Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Достигнато ли е дънно или е времмено затишие

Публикувано от KPetrov 
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
19-02-2010 - 15:47:55
Quote
salvador
Почти няма вариант да купиш точно на дъното.Както и обратното-с предвиждания да продадеш на върха.Заради липсата на достоверни данни в БГ,това е много повече късмет.Т.е. ако гледаш графиките,ще разбереш къде е било дъното едва когато отмине.
Лошото е.....че бая станахте хората,дето го чакат това дъно и ако продължавате така да нараствате като бройка,ще си изиграете много лош номер в един определен момент нейде в бъдещето.

Мисля, че не си много прав. Престоят на дъното ще е продължителен и няма как да не го усети купувача. Но за да го усети трябва да следи не графиките, а реални имоти в сектора и локацията от който се интересува. Ако следиш примерно 5-6 имота и в един къс отрязък от време се продадат поне половината, това може да е симптом за определен интерес при тази цена /обикновено, които следи даден тип имоти е фиксирал и определен ценови диапазон от който се интересува - примерно около 200Е/м2 на жълтите павета *yes*/.

Относно броя на чакащите - вярно е, че нараства техния брой, но трябва да се каже също, че броят на предлаганите имоти нараства по-осезаемо. Така че - божа работа.

[zdravbadi.com]
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
19-02-2010 - 15:51:58
avatar
Quote
Svetlio
Quote
Imotko
Като ми напишат "строЙтел" и "баща ми /баба ми, дядо ми, братчеда/ е в строЙтелството", ми става ясно за какви хора става дума.

Ти не виждаш ли, че тортко сам си пише, с несъществуващите си няколко ника уж :}
Има някакви проблеми човека (може да е с пловдивската фирма незнам), но определно е доста ниско интелигентен, след като подценява хората толкова глупаво smiling smiley

То и прадедо му е в строителството и е от най-светнатите по-принцип, но това не пречи да пуска смешни, подвеждащи и определено "сривьовски" теми, с целта и идеята на които вече и куцият кон от Горнидол е запознат

Те ти го написаха кой от каде е. И като спомена Пловдивската фирма ти случайно дане си неин служител че те много не останаха в нея. Я да видим хубаво ли е да ти извиват ръцете с години и накрая да и счупя гръбнака на фирмата защото са аборигени, а това никак не е трудно в сегашните условия. Има и други дето гас пикаят в лимонадено шише я питай Бойковата възлюбена каде и спря лифта на Пампорово лесно е да похарчиш откраднати пари по трудно е да направиш бизнес с тях. Ай със здраве пък вие продължавайте да умувате накъде отива пазара.
?
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
19-02-2010 - 15:52:51
avatar
Цитат: За бога братя, не купувайте!
Нека направим бойкот на алчните продавачи.
След няколко години ще купуваме по 50 евро / кв.м.

Еврото идва към България.
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
19-02-2010 - 16:01:27
Quote
KPetrov
Здравйте,

Следя форума от доста време( 2008 ), да кажа че се регистриам за първи път и не съм от хроата с по няколко ника в форума. Изчаквах доста време да се стабилизират цените още от 2007, потенциален купувач съм. Чудя се дали графиакта на първа страница в имоти нет отразява реално намаляване на темпото на спада и дали да се очаква още спадане на цените. Все си мисля че 850 евро на не чист квадрат е множко за София предвид качеството на живот което ще получа и краткосрочните преспективи за работа. Лично за мене бих копувал на около 550 - 680 евро на не чист квадрат( не включвам панелки и разни други измислени жилища, който за мене нямат никаква стойност/интерес). Според вас пазара дали ще достигне такива нива, или да се отакзвам от БГ и да си купувам на друго место.

На "пазара" и сега има споменатите от теб ценови нива. Стига само да ги търсиш внимателно /сам, без брокери/. Цената разбира се е важен факор при избора на имот, но не е определящ. Квадратурата пък е колкото важен толкова и неясен и подвеждащ фактор при формирането на цената. Мнението ми е, че ако попаднеш на имот с добра локация /според мен най-важния фактор при избора на жилище/ за 550-680Е можеш да пробваш шанса си с преговори за по-прилична цена.
Разбира се повечето от нас са убедени, че дъното все още не е достигнато, но добри попадения има по всяко време, а за да усетиш, че дадена оферта не е за пропускане просто трябва поне няколко месеца /сега поне времето не притиска купувачите/ да следиш офертите в максимален брой сайтове и да водиш разговори със собствениците на предлаганите интересни имоти.

[zdravbadi.com]
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
19-02-2010 - 17:44:52
Не бих се наел да прогнозирам колко ще продължи престоят "на дъното".Зависи от много неща.
?
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
20-02-2010 - 10:45:06
avatar
Ако "на дъното" ни хареса, какво правим тогава.
Половината ще кажат - така ни е добре. Някои и "на дъното" ще правят пачки.
Останалите - хайде нагоре по баира да отиваме при белия свят.
Пак ще сме разделени - както винаги на : сини и червени, богати и бедни, умни и глупави, граждани и селяни, имотни и безимотни, вложители и ипотекари ........
И пак всичко ще се реши от политиците, олигарсите и банкерите, защото най-добре се управлява разделен народ.
Юлий Цезар: Разделяй и владей.

Еврото идва към България.
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
21-02-2010 - 00:47:48
Ще се отрази най-зле предимно на форума.Ще е голяма скука.
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
21-02-2010 - 02:01:26
Quote
Imotko
Като ми напишат "строЙтел" и "баща ми /баба ми, дядо ми, братчеда/ е в строЙтелството", ми става ясно за какви хора става дума.



Абсолютно си прав! То да е само "строЙтел", то са сума елементарни грешки - "кОпувам", "в форума", "джоПчето", "купОвачи" ...... То баща му, то баба му, дядо му... и това е потенциален купувач. Аз се чудя как 5 лв. за хляб може да изкара, какво да говорим да има пари да купи имот, ако щеш и за 1000 лв.?
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
21-02-2010 - 02:41:22
avatar
Quote
tearesum
Quote
Imotko
Като ми напишат "строЙтел" и "баща ми /баба ми, дядо ми, братчеда/ е в строЙтелството", ми става ясно за какви хора става дума.



Абсолютно си прав! То да е само "строЙтел", то са сума елементарни грешки - "кОпувам", "в форума", "джоПчето", "купОвачи" ...... То баща му, то баба му, дядо му... и това е потенциален купувач. Аз се чудя как 5 лв. за хляб може да изкара, какво да говорим да има пари да купи имот, ако щеш и за 1000 лв.?

Съжалявам драги каквато е стоката такива и кОпОвачите пък било те и потенциални оти реалните нещо се скриха. Ай сега огледаи бърлогата си и си помисли за онези дето са зидали и какви пари си им дал? А най важното е как са успяли да ти го набутат в ръцете на тебе грамУтния? И не се чуди как имат 5 лева защото ти грамУтния си им ги дал.:}И пак огледай копторчето и се запитай колко трябва да си просто образован че да те кле...т тези неграмотници че и пари си им дал за услугата. Бой и е..н се не връщат акъл не се набива и оправянето на граматичните грешки на тоз и онзи по форумите пари във вашия джоП нема да донесат.

Ни копува ни продава
Re: Достигнато ли е дънно или е времмено затишие
23-02-2010 - 09:26:02
Имаме още към година чувствителен спад и после 2-3 години застой.
Аналогии - 95-2002г. за имотите. паднаха до най-ниските си нива през 97-98 и чак през 2003 започнаха да се вдигат ...
И още една по близка аналогия ...
Нашата си фондова борса. Питаха се и писаха по вестниците за спада и кога ще свърши. Писаха при софикс 1400, при 1200, при 1000, при 650, при 400.
След това вече никой не пишеше дали сме стигнали дъното - НИКОЙ НЕ ГО ИНТЕРЕСУВАШЕ - не беше новина.
Та и тогава ще се стигне дъното на имотите - когато никой няма да го интересува. всеки ще го знае, а на 90% ще им е през оная работа, и няма да има какво да се питаш и чудиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход