Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще строят до пазара Иван Вазов?

Публикувано от elfi30 
Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
24-01-2010 - 12:33:22
Здравейте, отдавна не съм влизала във форума. В последната седмица гледам, че на ъгъла между пазара Иван Вазов и Южния парк разчистиха терена от старите постройки и ромите в тях. После изсякоха всички храсти и дървета. Вчера имаше 10 големи камиона от тези,които извозват пръст - празни. Днес продължават да бутат постройки и да товарят на камионите. Интересно ми е какво ще има там?

Дали някой от вас не знае? Надявам се да не застроят и там с 15 етажни нагъчкани сгради. Преди години имаше слух, че ще е Шел и Мак Доналдс. Чувала съм слухове и за Мол. Но в многото статии къде ще има молове в София, които се публикуваха миналата година, не съм срещала проект за мол точно там



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 12:36 от elfi30.
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
25-01-2010 - 10:39:41
avatar
Питай Антоан Николов!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
29-01-2010 - 12:51:55
Антоан Николов няма участие там...
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
29-01-2010 - 16:14:53
Имотът е бил на "Софийски имоти", та затова намесват Антоан. А иначе ще строят жилищни блокове.
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
29-01-2010 - 22:42:44
avatar
Общината ли ?????????? eye popping smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
30-01-2010 - 11:02:38
В плана на София там е отбелязано като СМФ - смесена функционална зона - за обитаване И обслужване.

В един конкурентен сайт има обява за продажба на парцел там - 2 дка с кота корниз 29 метра за жилищно и 32 метра за административно...

А пък из самият квартал твърдят, че парцелът бил купен и щяло да има офиси и търговски център.

Така или иначе ще преместят улицата и голяма част от парцела ще остане да граничи пряко с Южен парк, така че би било лудост да не посторят жилища там. Интересно ми е - криза, дъно, ама апетитните имоти май си вървят
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
30-01-2010 - 13:02:43
Ще бъде лудост там да се строи административен център, но е известно кои са BG бизнесмените, така че хич няма да се учудя. Ако затворят улицата и построят жилища и евентуално някакви магазини, ресторанти и кафенета, това ще бъде топ мястото в София.
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
30-01-2010 - 13:33:01
Симпатяги,

Какво означава според Вас "да затворят улицата", коя улица?

Парцела граничи с бул. "П.Тодоров" от едната страна и ул. "Бяла черква" от другата страна, която свързва бул. Тодоров с бул.България и бул. Арсеналски. Според мен това "затваряне" е меко казано невъзможно.

Евентуално изместване на ул. "Б.Черква" е възможно, но не се наемам да твърдя до колко е вероятно.

Поздрави
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
31-01-2010 - 11:34:29
Жилища бе, нали ви казах, и естествено няма да ги строи общината. По-интересно е дали ще удари 2000е/кв.м. там?
Re: Какво ще строят до пазара Иван Вазов?
31-01-2010 - 11:54:31
"Бяла черква" със сигурност ще я местят - ще я върнат както е била преди 30 години

[www.sofia-agk.com]

Имотко, а кой ще ги строи тези жилища?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход