Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще замени панелките?

Публикувано от michel88 
Re: Какво ще замени панелките?
14-04-2010 - 21:06:50
Всяка сграда,която не се поддържа през годините,изглежда вехта,грозна и все по-грозна става.Близо до нас имаше едно много старо блокче,на четири етажа,мисля,че е тухлено,но гледката беше много неприятна,с паднала мазилка,вехто,неугледно.Миналата година жителите му разбраха,че така повече не може,организираха се,събраха пари и и го санираха цялостно отвън,като го боядисаха в много приятен и свеж цвят.Освен това голяма част от тях си смениха дограмата,както и парапетите на терасите.Сека блока не мога да го позная,все едно е нова кооперация,по нищо не личи какво е било преди.Съгласна съм,че панелните блокове не са най-красивата гледка,но със средства и усилия могат да придобият съвсем друг вид.Понякога и мен ме привлича красивата фасада на новите жилища,но като знам какво е качеството...бих предпочела панел.Дошло ми е до гуша в тясното ми апартаментче,със стаите-кутийки,колкото и красива да изглежда сградата отвън,а и като си помисля,че плащам 60 кв.а реално получавам не повече от 45,ами никак не е редно,според мен...
Re: Какво ще замени панелките?
14-04-2010 - 21:16:30
Не е редно. Един тристаен панел на цената на тухлена боксониера решава проблема.
Re: Какво ще замени панелките?
14-04-2010 - 21:18:53
avatar
Алана, изчакай година година и половина и ако искаш ще ти продам най-хубавия панел който можеш да си представиш.
Не желая сега да изброявам предимствата му но са потресаващи! Пък тогава, ако слушаш сривльовците мога да ти го шитна почти без пари , само по симпатия!winking smiley

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ще замени панелките?
14-04-2010 - 22:42:03
То както е тръгнало,май ще изчакам година и половина*huh*.Това в Слатина ли е?smiling smileyНе познавам кой знае колко добре квартала,но местоположението му не е лошо...
Re: Какво ще замени панелките?
14-04-2010 - 23:03:22
avatar
Quote
alana
То както е тръгнало,май ще изчакам година и половина*huh*.Това в Слатина ли е?smiling smileyНе познавам кой знае колко добре квартала,но местоположението му не е лошо...
...............................................................
По-добре да изчакаш, отколкото да си скубеш косите после! Без да му правя реклама, защото естествено не си представям че водим търговски преговори, най-вече напук на злобарите ще ти разкажа за неговите предимства:
1. Апартамента е двустаен - трябва уточнение - кухня, хол, спалня, баня, мокро, и тоалетна. С една тераса е.
2. Блока е с два входа по 8 етажа, като е на кота с около 2м. по висок от съседния в който живее майка ми , защото по свидетеля-комшия който пръв се е нанесъл в него , лека му пръст, при строежа му са объркали нещо в основите и за по-голяма сигурност са изляли двойни основи на дебелина и височина! Според комшията ще издържи ядрен удар!
3.Местоположението му е в старата част на кв.Слатина известен сред по-старото поколение като "Робов Дол", между старо у-ще и парк. Лицето на блока гледа към у-щето, а гърба към парка.
4.Чистата квадратура му е 61кв.м.
5.Единствената външна стена е едната дълга стена на хола, на който съм направил външна топлоизолация, иначе нищо не подобрявам към апартамента, защото ще се местя да живея в къщата ми в кв.Редута.
По консенсус със съседите ми обаче сме сменили всички хоризонтални и вертикални щрангове с нови такива. Качеството на питейната вода се подобри в пъти! За централно парно плащам сравнително ниски сметки, защото апартамента ми е вътрешен с изключение на една стена която описах. За около 100лв. сметка през най-студените месеци държи температура около 22 градуса. Имам дете на 7 което никога не се оплака че му е студено!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ще замени панелките?
15-04-2010 - 19:49:41
Примамливо звучи!winking smiley
Re: Какво ще замени панелките?
15-04-2010 - 19:56:42
avatar
Quote
alana
Примамливо звучи!winking smiley
.......................................
Живи и здрави, ако не си си намерила читав имот след година може да преговаряме!winking smiley
Re: Какво ще замени панелките?
16-04-2010 - 09:31:36
"Какво ще замени панелките?"

Санирани "панелки" ще заменят сегашните панелки ! С държавна помощ, иначе няма как да стане, но кога ще стане това, не се знае ...

Още Ноември 2009 се заговори сериозно за саниране, първоначално се говореше за 90% субсидия, от 13 Април 2010 се заговори за 50%
и се получава 5000 плаща собтвеника и 5000 лв. държавата (това не е окончателно естествено) при това доказаната икономия на електроенергия ще е 60%

Панелните сгради са около 75 000, ако всички бъдат санирани, ще си спестим 3000 мегавата, това са три атомни реактора!

Важното е да се разбере, че и собствениците на такива жилища трябва да са активна страна, никой няма да дойде и да почука на вратата и да каже: "Извинете, може ли да ви санираме сградата, безплатно" winking smiley

Относно здравината, ако заварките са правени както трябва, а те в 95% от случаите са такива, както някой вече спомена, "панелките" могат да държат векове ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 09:32 от Broker9.
Re: Какво ще замени панелките?
27-04-2010 - 14:41:52
Не че съм специалист, но предполагам, че и вие не сте правили заварките по панелките. Факт е че станаха няколко случая в страната, в които паднаха я тераси я стени на панелни жилища. Да, наистина е много добре това, че когато я купуваш плащаш чистата площ, но доколкото съм запознат гаранцията на панелните блокове е около 80 години. Тоест ако се решиш да си купиш панелка с кредит, когато го изплатиш няма да си сигурен дали няма да ти падне терасата smiling smiley
Ако си направиш саниране само на твоята кота, все едно нищо не си направил - ефекта е минимален. А за да се разбереш с цяло стадо пенсионери да се санира целия блок - успех.
Това което осоебнно не харесвам на панелките са шумоизолацията им - по-точно липсата на такава. Така че лично моето мнение е, че да тръгнеш да купуваш тепърва панелно жилище си е чиста набутка.
При покупката на ново монолитно строителство имаш имот, който могат да обитават и внуците ти без притеснение. Целият блок е изолиран със съвременни материали и хубава дограма и е енергийно ефективен. Освен това няма да чуваш съседите когато правят секс или се бият. Да, плаща се повече но помислете защо, не е само от прекалено лакомите предприемачи. Сега е момента да се уговарят приемливи цени поради изобилието от предлагане и слабото търсене.
Re: Какво ще замени панелките?
27-04-2010 - 15:26:19
Quote
peac_h1
Да, наистина е много добре това, че когато я купуваш плащаш чистата площ, но доколкото съм запознат гаранцията на панелните блокове е около 80 години. Тоест ако се решиш да си купиш панелка с кредит, когато го изплатиш няма да си сигурен дали няма да ти падне терасата smiling smiley

С това съм съгласен, но

Quote
peac_h1
Освен това няма да чуваш съседите когато правят секс или се бият.

въобще не е вярно. Явно не сте живели в "ново" строителство. Използваните леки материали водят до по-лоша шумоизолация и от панелните жилища.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход