Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ново строителство или саниран панел?

Публикувано от alana 
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 08:13:59
Quote
dival
според мен самите панелки едва ли имат повече от 10 г живот ...

:}
?
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 08:30:31
avatar
Quote
ivorad
Quote
dival
според мен самите панелки едва ли имат повече от 10 г живот ...

:}

Да, ама я, на девятътъ гудина пънелъ ша гу шитнъ, и тогаа ша земъ олд брик с вю към НДК-ъ.*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-29 09:03 от ?.
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 08:51:07
Гату падни новото след 10 години ша пада и панелу.Идна циганка ми го казвя туй.Досига пузнава.
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 11:14:23
Quote
kalashnikof
Гату падни новото след 10 години ша пада и панелу.Идна циганка ми го казвя туй.Досига пузнава.

Панелите няма да могат да паднат , защото най-новите от тях бяха построени преди повече от 15 години и вече са паднали, според форумния експерт по панели, отредил им 10 години живот.
Цените им, обаче, ще се срутят несъмнено, при което ще имаме възможност да купуваме паданали панели на най-изгодна цена от 70/80 евро квадрата:]
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 11:45:50
панела е кофти "инвестиция" защото малко банки биха го взели за залог /ипотека/ , ако не дай Боже ти потрябват 20, 30 50 000 евра накуп./болест, емигриране или нещо друго/.
Лесно е да го купиш с пари кеш, но трудно се излиза от тази ситуация. Ако няма банки които да финансират покупки на панели, замисли се защо ти да го правиш.
аз си купих мин. лято нова тухла за 40,000 в Младост,
Никога не бих набил пари в нещо без да имам exit strategy
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 11:52:36
Ako си като повечето българи т.е. немобилен и искаш да си умреш в този азпартамент , то панела е за теб. но от друга страна какво наследсвто ще оставиш на децата си??? една рушаща се сграда!!!
така че аз не само бих, аз вече купих нова тухла и споделям моето мнение.
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 12:26:46
avatar
Quote
krasimirrrr
панела е кофти "инвестиция" защото малко банки биха го взели за залог /ипотека/ , ако не дай Боже ти потрябват 20, 30 50 000 евра накуп./болест, емигриране или нещо друго/.
Лесно е да го купиш с пари кеш, но трудно се излиза от тази ситуация. Ако няма банки които да финансират покупки на панели, замисли се защо ти да го правиш.
аз си купих мин. лято нова тухла за 40,000 в Младост,
Никога не бих набил пари в нещо без да имам exit strategy

Само за сведение- в началото на кредитния бум, банките не кредитираха панели, нито ново строителство без А16, нито селски имоти, нито нерегулирани имоти. После почнаха да кредитират и на дупка..............
И сега, банките кредитират панели, не са спрели, само условията им са по- затегнати, което важи за всички кредити..........
?
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 12:55:47
avatar
Днескъ банкити имат мноо пъри.
Дават и за панелак и за тухлак (предпочитът с актъ 16).
Даже се молят (на хорътъ с гуд рейтинг) да дърпът кредити.
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 13:32:04
Камелия.
ами щом толкова често банките си менят изискванията, значи от утре пак могат да спрат да кредитират панели! Нали?

Абе вземи си нова тухла с акт 16 да ти е мирна главата поне 20-30-50 години.Е, освен ако не е от ония случаи дето уж нова сграда ,а вече е започнала да се руши. Аз и от двата купени съм доволен.
Re: Ново строителство или саниран панел?
29-01-2010 - 14:09:09
Стигаш до нещо,което е писано тук отдавна.Всъщност единствените два фактора,които бяха в състояние да убият и на практика убиха новото строителство в БГ-стремеж към максимални печалби от единица площ + безобразно качество на довършителните работи.Това стана възможно с отмяната на едни стандарти и със занижаването на критериите за минималната квадратура на помещенията.

Няма единен критерий и не може всичко да се слага под един знаменател.Има панели в ужасно състояние,както и стари тухлени кооперации,дето са такива безподобни мишкарници,че няма да повярваш в съществуването им докато не ги видиш наистина.
При панела трябва да обърнеш внимание на няколко неща.Санирането е на последно място в списъка.Гледаш дали са подменени общите тръби,гледаш за пресни следи от течове в помещенията и от фасадите.
Що за прасета са собствениците се установява най-лесно...искаш ключа от мазето и правиш една бърза обиколка долу.Ако там е свинщина,текат общите канали и т.н.,това говори за сериозни междусъседски неуредици и липса на каквото и да е управление на общите части.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход