Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Терминът "саниране"

Публикувано от alana 
?
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 18:09:20
avatar
Sache,
Изброяването на санировката и екстрите не са измислица.
Това е абсолютно реален случай:
бабката беше убедена,че продава саниран, луксозен, след основен ремонт.
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 18:22:48
Quote
?
Sache,
Изброяването на санировката и екстрите не са измислица.
Това е абсолютно реален случай:
бабката беше убедена,че продава саниран, луксозен, след основен ремонт.
Ами може и да е била убедена жената,то има ли кой да разясни на хората,какви са изискванията за действително пълно саниране на жилището.Не знам,верно е,че немърливи хора,които не поддърщат жилищата си-колкото искаш.Но от друга страна как да се справиш сам,за да отговаря апартамента на изискванията,особено ако си пенсионер,безработен,или с малки деца..То хората,главно обитатели на въпросните апартаменти гладуват и мръзнат,а да мислят за саниране и немислимо.Държавата,като е набутала хората да живеят в такъв тип строителство,сега да поеме изцяло и санирането,не само да ни убеждават да го правим сами.
?
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 20:10:22
avatar
В конкретния случай, бабката беше работила цял живот в някаква пералня.
Но имаше самочувствието на Бил Гейтс и Барак Обама взети заедно умножено по пет!
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 21:48:47
Няма норматив що е то "саниране" в строителството.Терминът дойде в БГ от разни немски списания още средата на 90-те години.Би трябвало да включва външно изолиране на сградата,смяна на ВиК,за мокрите помещения-зависи от технологията,но може да трябва да се разкъртят до плоча.За електро инсталациите няма единно мнение,понеже там стандартите се менят бавно.Инсталацията на панелките е изпълнена с мостов кабел в пластмасова гофрета и по нищо не се различава от инсталациите в съвременните сгради,които се изпълняват по идентичен начин.

В БГ няма финансиран от държавата институт,който да въведе единни стандарти и да прави изследвания на нови продукти и сиситеми,подобен на EnergyStar или аналог на Department of Energy..Нашето министерство на енергетиката не се занимава с това.От там и всички занимаващи се със саниране фирми са просто шарлатани,защото работят без правила,без модел.

Лепенето на десетки кубични метра полистиренови плоскости по фасадите на сградата няма нищо общо с изолирането.Това е долнопробна анадолска шарлатания.Животът на този материал е прекалено кратък,но се ползва масово защоо е евтин и всеки мангал може да го монитра,стига да се научи да виси на въже и да държи бормашина.
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 22:44:59
Санирането не значи удължаване на живота на една сграда.По скоро е свързано с подобряване на комфорта,
шумоизолация,топлоизолация,покрай тях нова дограма,нова боя.Временно повишение на самочувствие,но не и на надеждност.
Следващото поколение ще търси строители на обезщетение ,защото ще видят,че с кръпки не може повече.
Цитирам"Гледах телевизия и панелът просто падна.""Стената не е била добре заварена и защитена от корозия,обясни по-късно заместник кметът........Жилищният блок е строен през 1980 год.от КЕЧ и затова отговорност за лошо строителство не може да се търси."
"Съдебно -техническа експертиза установи,че носещата арматура е била корозирала и това е причина за срутването."
"За да обобщим дискусията-на соцпанелките у нас в мирно и тихо време им се случват неща,каквито другаде се случват при ураган или атентат."
Според Вас още колко години ще изкарат панелките.?
Re: Терминът "саниране"
02-02-2010 - 22:48:08
Добре де,но от всичко това,което ми изброявате пак не разбирам по какъв начин се удължава живота на сградата,както се твърди?Защото топло и хидроизолация,смяна на кабели и т.н.,това добре,но има ли някакъв начин да се спре или поне забави корозията на свързващите елементи(не знам как точно се наричат).Мисля,че основно този проблем притеснява евентуалните купувачи....
Re: Терминът "саниране"
03-02-2010 - 01:47:17
С времето се появяват течове.От най-невероятни места.На точно този етап сградата трябва да се санира-да се спре влизането на влага отвсякъде.Това е факторът,който драстично съкращава живота на панелното строителство.
Re: Терминът "саниране"
03-02-2010 - 09:27:43
Quote
vipltd
Според Вас още колко години ще изкарат панелките.?
Толкова някъде, но не съвсем. Но според зависи, това поне е сигурно.
На този въпрос, как очакваш да ти се отговори *xxx* ?

Алана,
тъй като не съм видял или чул за блок, на който са разкъртени всички фуги и и презаварени сглобките, то остава да гледаш наистина дали има някакви видими следи от течове - потъмняла или разрушена мазилка например. Не мога да кажа дали запълваните с битум или хидроизолации фуги държат и колко време ще държат. По-скоро ми се струва, че като очевиден белег на проблем, може би трябва да се избягват такива блокове. Този на родителите ми е на 40-50 години и не съм чул за пускаща фуга (нито има паднала външна мазилка), докато този на брат ми е на 20-30 г. и фугите течаха яко. Не бих се влиял много от възрастта на блока.
Също така, аз бих гледал за слягане на настилката около самия блок - обикновено има около метър широка алея с тротоарни плочки. Ако между тях и цокъла на сградата зее голяма фуга (нерядко явление), това би означавало, че неизвестно колко време е прониквала вода към основите. Виж терасите в какво състояние са - дали не се е оголила арматурата по краищата на плочата, където се стича водата. Качи се и на покрива за да видиш колко е напукана изолацията, виж в какво състояние е асансьорът, също и мазетата - по това може да съдиш до голяма степен какви са отношенията във входа. Ако харесаш нещо, може би е хубаво да си платиш и на някой специалист да го огледа по-сериозно.

Но ако искаш да чуеш личното ми неангажиращо мнение на форумен кибик... изчакай още.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-03 09:30 от king_for_a_day.
?
Re: Терминът "саниране"
03-02-2010 - 14:34:39
avatar
Най-важното е къртенето на фугите, презаварка на сглобките и тяхното консервиране.

Останалото - външна изолация, пвц джамове и подмяна на вертикалния водопроводен щтранг.
Това може да извърши и "бат'Сали с неговите мастори".*drunk*

И да не забравяме за тапетите!*bow*

Еврото идва към България.
Re: Терминът "саниране"
03-02-2010 - 19:59:37
наи важно е да си купиш тухлено строителство и са си го санираш
мога да ти кажа от опит как се прави
аз лично започнах от подмяната на ВиК -от вертикалите (важно е) минах през хоризонтали , смених Ел , пуснах парно на Газ и тн и тн и тн ..... обаче голямо къртене падна
3 месеца не можах да си позная апартамента
от вътрешната страна на стените баха свалили всичко -до тухла - и се направи наново
отвън 5 сантиметра стиропор с минреална мазилка (в цвета на кооперацията)
само не посмях да махна красивия дъбов паркет - но го пренаредиха , циклиха , лакираха , фугираха и тн ...
сега бих го направил по друг начин защото си видях грешките .....но още пазя спомени и не ми се занимава
иначе и сега е топло и сухо smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход