Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

доволни ли сте от агенцията / брокера?

Публикувано от zav 
zav
доволни ли сте от агенцията / брокера?
01-03-2010 - 15:18:54
Много ми е интересно колко хора могат да кажат, че парите които са дали за агенция при покупка или наемане на недвижим имот си струват?
Нека споделят и да кажат кои наистина си вършат работата.
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
01-03-2010 - 15:46:54
С ръка на сърцето мога да ви кажа, че моя брокер е най-добрия. Няма да описвам защо, но никога няма да го сменя.

Поздрави
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
01-03-2010 - 16:03:08
Да, много сме доволни!
И не само от моя брокер, а от всички! Те са абсолютна необходимост в битието ни! Малко са даже... Брокер на НИ е много уважавана "професия".
И изобщо може ли да се живее без брокер?
zav
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
02-03-2010 - 11:13:21
Добре, но кажи кой е брокера и защо си доволен. smiling smiley
zav
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
02-03-2010 - 11:14:30
Quote
jikev
Да, много сме доволни!
И не само от моя брокер, а от всички! Те са абсолютна необходимост в битието ни! Малко са даже... Брокер на НИ е много уважавана "професия".
И изобщо може ли да се живее без брокер?

Страхотно, но кажи го кой е този невероятен брокер.
Идеята ми е всеки да сподели добри и лоши впечатления и да е полезен с информация.
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
09-03-2010 - 14:12:49
Quote
jikev
Да, много сме доволни!
И не само от моя брокер, а от всички! Те са абсолютна необходимост в битието ни! Малко са даже... Брокер на НИ е много уважавана "професия".
И изобщо може ли да се живее без брокер?

Аз нямам брокер, не мисля че ми е необходим, а и не мисля че е уважавана професия.
Всъщност съм на точно обратното мнение: всички Брокита гледат да натресат на купувача апартамента за който им плащат най-голям комисион.
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
10-03-2010 - 18:52:29
Quote
RE_Master
Аз нямам брокер, не мисля че ми е необходим, а и не мисля че е уважавана професия.
Всъщност съм на точно обратното мнение: всички Брокита гледат да натресат на купувача апартамента за който им плащат най-голям комисион.

Какви са тия глупости. Да, вярно е, че не е достатъчно уважавана професия, но дали изобщо осъзнавате, че пазар няма ако няма брокери. А това, че брокера има някакъв контрол каква сума заделя купувача са безумия - всеки сам си знае възможностите и си прави сметката.

Стига с тия глупости, че брокера избира вместо купувача какво да бъде купено.
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
10-03-2010 - 19:28:32
Сайт за имоти.

Въпрос за брокери.

Вкички брокери ще си напишат по една добра дума.

Неказвам , че няма свестни но аз не съм срещал такъв.
Re: доволни ли сте от агенцията / брокера?
11-03-2010 - 08:51:17
Ами да разгледаме следния сценарий:
Клиент чужденец идва в Бг да си купи имот, брокера му показва комплекси и апартаменти с близка цена, като на една място комисиона от продавача е 15% а на другото 8%. На всичкото отгоре брокерчето си иска от купувача още 3 % щото имал много разходи ?WTF. Някак съвсем странно на брокера любимия му комплекс е този с 15% и той е най-най най /......
Даже и клиента да си хареса друг, то се започват едни обяснения от типа на ...защо пък точно там...., ти знаеш ли че..... и така нататък.

За БГ купувачи да не говорим,
наскоро допаднах на една обява в нета където.....продаваха моя апартамент без аз да знам! След като се обадих да свалят обявата ( от чисто човешки подбуди, защото все пак се плаща за тази обява) ми се вдигна скандал, обясни ми се че съм в грешка и така нататък. Когато казах че ако обявата не е махната до края на деня ще подам жалба за измама нещата си дойдоха на мястото.

Как да са свестни брокерите, като за това трябва да са образовани, да са учили или право или строителство, ако не и 2те. Може и да има такива, ама аз не съм виждал. В цивилизованите страни за това се учи, държи се изпит и ако стане издънка си отговорен ( брокера или агенцията), а тука е абсолютно нерегулирана професия и като такава няма как да е уважавана.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход