Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ново строителство или саниран панел?

Публикувано от alana 
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 09:55:19
Quote
dival
... и според мен самите панелки едва ли имат повече от 10 г живот ...невероятно ли звучи? спомни си как изглеждаха панелите преди 10 години бяха що годе спретнати , сега въпреки шарените изолации изглеждат като гета
Не зная дали звучи невероятно, но зная как е. Невярно. Както всяко обобщение. 20 години съм живял в квартал, в който 90% от панелките (на по 40+ години) изглеждат и са по-запазени от средностатистическа тухлена кооперация, завършена преди десетина години. Тези блокове, при едно саниране, биха издържали още 40 години. Естествено, и аз не искам да обобщавам - далеч не всички панелки биха устискали толкова smiling smiley Просто призовавам да не си градим мнението възоснова на бръщолевенето на хубавки 20-годишни репортерки по БТВ, които вземат интервю от хубавки 20-годишни брокерки, за неща излизащи извън кръга им на компетенция (МОЛ-а, козметика, телефони, СПА, дрешки)
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 10:30:34
Решението е строго индивидуално, според мен колебанието би било межу 'този' панелен апартамент и 'онзи' новия тухлен... Не робувай на стереотипи, твоето мнение/нагласа е най важно... Като ти кажат всички 'ново' или 'панел после няма те да живеят в него...
Аз съм живял в поне 4ри панелни жилища и изобщо не смятам че са отстъпвали по някакъв показател на новите ... 2 от тях бяха дори последен етаж, едното беше зле, ама хазяйката го доеше години наред без дори елементарни ремонти....
А като вляза в ново строителство с хол широк 3 метра и гледка към бельото на комшийката (размер М - вижда се) и направо ми иде да се гръмна...
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 13:45:50
момчета , мисля че новото строителство не го коментираме
доколкото разбирам автора на темата има някакви притеснения че до лятото могат да скочат цените
а няма пари за стара тухла и затова решениео е панел
новото строителство е много малокалибрено - тесни стаи ,малки тераски и всичко по горе изброено
аз съм противника на панела защото в един вход има около 24 семеиства и винаги няко прави нещо което дразни другия , а всъшност купуваики апартамент всички ние искаме да си купим спокоиствие
за това казвам че старата тухла е на първо място и после е всико друго
така или иначе избора е индивидуален
само мнението на всички е че до лятото няма да има посока нагоре , така че поне едно притеснение отпада
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 14:41:18
Quote
dival
аз съм противника на панела защото в един вход има около 24 семеиства
За панелките отново не съм съгласен с теб. Във входа на панелния блок на родителите ми има 12 семейства, което е по-малко от доста входове на тухлени блокове. За ЕПК не говорим изобщо - в блока, в който живея, има 80 апартамента smiling smiley
За всичко останало сме на едно мнение, просто исках да изразя глас в подкрепа на толкова оплюваните ни панелки. Че не са цвете, не са, но "панел" у нас е станало нарицателно за "мизерия", а това е просто вид конструкция и технология. Еднообразният им външен вид е следствие на липсата на желание и въображение. Калпавото изпълнение и поддръжка - защото са в България. Жалко, защото производството им в заводски условия, както и това, че всички стени се явяват противоземетръсни шайби, поне на теория ги прави доста здрави. Хайде, да не спамя повече по темата, поздрави smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-28 14:42 от king_for_a_day.
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 14:55:01
Благодаря за вашата отзивчивост.Радвам се,че разбрахте правилно факта,че в никакъв случай не оспорвам предимствата на старата тухла пред всичко останало.Самата аз живея в нова кооперация от две години.Качеството е под всякаква критика,беше завършена до ключ,но се наложи да прешпакловаме,да боядисваме,да къртим плочки в банята и кухнята,да се справяме с течове.За звукоизолацията да не говорим,докато бях студентка живях в панел и чаках с нетърпение да си вляза в новия дом,та да бъда на спокойствие.Представете си какъв беше ужасът ми,когато заспивайки първата нощ в новото жилище,чух странни шумове от собствения ми хол,където нямаше никой.Оказа се,че шумът идвал не от моя хол,а от този на съседите,който е след моя.Те такова чудо не бях и сънувала,да чувам не какво се случва в съседната стая ,ами през една стая!*pardon*....Освен парите,другото опасение относно старите жилища ми е в какво състояние е водопроводната система и ел.инсталацията,течове от баните и кухните на съседите и пр.Разбира се,че и при панелите този проблем си стои.Не страдам от предрасъдъци,че някой ще каже"у,тази пък се набута в панел през 21в",просто се опасявам,че това е краткосрочна инвестиция,все пак смятам през следващите години да си имам и дете и ме ужасява мисълта,че когато бъде на 10 примерно,панелката може съвсем да се скапе и да се чудим какво да правим...Поне ме успокоихте,че увеличение на цените засега няма да има,та ще май се оглеждаме за някоя приятна стара тухличкаwinking smiley
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 16:23:15
avatar
Quote
dival
аз съм противника на панела защото в един вход има около 24 семеиства и винаги няко прави нещо което дразни другия , а всъшност купуваики апартамент всички ние искаме да си купим спокоиствие
за това казвам че старата тухла е на първо място и после е всико друго
така или иначе избора е индивидуален
само мнението на всички е че до лятото няма да има посока нагоре , така че поне едно притеснение отпада

Дивале, стара тухла с 21-24 апартамента е нещо нормално в хубавите квартали. Има и 4 етажни блокчета, с по 2 ап. на етаж, но там пък проблем е липсата на асансьор. Ако си с бебе и количка, или вече не те държат краката.....пак дерт.smiling smiley
Re: Ново строителство или саниран панел?*drink2*
28-01-2010 - 16:50:35
Ками *drink2*
ние двамата сме спорили за панел и тухла
няма смисъл да продължаваме
знаеш аз уважавам твоето мнение и позиция
но си имам лично мнение и предпочитания
затова по добре да не я почваме *drink2*
Re: Ново строителство или саниран панел?*drink2*
28-01-2010 - 18:00:21
avatar
Quote
dival
Ками *drink2*
ние двамата сме спорили за панел и тухла
няма смисъл да продължаваме
знаеш аз уважавам твоето мнение и позиция
но си имам лично мнение и предпочитания
затова по добре да не я почваме *drink2*

Не, просто искам да ти кажа, че стара тухла с по 21-24 апартамента, тук е нещо нормално. Моят апартамент е такъв. Другите- още по- стари тухли, са по на 5-6 етажа, без асансьор.
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 19:24:30
В старият ми блок бяхме по 2 апартамента на етаж,общо 16 на вход.Широки,просторни жилища и абсолютно никакъв шум не се чуваше.Работата е там,че хората,които са се включвали за апартамент са плащали във валута,което веднага се отразява на качеството на материалите и на самото строителство.Съответно тези няколко блока се считаха за едни от най-баровските в Бургас.Имахме късмет половината ми рода да се изсели в Америка,още в началото на миналия век,та да се облажим и ние покрай партийните величия*angel*...След това ми се наложи да живея последователно в два други тухлени блока,и двата ниски,четири етажни ,с много малко хора,но просто отвратително качество,стените все едно бяха от хартия,много по -зле от панелите.Корозирали тръби,скапана ел инсталация,отгоре на всичко почти целият вход- възрастни пенсионери,никой от тях не искаше да плаща за чистачка,за осветление,да не говорим пък да се дава пари за смяна на счупената врата на входа,или пък за дограмата на стълбището....Така че,май всичко е въпрос на късмет,панел,стара,нова тухла,много е относително.
?
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 22:02:47
avatar
Вии ги плюити панелаците, ама при тях стаити им стаи, тирасити им тираси, джамувете им джамуве.
Сичкуту си е гуляму. И евтинджьос, и тифирич.
Кът пуснис духалкътъ на двя и топлу стаа бърже.
Я пък си ги аресвъм.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход