
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:35:42
avatar
Quote
ekoflex
Мишо, В случай, че месечно спестяваш по около 500 ?, можеш да си позволиш да плащаш половината от тях като вноска по кредит, за да си купиш нещо читаво и готово за живеене. Имаш и 14000 ? спестени. Така, че ако намериш нещо за около 50000 ?, което би трябвало да е възможно в момента - действай smiling smiley - това е моят съвет

Това месечно спестяване в България е доста променлива величина!
Пред очите ми имаше 20-тина подобни, а в момента харчат спестени пари.

Еврото идва към България.
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 18:47:16
Бях в подобна ситуация преди 2 години.Ще ти кажа как се измъкнах.

Но първо кажи за наема.Това е нещо много важно.
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 19:19:52
Благодаря на всички за съветите. Чета ги внимателно и попивам smiling smiley

Не съм под наем, не плащам такъв. Живея при родителите си (все още).
Re: Какво да правя?
13-03-2010 - 19:28:24
avatar
Quote
misho33
Здравейте,

дайте ми съвет, защото съм раздвоен. Мечтата ми е да си купя/построя китна къщичка близо до София и там да изградя живота си. Аз съм на 33 години (Христовата възраст) и е редно да се замисля .............. .............. ............ Не съм под наем, не плащам такъв. Живея при родителите си (все още).

Не се сърди, но това е една от причините икономиката на България да не се развива

italinea.net
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход